Προς το περιεχόμενο

Πολυ φτηνή Kατασκευή ιστοσελίδων,Banners και λοιπά


Traveler1975

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο το σάιτ www.webnation.gr έχει γινει απο φοιτητές και γενικά ερασιτέχνες, ώς Πολιτικός Μηχανικός στραφηκα προς αυτους μιας και εχουνε συνεργαστει πολλοι συνάδερφοι για την δημιουργία των site τους γιατι ειναι και πολλοι φτηνοι σε αντίθεση με κάποιες εταιρίες που παιρνουν ακριβως 800ευρω (συνολο μου ειπανε μαζι με "εditing" και τετοια) και απο αλλες που ρώτησα καπου εκει ειναι οι τιμές.

 

Πραγματικά ήθελα να σας δωσω το σάιτ μου αλλα επειδή έχει μεσα τα ονοματα μου και τα κινητά μου δε το κάνω για ευνόητους λόγους.

 

Eγω ήθελα μια πολύ απλή σελίδα χωρίς πολλες διαμορφώσεις και μου κάνανε και το Logo συνολικά μου βγήκε 150ευρώ και μου δωσανε δωρο και 1 χρονο δωρεάν στον σέρβερ τους.

 

Τωρα λογικα αν ειναι κατι καλυτερη απο την δικιά μου σελίδα το max Μου ειπανε κοστίζει 250ευρώ(ολα Logo,Site στυσημο) και παλι το συζητάς μαζι τους στη τιμή.

 

Εγραψα αυτο το ποστ για να συμβουλέψω συναδέλφους μου και να συστήσω αυτα τα ατομα ώς έγκυρα και τίμια, ειδικά κάποιοι συνάδελφοι που θέλουν να κάνουν εταιρία και τους ζητάνε οπωσδήποτε και κάποιο σάιτ στο ιντερνετ ωστε να γινει η σύσταση της εταιρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συγχαρητήρια για τη σκέψη και καλή επιτυχία στη προσπάθειά σας.

Οι νέοι άνθρωποι χρειάζονται ευκαιρίες για να δείξουν τι αξίζουν ... αλλιώς δεν πρόκειται να προχωρήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη περιγραφή που κάνεις φαίνεται ποια είναι η σελίδα που σου έφτιαξαν από το portfolio τους. Συνήθως ένα πακέτο hosting κοστίζει γύρω στα 50 ευρώ / έτος, οπότε εάν υπολογίσεις ότι σου κάνουν και το hosting, τσάμπα σου βγήκε η σελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ξέρω, να σκεφτεις απο εταιρια μου ειπανε 850ευρώ για ενα απλό :whistle: "και βλεπουμε ..." , ενας συνάδελφος μου το ειπε και εμένα και τους εστειλα μειλ τους πηρα και τηλ ευγενέστατοι με ονομα και επιθετο κανονικα μου δωσανε στοιχεια τους δεν ειναι λαμόγια να το πώ ετσι, φοιτητές ειναι που βγαζουν για τα επιούσιον στο πανεπιστήμιο λογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και είπες, ας πούμε, να μπεις στο insomnia να μας πεις ότι σου έφτιαξαν το site με 150 ευρώ....

Πολιτικός μηχανικός και τόσο ανορθόγραφος? Μήπως φτιάχνεις κι εσύ φθηνά site?

Φθηνά site από ερασιτέχνες είναι εύκολο να βρεις, από επαγγελματίες που να ξέρουν τη δουλειά τους καλά θα ήταν χρήσιμο να μας βρεις φθηνά site.

Πας το αμάξι σου σε ερασιτέχνη μηχανικό? Όχι. Γιατί να φτιάξεις site σε ερασιτέχνη τότε? Επειδή είναι φθηνό? Φθηνός είναι και ο ερασιτέχνης μηχανικός... αλλά δεν πάς, γιατί?

 

Εμένα με πόσο θα μου φτιάξεις ένα site αν έχω ήδη hosting? Με 100? Αν ναι, φτιάξτο μου και θα το ανεβάσω εδώ να μαζέψουμε σχόλια. Αλήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το portfolio τους έχει ένα joomla site, ένα blogspot και 4 forum. Αν αυτό λέγεται κατασκευή site τότε δικαιολογημένα συγχύστηκε ο φίλος από πάνω.

 

Επίσης για ποια φιλοξενία μιλάνε όταν τις φώτο τους τις έχουν σε ImageShack...

 

Εντάξει είπαμε κρίση αλλά μη το ξεφτιλίζουμε κι από μόνοι μας το θέμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή συνέχεια, επίπεδο μηδέν.

Ευχαριστώ και για το "ανορθόγραφος" , καποιος να σου μαθει οτι στο πολυτεχνείο διδάσκεσαι μαθηματικα,στατικα και το πολυ λιγο βιολογία για τα βιολυματα, ορθογραφία no way.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους ζητάνε οπωσδήποτε και κάποιο σάιτ στο ιντερνετ ωστε να γινει η σύσταση της εταιρίας.

