Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ματιαξα..... ενω επαιζα ενα παιχνιδι το cursed castilla ex πατησα το home button κολησε λιγοκαι πάγωσε μετα δεν μπορουσε να ανοιξει.ενω τα λαμπακια αναβαν.μπηκα στο godmod εκανα reboot απο εκει τιποτα....τελικα μετα απο αρκετη ωρα ανοιξε μονο του....Τι να συμβαινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να κ'ανω μια ερώτηση αν γνωρίζει κανείς περί του θέματος που μου εμφανίστηκε ξαφνικά. Έχω το new 3ds xl με cfw. Τις 3ds τις κασέτες τις διαβάζει και τις παίζει μια χαρά. Τις ds ενώ τις διαβάζει όταν πατάω να τις φορτώσει μαυρίζει η οθόνη και μένει έτσι. Τι μπορεί να φταίει? Δεν είχα ποτέ θέμα με τις κασέτες έχει κανα δυό μέρες που εμφανίστηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει firmware 11.3 ή μικρότερο τότε μπορείς και χωρίς flashcard, αν όχι απλά πάρε μία απο αυτές εδώ https://3ds.guide/ntrboot συγκεκριμένα σου προτείνω την R4i Gold 3DS (RTS) γιατι οι αλλες μπορεί να χρειάζεσαι 2ο σύστημα ή ds/dsi ενώ με αυτήν όχι.

 

Βρηκα απο ελλαδα την R4i Gold 3DS αλλα γραφει OEM,θα εχω προβλημα ή ειμαι κομπλε?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να κ'ανω μια ερώτηση αν γνωρίζει κανείς περί του θέματος που μου εμφανίστηκε ξαφνικά. Έχω το new 3ds xl με cfw. Τις 3ds τις κασέτες τις διαβάζει και τις παίζει μια χαρά. Τις ds ενώ τις διαβάζει όταν πατάω να τις φορτώσει μαυρίζει η οθόνη και μένει έτσι. Τι μπορεί να φταίει? Δεν είχα ποτέ θέμα με τις κασέτες έχει κανα δυό μέρες που εμφανίστηκε.

 

Εχεις θεμα με το  ds κομματι της κονσολας. Εκαναες αναβαθμιση του ΣΦΥ; του λουμα;. Πηγαινε δες τον περιβοητο οδηγο στο κομματι που αναφερει την επαναφορα του  ds.

 

 

Το ματιαξα..... ενω επαιζα ενα παιχνιδι το cursed castilla ex πατησα το home button κολησε λιγοκαι πάγωσε μετα δεν μπορουσε να ανοιξει.ενω τα λαμπακια αναβαν.μπηκα στο godmod εκανα reboot απο εκει τιποτα....τελικα μετα απο αρκετη ωρα ανοιξε μονο του....Τι να συμβαινει?

 

Πιθανα προβλημα στην καρτα ΣΔ (συστημα αρχειων) δικιμασε εαν ειναι επαναληψιμο. Δοκιμασε απεγκατασταση -επανεκατασταση του προγραμματος, στην χειροτερη ελεξε την ΣΔ, ξανα φορματ μετα και επαναγκατασταση εαν δεν εχει θεματα η ΣΔ.

 

Βρηκα απο ελλαδα την R4i Gold 3DS αλλα γραφει OEM,θα εχω προβλημα ή ειμαι κομπλε?

 

μηπως επρεπε να ειχε οδηγους καλωδιο και ΣΔ καρτα; Δες τον ιστοτοπο της καρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και από μένα.Ξεθαψα το 3ds μου (το παλιό αλλά το XL) και έχω μείνει πολύ πίσω στο θέμα.Περιληπτικά θα μπορούσατε να μου πείτε τι να κάνω για να το φλασαρω; Χρειάζεται ειδική κάρτα ή γίνεται και χωρίς;Εχω έκδοση 4.5.0-6Ε.

