Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα αγόρασα ένα μεταχειρισμένο 3ds με cfw αλλά έχει ξεχάσει ο προηγούμενος να διαγραψει το Id του με format αφαιρείται,μετά χρειάζεται διαδικασία να βάλω το cfw.

Έχω βάλει το τελευταίο luma3ds 8.1 και ειμαι 11.5 το οποίο λειτουργεί άψογα ακόμα κ online,μόνο που θέλω να βάλω δικό μου ID.

Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα αγόρασα ένα μεταχειρισμένο 3ds με cfw αλλά έχει ξεχάσει ο προηγούμενος να διαγραψει το Id του με format αφαιρείται,μετά χρειάζεται διαδικασία να βάλω το cfw.

Έχω βάλει το τελευταίο luma3ds 8.1 και ειμαι 11.5 το οποίο λειτουργεί άψογα ακόμα κ online,μόνο που θέλω να βάλω δικό μου ID.

Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει;

 

Εγω θα σου προτεινα για πρακτικους λογους να αφησεις το NNID του οπως εχει.

Ειδάλλως δες τον οδηγο 3ds.guide Β9 κανε back απ τα παντα ΠΛΗΝ του NNID και κανε format και επαναφορα.

Επισης hacked 3ds καλυτερα κανε το ρετρο μηχανακι φουλ, και παρατα τα δικα του παιχνιδια.

Δεν θα εβαζα NNID μου σε χακαρισμενο μηπως πεσει κανενα Φουλ ΜΠΑΝ και χασεις ολες τις αγορες σου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ότι πλέον δεν σε ενδιαφέρει το firmware. :P

Αρκεί μόνο να βρεις κάποιον με ds flashcart που την έχει φτιάξει για το hack, προσωπικά θέλω να πάρω μία κάποια στιγμή.

 

Στο reddit υποτίθεται μπορεί να γίνει απλά με την flashcart χωρίς 2ο ήδη σπασμένο 3ds αλλά δεν ξέρω πόσο σίγουρο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι απο χθες γίνεται και με μόνο ένα 3ds αλλά μόνο με την r4 και όχι με την acekard (εκτος αν είσαι σε firmware απο 4.3 και κατω). Η acekard πάντως έχει ένα άλλο πολυ καλό πλεονέκτημα, οτι μπορεις να εξακολουθείς να την χρησιμοποιείς ως flashcard χωρίς να χρειάζεται επαναφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε λες καλύτερα acekard αντί για r4;

 

Αυτήν λογικά;

http://www.nds-card.com/ProShow.asp?ProID=160

 

Ξέρεις αν παίζει και σε μεγαλύτερο firmware (με cfw πάντα);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αύτην και αν έχεις cfw ναι παίζει. Και λέω καλύτερα acekard μόνο αν έχεις καποιον άλλο τρόπο να περάσεις το ntrboot (ds lite, 2ο 3ds κλπ.) και όχι μόνο το ίδιο το 3ds σε stock που θες να χακάρεις. Αν έχεις μόνο ένα 3ds σε stock τότε παίρνεις την r4i δαγκωτό.

 

Βασικά:

Αν έχεις μόνο ένα 3ds το οπόιο θες απλά να το χακάρεις τότε r4i

Αν έχεις ds lite (για dsi δεν ειμαι σιγουρος) ή 2ο ήδη χακαρισμένο 3ds ή 3ds σε stock αλλα με firmware κάτω απο 4.3 τότε acekard

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά έχω και σπασμένο 3ds (είχα ξεκινήσει με rxtools + emunand :P, κάμποσες σελίδες πίσω είχα κάνει guide) και ένα ds phat.

 

Από θέμα παιχνιδιών ds δεν νομίζω να έχω καμιά ασυμβατότητα, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι ξέρω όχι. Απλα η r4 έχει επισης το πλεονέκτημα οτι δουλεύει και σε stock οποτε αν θες να την δωσεις σε καποιο φιλο σου που δεν εχει cfw ας πουμε μπορεί να σε βολεύει καλύτερα.

Αν και ετσι οπως εχουν ερθει πλέον τα πράγματα το καλύτερο για μένα είναι να προτείνεις στο φιλο σου να βαλει και αυτος cfw. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχα, μια χαρά.

Η αλήθεια είναι ότι αν και δεν παίζω ιδιαίτερα με το 3ds θα ήθελα ένα δεύτερο απείραχτο και να περάσω εκεί το nnid μου. Κρίμα που δεν φαίνεται να έρχεται στην Ευρώπη το n3ds xl με το pikachu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...