Άλλο πάλι κι αυτό! Από πότε η ύπαρξη σελίδας είναι απαραίτητη για σύσταση εταιρίας; Ισχύει όντως τέτοιο πράμμα, ή μήπως είναι για τίποτα επιχορηγούμενα προγράμματα;

Επίσης, έγραψες ότι σου δώσαν κι ένα χρόνο δωρεάν hosting, μετά τι γίνεται; Σου δίνουν τη σελίδα για να τη πας όπου θέλεις εσύ, ή αρχίζουν πάλι οι συζητήσεις για τη τιμή;

 

Φθηνά site από ερασιτέχνες είναι εύκολο να βρεις, από επαγγελματίες που να ξέρουν τη δουλειά τους καλά θα ήταν χρήσιμο να μας βρεις φθηνά site.

Πας το αμάξι σου σε ερασιτέχνη μηχανικό? Όχι. Γιατί να φτιάξεις site σε ερασιτέχνη τότε? Επειδή είναι φθηνό? Φθηνός είναι και ο ερασιτέχνης μηχανικός... αλλά δεν πάς, γιατί?

Πολλοί είναι αυτοί που πάνε το αμάξι σε "ερασιτέχνες" (κοινώς, στο μάστορα της γειτονιάς) - δε μπορώ να καταλάβω τι μύγα σε τσίμπησε και θίχτηκες τόσο, από τη στιγμή που και στη σελίδα τους το γράφουν και το παραδέχονται ότι είναι ερασιτέχνες και γι' αυτό και ζητάνε πολύ λιγότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για να κάνεις σύσταση εταιρίας ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ (Α.Ε - Ο.Ε ) ζητάνε κάποια ιστοσελίδα στο internet , επειδή δε ψάχτηκα για εμένα δε μπορω να ξερω αν ειναι επιχορηγούμενο ή κανόνας απο το ΤΕΕ.

Για μεμονομένους μηχανικους δε χρειάζεται κάτι τέτοιο, εγω την έκανα για εμένα να υπάρχω στο διαδικτυο,ποτέ δε ξέρεις.

 

Οσο αφορά το hosting ειναι 1 χρονος δωρεάν (για εμένα μιλάμε) και μετα τον 1 χρονο 2ευρώ/2μηνο (για εμένα μιλάμε) .

 

Δε μπορώ να καταλάβω γιατι να γράφουμε εδώ και να μιλάμε ο ένας στον άλλον λες και είμαστε καθυστερημένα (οχι δε γραφεις σωστη ορθογραφία δεν εισαι μηχανικός, οχι η αλλη θιχτηκε για τους ερασιτέχνες, το site σου γιατι δε το μοιράζεσαι μαζί μας,οχι το ενα οχι το αλλο.κατινιές)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν γράφεις κάτι δημόσια πρέπει να δέχεσαι και την κριτική.

 

Αν εγώ γράψω ότι κάτι φοιτητές μου έφτιαξαν για ψίχουλα σχέδια σπιτιού πως θα σου φανεί;

 

 

Και στο κάτω κάτω, κάνουμε κριτική για την υποτιθέμενη εταιρεία κατασκευής ιστοσελίδων.

 

Και το ανιψάκι μου κάνει σελίδες στο word να βγω να το διαφημίσω στο νετ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως βλέπεις εσύ ρίχνεις το επίπεδο κι όχι οι άλλοι...

 

Προφανώς ήθελες απλά να προβάλεις την "εταιρεία" κατασκευής κι όχι να κάνεις διάλογο με τα υπόλοιπα μέλη του foroum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λέω και εγώ..γιατι τον τρώει τόσο... γιατι κανει και αυτος sites

ενταξει κατάλαβα, εμπορικός ανταγωνισμός. αλλα αυτο το τοπικ δεν ειναι για εσένα φιλε, εσυ εχεις ανοιξει ήδη 4 με τα σάιτ σου , σεβάσου λίγο αυτο, ΣΕΒΑΣΜΟΣ, κατι που λείπει απο τον αθέμιτο ανταγωνισμό.

ΣΕΒΑΣου τους λιγο ,ακομα φοιτητές ειναι,προσπαθουν να ζησουν μη σου κακοφαινεται τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κακό να δημοσιεύονται προσωπικές εμπειρίες του καθενός, εγώ πάντως το βρήκα αρκετά ενδιαφέρον.Επίσης τα παιδιά προσφέρουν υπηρεσίες σε κάτι που σπουδάζουν(φαντάζομαι)και που θα ασχοληθούν αργότερα και επαγγελματικά.Ακόμα και να μην είναι έτσι όμως, το να υπάρχει μια ερασιτεχνική υπηρεσία δεν είναι κάτι άσχημο, αφού ο καθένας αναζητεί διαφορετική ποιότητα σε κάθε τομέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...