Επεξ/σία από Pitsifrikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να μεταφερω τα saves μου απο χακαρισμενο new 3ds σε αλλο new 3ds και αν ναι πως?

Ευχαριστω

Καλησπέρα και από μένα.Ξεθαψα το 3ds μου (το παλιό αλλά το XL) και έχω μείνει πολύ πίσω στο θέμα.Περιληπτικά θα μπορούσατε να μου πείτε τι να κάνω για να το φλασαρω; Χρειάζεται ειδική κάρτα ή γίνεται και χωρίς;Εχω έκδοση 4.5.0-6Ε.

Εαν εχει browser σε αυτο το firmware οχι δεν χρειαζεσαι τιποτα προσοχη μονο για να μην το κανεις τουβλο

....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε κάποιο save manager (π.χ jk's save manager ), κάνε backup στο ένα 3ds και restore στο άλλο.

Δηλαδη δεν σώζεται σε κάποιον φακελο που απλα θα κανω αντιγραφη?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις θεμα με το  ds κομματι της κονσολας. Εκαναες αναβαθμιση του ΣΦΥ; του λουμα;. Πηγαινε δες τον περιβοητο οδηγο στο κομματι που αναφερει την επαναφορα του  ds.

 

 

 

Πιθανα προβλημα στην καρτα ΣΔ (συστημα αρχειων) δικιμασε εαν ειναι επαναληψιμο. Δοκιμασε απεγκατασταση -επανεκατασταση του προγραμματος, στην χειροτερη ελεξε την ΣΔ, ξανα φορματ μετα και επαναγκατασταση εαν δεν εχει θεματα η ΣΔ.

 

 

μηπως επρεπε να ειχε οδηγους καλωδιο και ΣΔ καρτα; Δες τον ιστοτοπο της καρτας.

οκ θα το ρίξω μια ματιά. Έχω καιρό να ασχοληθώ πρέπει να τα θυμηθώ λίγο. Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εκανα βημα βημα τα παντα αλλα στο 14 και 15 σημειο αυτα που μου λεει να αντιγραψω δε τα βρισκω πουθενα.Στο link ειναι το βημα 14 και 15.

 

https://3ds.guide/finalizing-setup

 

Ακυρο.Μπροστα μου ηταν και δε τα κατεβασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη δεν σώζεται σε κάποιον φακελο που απλα θα κανω αντιγραφη?

Προφανώς και όχι, αν ήταν έτσι τότε θα κάναμε πολύ εύκολα ανταλλαγές σε saves.

Στα ψηφιακά παιχνίδια τα saves (καθώς και τα παιχνίδια) αποθηκεύονται στην sd card, σε κρυπτογραφημένη μορφή. Στα φυσικά παιχνίδια (κασέτες) τα saves αποθηκεύονται στην κασέτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ολα πηγαν καλα.Σας χιλιοευχαριστω.Εβαλα Metroid να παιξω και ολα καλα.Μια τελευταια ερωτηση τωρα...Θα ηθελα να παρω μια sd καρτα με μεγαλυτερη χωρητικοτητα απο τα 4 gb που εχω και δε ξερω μεχρι τι χωρητικοτητες υποστηριζει.Θα ηθελα μια 32αρα.Να κοιταξω να ειναι και class 10?Παιζει ρολο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ολα πηγαν καλα.Σας χιλιοευχαριστω.Εβαλα Metroid να παιξω και ολα καλα.Μια τελευταια ερωτηση τωρα...Θα ηθελα να παρω μια sd καρτα με μεγαλυτερη χωρητικοτητα απο τα 4 gb που εχω και δε ξερω μεχρι τι χωρητικοτητες υποστηριζει.Θα ηθελα μια 32αρα.Να κοιταξω να ειναι και class 10?Παιζει ρολο?

Εγω παντως sd παιρνω απο το eshop αυτες που εχουν εγγυηση εφ ορου Ζωης......Εννοειται θα παρεις τουλαχιστον 32αρα. τουλαχιστον class 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...