Προς το περιεχόμενο

lenovo u350 13" laptop €349 - Saturn σταθμος Λαρισης


CptBill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η καρτα γραφικων ειναι ελαφρως καλυτερη.

Μην νομιζεις οτι θα καταλαβεις καποια σημαντικη διαφορα.

Το θετικο ειναι οτι ειναι ανεξαρτητη (με οτι συνεπαγεται) και εχει DX11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.specialpr...21891&catid=733

 

Απο αυτό εδώ είναι καλύτερο από το λαπτοπ που λέτε; Γιατί έχει καλύτερη κάρτα γραφικών και 6 cell αντί για 4. Ο επεξεργαστής έχει λιγότερη cache αλλα μαζί με την κάρτα γραφικών ίσως είναι το ίδιο

 

Ο AMD Fusion dual core E-350 είναι στην κατηγορία του ΑΤΟΜ και μακράν χειρότερος από τον SU7300 - βάλε και την διαφορά οθόνης και απλά δεν υπάρχει σύγκριση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την πρώτη στιγμή σου δίνει την εντύπωση οτι πρόκειται για κάτι ποιοτικό. Έχω sony vaio, και αν δεν σου πει κάποιος πόσο έκανε θα πεις τουλάχιστον 600! Έχει μια επίστρωση στην πλάτη απο κάτι σαν δέρμα, και γενικά το όλο exprerience είναι πολύ καλό

 

Μέχρι 3g modem υπάρχει κάτω απο την μπαταρία που ήταν μια ευχάριστη έκπληξη(βέβαια έχω cosmote on the go modem, αλλα καλοδεχούμενο)

 

Σαν αρνητικά, δεν είναι πολύ δυνατά τα ηχεία, είναι ποιοτικά αλλα χαμηλής έντασης. Και όταν το σύνδεσα με vga εξωτερική οθόνη δεν έβγαλε όλη δεν ανάλυση που υποστήριζε η tft 19'' και χάλασε και τις αναλογίες της οθόνης του laptop. Kακό αυτό ελπίζω να φτιάχνετε.

 

Με 2 λόγια. Πηγαίντε πάρτε το. Με αυτά τα λεφτά για αυτό το "mini-laptop" θα το έλεγα, είναι ευκαιρία. Αντικαθιστά το netbook 100% με επιδώσεις laptop, χαλαρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την πρώτη στιγμή σου δίνει την εντύπωση οτι πρόκειται για κάτι ποιοτικό. Έχω sony vaio, και αν δεν σου πει κάποιος πόσο έκανε θα πεις τουλάχιστον 600! Έχει μια επίστρωση στην πλάτη απο κάτι σαν δέρμα, και γενικά το όλο exprerience είναι πολύ καλό

 

Μέχρι 3g modem υπάρχει κάτω απο την μπαταρία που ήταν μια ευχάριστη έκπληξη(βέβαια έχω cosmote on the go modem, αλλα καλοδεχούμενο)

 

Σαν αρνητικά, δεν είναι πολύ δυνατά τα ηχεία, είναι ποιοτικά αλλα χαμηλής έντασης. Και όταν το σύνδεσα με vga εξωτερική οθόνη δεν έβγαλε όλη δεν ανάλυση που υποστήριζε η tft 19'' και χάλασε και τις αναλογίες της οθόνης του laptop. Kακό αυτό ελπίζω να φτιάχνετε.

 

Με 2 λόγια. Πηγαίντε πάρτε το. Με αυτά τα λεφτά για αυτό το "mini-laptop" θα το έλεγα, είναι ευκαιρία. Αντικαθιστά το netbook 100% με επιδώσεις laptop, χαλαρά

Η ένταση στα ηχεία είναι πράγματι στα αρνητικά του (πέρα από τις δυνατότητες του επεξεργαστή οι οποίες είναι αυτές που περιμένεις και τίποτα περισσότερο). Επίσης είναι σπαστικός και ο θόρυβος από τον ανεμιστήρα αν δεν βάλεις "εναλλακτικό" BIOS (με λίγο ψάξιμο θα το βρεις στο νετ). Εμένα με νευρίαζε και το πλήκτρο control που δεν ήταν τέρμα αριστερά.

