Προς το περιεχόμενο

lenovo u350 13" laptop €349 - Saturn σταθμος Λαρισης


CptBill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Του link αν λες του δικού μου μηνύματος, ναι δεν είναι το 10g αλλά το αντίστοιχο Γερμανικό(?) μοντέλο μάλλον.

 

Εχεις απόλυτο δίκιο για την 4500M vs. 4500MHD, η πρώτη ΔΕΝ μπορεί να δώσει h/a acceleration σε x264/h264 . Δεν ξέρω όμως αν τελικά σε ενδιαφέρει και τόσο, αφού εσύ θα θέλεις παρουσιάσεις να δείξεις, και όχι να δεις ταινίες mkv... Εδώ εγώ θα ήθελα πιο δυνατό επεξεργαστή για να είμαι σίγουρος ότι θα αντέχει. Εξαρτάται φυσικά από το τι υλικό είναι αυτό που θα θες να δείχνεις. Dual view δεν έχω δοκιμάσει ποτέ στο U350.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την πληροφορία.

Όσον αφορά στο ζήτημα της εγκύησης, τι γίνεται σε περίπτωση που η μπαταρία είναι ελατωματική;

Με αυτή τη μπαταρία πόσος είναι ο εκτιμώμενος χρόνος λειτουργίας;

Ποιά είναι η διαδικασία παραγγελίας; Υπάρχει τρόπος αποφυγής πιστωτικής κάρτας;

Δεν έχω ξανακάνει αγορές on-line, οπότε θα ήθελα να είμαι όσο το δυνατό πιο σίγουρος για την ομαλή έκβαση της συναλλαγής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγορες εξωτερικου μονο με paypal και εκει μη δινεις πιστωτικη αλλα visa χρεωστικη δηλ θα βαζεις το εκαστοτε αντιτιμο της αγορας.Γι αυτο το λογο ανοιξα λογαριασμο στην τραπεζα Κυπρου και η καρτα αναληψης που μου εδωσαν ειχε αυτη την δυνατοτητα.Παντα θα υπαρχει ρισκο αλλα το paypal αναλαμβανει τη πιστωση των χρηματων σου σε περιπτωση απατης ή μη ληψης της παραγγελιας( μου εχει τυχει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπαταρία 8-cell για LENOVO u350

 

 

http://www.ebay.com/itm/8cell-battery-Lenovo-IdeaPad-U350-U350W-57Y6265-/280721806158?pt=Laptop_Batteries&hash=item415c52d34e

 

Την έχω αγοράσει πέρυσι...Δεν είναι η original Lenovo αλλά αυτό στη πράξη μετράει λίγο ή και καθόλου αφού σχεδόν όλoι οι κατασκευαστές Laptop χρησιμοποιούν πλέον μπαταρίες τρίτων κατασκευαστών π.χ. της DELTA όπως π.χ. η Τoshiba η Fujitsu και η Asus...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπαταρία 8-cell για LENOVO u350

 

 

http://www.ebay.com/itm/8cell-battery-Lenovo-IdeaPad-U350-U350W-57Y6265-/280721806158?pt=Laptop_Batteries&hash=item415c52d34e

 

Την έχω αγοράσει πέρυσι...Δεν είναι η original Lenovo αλλά αυτό στη πράξη μετράει λίγο ή και καθόλου αφού σχεδόν όλoι οι κατασκευαστές Laptop χρησιμοποιούν πλέον μπαταρίες τρίτων κατασκευαστών π.χ. της DELTA όπως π.χ. η Τoshiba η Fujitsu και η Asus...

 

Ευχαριστώ πολύ.

Μπορείτε μήπως να με ενημερώσετε για τη διάρκεια λειτουργίας και τη συμπεριφορά του φορητού με αυτή την μπαταρία;

(ζεσταίνεται εύκολα; Πόση ώρα αντέχει με την οθόνη σε max φωτισμό, κάνοντας browsing, και ακούγοντας μουσική; )

Για αγορά από το e-bay, πρέπει οπωσδήποτε να έχω paypal;

Τα μη αυθεντικά προϊόντα, τα φοβάμαι, γιατί έχω ακούσει περιστατικά έκρηξης της μπαταρίας, ή εγκαύματος. Και όπως έχω αναφέρει σε προηγούμενη ανάρτηση, φοβάμαι ότι θα είναι ταλαιπωρία η διεκδίκηση οποιουδήποτε δικαιώματος εγγύησης σε περίπτωση δυσλειτουργίας προϊόντος αγορασμένου από το διαδίκτυο.

Το u350 πλέον, στο σταθμό λαρίσσης είναι εκθεσιακό, δηλαδή 1 μήνα περίπου συνεχόμενα ανοιχτό, και με ένα έτος εγγύηση. Συμφέρει η αγορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το u350 πλέον, στο σταθμό Λαρίσης είναι εκθεσιακό, δηλαδή 1 μήνα περίπου συνεχόμενα ανοιχτό, και με ένα έτος εγγύηση. Συμφέρει η αγορά;

 

Με την τιμή της προσφοράς? Κόψτους κάτι ακόμα και πάρτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την τιμή της προσφοράς? Κόψτους κάτι ακόμα και πάρτο...

 

Πήρα τηλέφωνο, αλλά με ενημέρωσε ο πωλητής ότι η τιμή δε μπορεί να αλλάξει παρ' όλο που είναι εκθεσιακό.

