Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ηταν θέμα σια τελικα με αλλο παιζει κανονικά αλλα ρε γμτ τι παιδικό που τοχουν κανει. Που ειναι η σπουκι ατμόσφαιρα των παλιών μετροιδ?! Ακομα και το fusion - zero mission ειχαν διατηρήσει το φινινγ... Εχω τι εγινε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια απορια θελω να κανω μια flashcard Για ntr boot αλλα δεν εχω καμια απο τις flashcards που διχνει αυτος ο καταπληκτικος οδηγος 

https://3ds.guide/

 Οι καρτες που εχω ειναι μια R4 3ds purple 2014 RTS kai h starter card της mt flashcard 3ds.Δεν θα μας κανει καμια απο τις 2?

και οι δυο καρτες ειναι συμβατες με ενα Ds lite που εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια απορια θελω να κανω μια flashcard Για ntr boot αλλα δεν εχω καμια απο τις flashcards που διχνει αυτος ο καταπληκτικος οδηγος 

https://3ds.guide/

 Οι καρτες που εχω ειναι μια R4 3ds purple 2014 RTS kai h starter card της mt flashcard 3ds.Δεν θα μας κανει καμια απο τις 2?

και οι δυο καρτες ειναι συμβατες με ενα Ds lite που εχω.

Συνηθως ο εν λογο οδηγος οτι δεν καλυπτει δεν γινεται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει firmware 11.3 ή μικρότερο τότε μπορείς και χωρίς flashcard, αν όχι απλά πάρε μία απο αυτές εδώ https://3ds.guide/ntrboot συγκεκριμένα σου προτείνω την R4i Gold 3DS (RTS) γιατι οι αλλες μπορεί να χρειάζεσαι 2ο σύστημα ή ds/dsi ενώ με αυτήν όχι.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες ειμαι με με o3dsXL με FW4.5.0 και gateway και θελω να παιξω το metroid :cry:,να βάλω boot9strap; την gateway την πετάω στα σκουπίδια;

Ναι.....αν και μπορεις να την κανεις ntrboot καπου διαβασα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να αναβαθμισω την καρτα sd πως γινεται για να μην χασω τα παιχνιδια save ktl ?απλα κανω αντιγραφη επικόλληση την παλια στην νεα.

Το 3ds εχει cfw το τελευταιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να αναβαθμισω την καρτα sd πως γινεται για να μην χασω τα παιχνιδια save ktl ?απλα κανω αντιγραφη επικόλληση την παλια στην νεα.

Το 3ds εχει cfw το τελευταιο.

ΝΑΙ. Βεβαιωσου οτι δεν εχεις κανενα παρτιτιον, ετσι (παλαια μεθοδος χακ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια.

Λοιπον η σωστη διαδικασια ειναι να βαλω την καινουργια πρωτα στο 3ds να κανει την διαμόρφωση και μετα να την αντιγράψω στο pc?

Επισης το 3ds με cfw ξεκιναει χωρις την sd η με καινουρια sd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια.

Λοιπον η σωστη διαδικασια ειναι να βαλω την καινουργια πρωτα στο 3ds να κανει την διαμόρφωση και μετα να την αντιγράψω στο pc?

Επισης το 3ds με cfw ξεκιναει χωρις την sd η με καινουρια sd?

Ναι, η καλυτερη διαμορφωση

 

κανονικα ναι εφοσον το ΣΦΥΥ εχει εγκατασταθει στην νανδ, απλα οτι χομεμπρου εχεις να τρεχει σε ΣΔ καρτα δεν θα βρει τα αρχεια εκκίνησης του και μπορει να σου κρεμασει την κονσολα και να θελει επανεκκινηση.

 

Το καλυτερο ειναι να αναψεις το 3δσ, να αφαιρεσεις την παλια ΣΔ (εφοσον την εχεις σιγουρα σταματησει), να διαμορφωσεις την νεα καρτα στο 3δσ, να την αφαιρεσεις, στο πισι να αντιγραψεις την παλια πανω στην καινουργια, να εγκαταστησεις την καινουργια στο 3δσ και εισαι ετοιμος. Δεν χρειαζεται να σβυνεις το 3δσ (δες και τον "οδηγο", οπου επρεπε να αφαιρεις τη ΣΔ χωρις να σβυνει η κονσολα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ θα βρεις ότι χρειάζεσαι. Διάβασέ το 2 φορές ώστε να καταλάβεις τι χρειάζεται να κάνεις. Έχει section για transfer emunand.

https://3ds.guide/

Εγω παιδια εκανα ενα donation πιστευω οτι αυτές οι προσπάθειες πρεπει να ανταμείβονται κάπως.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...