Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιταξα και εγω σημερα και μεχρι στιγμης το εχω γλυτωσει! Οχι οτι με νοιαζει και ιδιαιτερα αφου στο 3ds παιζω αποκλειστικα single player games!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Στο Ο3DS μου (EU) με CFW δεν έχω φάει προς στιγμή μπαν. Έχω εγκατεστημένο Luma+FBI (λόγω οδηγού).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εαν εχεις μια καινουργια κονσολα την στιγμη που περνας το CFW, εκχυλιζεις το _friendsave.bin / _LocalFriendCodeSeed_B / _movable.sed μπορεις απλα να το επαναφερεις και ετσι να κανεις unban την κονσολα.

 

https://gbatemp.net/threads/all-3-methods-to-get-unbanned-from-recent-ban-wave.450679/

 

το πιο σημαντικο ειναι να κρατα κανεις μια πληρη κατασταση ΟΛΗΣ της κονσολας οπως την ειχε, προ CFW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έκανα μια μικρή βλακεία, προσπαθώντας να περάσω το boot9strap:

 

Στο βήμα ΙΙΙ αντί να τσεκάρω την επιλογή “Show NAND or user string in System Settings”, τσέκαρα την πρώτη επιλογή (Autoboot Emunand) και τώρα όταν ανοίγω το 3DS με πατημένο το Start με βγάζει στο GodMode9 αντί για το configuration του Luma3DS.

 

Πώς το αλλάζω;

 

Edit: άκυρο το βρήκα, έπρεπε να πατήσω το Select αντί για το Start. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να φτιάχναμε κανένα IRC (λέεμε τώρα) ή Discord για να ζητάμε πιο γρήγορα βοήθεια εκεί;

Λόγο του ότι είμαστε λίγοι πιστεύω θα ήταν καλό να το φτιάχναμε μαζί με το ps vita/ps tv unofficial hacking thread.

 

Τι λέτε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προβληματίζομαι πολύ για το πως εντοπίζει η Ν τα CFW'ed 3DS's. Λένε ότι τα βλέπει μέσα από τα data που δίνει το Spotpass, τα στατιστικά και λοιπά (αν και κάπου διάβασα ότι έγινε banned και χρήστης που τα είχε από πάντα κλειστά, αλλά ας το αφήσουμε αυτό για την ώρα).

 

Έστω ότι βρίσκουν τις κονσόλες με αυτό τον τρόπο. Γιατί περίμεναν τόσο καιρό προκειμένου να αρχίσουν τα ban waves; Το 3DS έχει χακαριστεί εδώ και 4 χρόνια αν λάβουμε υπόψιν μας και την Gateway (που κι από εκεί μπορούσαν να βρουν από τα στατιστικά ποιός έχει και ποιός δεν έχει το κάθε game).

 

Εικάζω, ότι το πιθανότερο είναι πως ήταν inside job, αν και στο gbatemp οι περισσότεροι το αρνούνται κατηγορηματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες εκανα update σε boot9strap. επειδη εχω καψει τα μυαλα μου λιγο αυτες τις μερες και δε μπορω αλλο , θελω να βαλω game μεσα αλλα σε cia μορφη, xorpads δεν χρειαζεται να κανω για να κανω convert το .3ds? επισης οταν παταω power+start ανοιγει το godmode και οχι το luma chainload...καταλαβα κατι λαθος? η εχω παραλειψει κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...