 

 

Στα πολύ θετικά βέβαια ότι δεν ζεσταίνεται καθόλου και έχει τρομερή ποιότητα κατασκευής και εμφάνιση, καθώς και υπέροχο πληκτρολόγιο (πέρα από το control)....

 

Η οθόνη του είναι τυπική για λαπτοπ της κατηγορίας... τίποτα ιδιαίτερο, απλά καλή.

 

 

 

 

3G modem νομίζω δεν έχει, είναι μόνον η υποδοχή... Δες και στον Device Manager...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μέχρι 3g modem υπάρχει κάτω απο την μπαταρία που ήταν μια ευχάριστη έκπληξη(βέβαια έχω cosmote on the go modem, αλλα καλοδεχούμενο)

 

 

 

δυστυχως περα απο το slot, δεν εχει 3g module. Εαν ειχε θα ηταν το κελεπουρι του αιωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το lenovo U350 είναι εντελώς αθόρυβο. Mου έκανε εντύπωση κιόλας. Τώρα κάποια στιγμή ο cooler θα λειτουργήσει. Αγόρασε laptop υδρόψυκτο αν θες τελείως αθόρυβο. Μην υπερβάλλουμε. Ο θόρυβος του είναι στα θετικά και όχι αρνητικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχουν ακόμα αρκετά. 7-8 είχαν κατα της 16.00 σήμερα. Πήγαινε Δευτέρα ή Τρίτη και θα βρείς. Το καλό είναι οτι έχουν και ένα αναμμένο οπότε αμα κάτι σε χαλάσει δεν το παίρνεις.

 

Μου κάνεις μια χάρη; πλζ κοίταξε τιμές για τσάντες για 13'' και πες αν αξίζει τον κόπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχουν ακόμα αρκετά. 7-8 είχαν κατα της 16.00 σήμερα. Πήγαινε Δευτέρα ή Τρίτη και θα βρείς. Το καλό είναι οτι έχουν και ένα αναμμένο οπότε αμα κάτι σε χαλάσει δεν το παίρνεις.

 

Μου κάνεις μια χάρη; πλζ κοίταξε τιμές για τσάντες για 13'' και πες αν αξίζει τον κόπο

 

Aν ειχα παρατηρήσει σωστά πριν μια βδομαδα που ειχα περασει,και δεν μου διέφυγε κάτι,το satturn στον σταθμο Λαρισης ,εχει τσάντες μονο 15 ιντζών.

Για σιγουρα φυσικα θα επιβεβαιώση η οχι ο JIMBOAthens άν πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το lenovo U350 είναι εντελώς αθόρυβο. Mου έκανε εντύπωση κιόλας. Τώρα κάποια στιγμή ο cooler θα λειτουργήσει. Αγόρασε laptop υδρόψυκτο αν θες τελείως αθόρυβο. Μην υπερβάλλουμε. Ο θόρυβος του είναι στα θετικά και όχι αρνητικά

 

¨Εχει ανεμιστήρα που κάνει θόρυβο και καταλαβαίνεις πολύ καλά πότε ξεκινάει και πότε σταματάει... όταν δουλεύει ακούγεται ενοχλητικά. Εμένα αυτό δεν με ικανοποιούσε (είμαι της ησυχίας) και βρήκα ένα BIOS που το έκανα και το βούλωσε εντελώς!!!!!

 

Επίσης αυτό το πολύ cool BIOS που σας λέω, πέρα από το τάπωμα του ανεμιστήρα σου επιτρέπει να βάλεις όποια ασύρματη κάρτα θέλεις (είχα την 6200 επάνω) και επίαης αν θέλεις μπορείς να αλλάξεις θέση στα πλήτρα fn & ctrl

 

Θα το βρείτε εδώ:

 

http://forums.lenovo.com/t5/IdeaPad-Y-U-B-V-and-Z-series/Ideapad-U350-Fan-Control-Speed/td-p/174840

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...