Ρώτησα και στη "reception", όμως με παρέπεμψε ευγενικά στον πωλητή.

Δεν ξέρω βέβαια τι αντιμετώπιση θα είχα εάν η συζήτηση γινόταν πρόσωπο με πρόσωπο.

Μάλιστα, με ενημέρωσαν με πολύ όμορφο τρόπο, ότι εκτός από τα 349.00 Ε του μηχανήματος, καλούμαι να πληρώσω επί πλέον 15 ευρώ για τη μεταφορά του σε μία εταιρία courier. Τη διαδικασία αποστολής στο χώρο μου, μαζί με τα έξοδα θα τα αναλάβω εγώ από κει και πέρα.

Σύνολο, 380 Ε περίπου.

Όλ' αυτά με απόλυτη ευγένεια.

Σκέφτομαι όμως, ότι με τα επί πλέον χρήματα, μπορώ να έρθω αυτοπροσώπως Αθήνα και να το παραλάβω, και να κάνω και μια επίσκεψη στην οικογένειά μου.

 

Μπαταρία: zacharis1955

Η μπαταρία στο e-bay είναι 4.8 Ah. Άρα δε θα έχει κάποια ιδιέταιρη διαφορά με αυτή που έρχεται με το φορητό. Εγώ ενδιαφέρομαι για την 7.8.Ah. Μου είχε δώσει πληροφορίες κάποιος σε προηγούμενη ανάρτηση. Αλλά η τιμή δεν είναι συμφέρουσα. 380 Ε (φορητό) + 130 Ε (Μπαταρία + μεταφορικά) = 510 Ε χωρίς να υπολογίσουμε την ταλαιπωρία.

Σε αυτή την τιμή, φαντάζομαι, υπάρχουν κι άλλες λύσεις πιο άμεσες και χωρίς τόση ταλαιπωρία. Αλλά εκτός αυτού, είναι πολύ ψηλά για μένα.

 

Σήμερα με νέο mail, αναβλήθηκε εκ νέου η συμφωνία αγοράς για το toshiba t130-10g, για την ερχόμενη τρίτη... Ελπίζω να μην περιμένω μάταια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλέφωνο, αλλά με ενημέρωσε ο πωλητής ότι η τιμή δε μπορεί να αλλάξει παρ' όλο που είναι εκθεσιακό.

Ρώτησα και στη "reception", όμως με παρέπεμψε ευγενικά στον πωλητή.

Δεν ξέρω βέβαια τι αντιμετώπιση θα είχα εάν η συζήτηση γινόταν πρόσωπο με πρόσωπο.

Μάλιστα, με ενημέρωσαν με πολύ όμορφο τρόπο, ότι εκτός από τα 349.00 Ε του μηχανήματος, καλούμαι να πληρώσω επί πλέον 15 ευρώ για τη μεταφορά του σε μία εταιρία courier. Τη διαδικασία αποστολής στο χώρο μου, μαζί με τα έξοδα θα τα αναλάβω εγώ από κει και πέρα.

Σύνολο, 380 Ε περίπου.

Όλ' αυτά με απόλυτη ευγένεια.

Σκέφτομαι όμως, ότι με τα επί πλέον χρήματα, μπορώ να έρθω αυτοπροσώπως Αθήνα και να το παραλάβω, και να κάνω και μια επίσκεψη στην οικογένειά μου.

 

Μπαταρία: zacharis1955

Η μπαταρία στο e-bay είναι 4.8 Ah. Άρα δε θα έχει κάποια ιδιέταιρη διαφορά με αυτή που έρχεται με το φορητό. Εγώ ενδιαφέρομαι για την 7.8.Ah. Μου είχε δώσει πληροφορίες κάποιος σε προηγούμενη ανάρτηση. Αλλά η τιμή δεν είναι συμφέρουσα. 380 Ε (φορητό) + 130 Ε (Μπαταρία + μεταφορικά) = 510 Ε χωρίς να υπολογίσουμε την ταλαιπωρία.

Σε αυτή την τιμή, φαντάζομαι, υπάρχουν κι άλλες λύσεις πιο άμεσες και χωρίς τόση ταλαιπωρία. Αλλά εκτός αυτού, είναι πολύ ψηλά για μένα.

 

Σήμερα με νέο mail, αναβλήθηκε εκ νέου η συμφωνία αγοράς για το toshiba t130-10g, για την ερχόμενη τρίτη... Ελπίζω να μην περιμένω μάταια.

 

Γνώμη μου: Εκθεσικό σε Μega Market γενικά: Παράτα το...(Εγώ τουλάχιστον έτσι θα έκανα)...Και ο λόγος: Εχω τύχει σε φάση στο ΜediaMarkt Φαλήρου να έχουν φύγει 2 πλήκτρα από εκθεσιακό Laptop, να τα σπρώχνει με κατσαβίδι ένας πιτσιρικάς υπάλληλος για να μπούν στη θέση τους, και μετά απο λίγα λεπτά να το παζαρεύει ένας άλλος σε μια κοπελίτσα προφανώς φοιτήτρια λέγοντας της ότι το κομματι έχει βγεί από τη συσκευασία του πρίν...λίγες ώρες!!!

Ρίξε και μα ματιά εδώ:

 

http://info-world.gr/pegasus/products01/show00.php?code=37542&pcode=SHOW_PROD37542

 

http://info-world.gr/pegasus/products01/show00.php?code=35060&pcode=SHOW_PROD35060

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...