Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μην βλέπεις από τώρα video για hardmod. -_-

Σου λέμε καλύτερα να περιμένεις.

 

Γενικά πάντως με το κολλητήρι το έχεις ή θα κάψεις την πλακέτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη δουλειά με το κολλητήρι θα την αναλάβει ο αδερφός μου που έχει ξανασχοληθεί.

Θα περιμένω για software exploit απλά είμαι παράλληλα και περίεργος :D

 

ΥΓ: αφού μου λέει ότι έχει ξανασχοληθεί δε νομίζω πως θα κάψει την πλακέτα (έτσι θέλω να ελπίζω τουλάχιστον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο πολύ έχει ασχοληθεί;

Γιατί και εγώ έχω ασχοληθεί αλλά δεν πρόκεται να το δοκιμάσω (τουλάχιστον όχι τώρα), θέλει ψηλή μύτη και αρκετή ακρίβεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να έχει ασχοληθεί παρα πολύ ειναι η αλήθεια. Έχουμε τα απαραίτητα εργαλεία (ψηφιακά -ηλεκτρονικά για να ρυθμίσει τη θερμοκρασία) .

Το ξέρω ότι ειναι ρίσκο, αλλα αν δε βγει κάποιο software exploit, τότε απο το να κάνω το hardmod μόνος μου πιστεύω ειναι καλύτερο να το εμπιστευτώ στον αδερφό μου. Εκτός και αν βρω κάποιον ηλεκτρονικό και εν τελεί το κάνει αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο θα ήταν να περιμένεις, δεν θα αχρηστευτεί η κονσόλα αν δεν κάνεις update. :P

Η επόμενη καλύτερη λύση θα ήταν να το πήγαινες σε έναν ηλεκτρονικό (να του δείξεις τον οδηγό για το hardmod).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε, μέχρι τέλος Ιούνη περιμένω, δε νομίζω πως θα αντέξω περιςςοτερο :P

Ξέρουμε περίπου σε ποιο ποσό κυμαίνεται η χρηματική αμοιβή που θα πρέπει να παραλάβει όμως ένας ηλεκτρονικός σε αυτήν την περίπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλημερα, επεσε στα χερια μου ενα σφραγισμενο 3ds xl απο μαγαζι που εκλεισε, εδωσα 50 ευρω και το πειρα, ειναι αυτο 

http://www.e-shop.gr/nintendo-3ds-xl-pokemon-x-and-y-blue-limited-edition-p-TDS.000038

σε κοκκινο χρωμα ομως, εχει μεσα firm ver 11.2.0 32 E , υπαρχει καποιος αναλυτικος οδηγος για cfw?

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι είδα στο 3ds.guide δεν υπαρχει πλέον επιλογή για hardmod σε o3ds (11.4), ξέρουμε γιατι το βγάλανε απο τις επιλογές;

 

Edit: Με Dsiware πρέπει να έχεις κοντά σου τη δεύτερη κονσόλα ή γίνεται διαδικτυακά η "δουλειά";;

Edit2:Άκυρο, είδα ότι αναφέρει πως ισχύει και για άλλες εκδόσεις, αλλα παρατίθενται κυρίως στις εκδόσεις που αποκλειστική λύση αποτελεί το hardmod.

Παρόλα αυτα θα ήθελα να μάθω λίγο πως λειτουργεί το Dsiware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η nintendo άρχισε να κάνει ban χρήστες για αγνωστο λογο. Πιθανως να αρχισαν να διασταυρώνουν αν με το eshop αν καποιος εχει αγορασει το παιχνίδι ή όχι.

Edit: Απο οτι φαίνεται η αιτία μοιάζει να είναι το boot9strap! Τίποτα δεν είναι 100% σίγουρο αυτή τη στιγμή όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...