Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες πήγα να περάσω cfw σε ένα new 3ds XL το οποίο έχει λειτουργικό 11 .0.0 33 πήγα να του περάσω το cfw με την κάρτα μου Ntrboot με την οποία το έχω κάνει σε άλλα τρία 3ds αλλά δεν μπουτάρε με τίποτα στο boot9strap Δηλαδη στην διαδικασια που πρεπει να ανοιξη με το μαγνητακι.

Αφού παιδεύτηκα πάρα πάρα πολύ Τελικά πέρασα το cfw με το sooundhax.

Θέλω να ρωτήσω το εξής Η μέθοδος με κάρτα ntr boot δεν είναι για όλες τις version γιατί οδηγός γράφει πως είναι για όλες τις versions.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χθες πήγα να περάσω cfw σε ένα new 3ds XL το οποίο έχει λειτουργικό 11 .0.0 33 πήγα να του περάσω το cfw με την κάρτα μου Ntrboot με την οποία το έχω κάνει σε άλλα τρία 3ds αλλά δεν μπουτάρε με τίποτα στο boot9strap Δηλαδη στην διαδικασια που πρεπει να ανοιξη με το μαγνητακι.

Αφού παιδεύτηκα πάρα πάρα πολύ Τελικά πέρασα το cfw με το sooundhax.

Θέλω να ρωτήσω το εξής Η μέθοδος με κάρτα ntr boot δεν είναι για όλες τις version γιατί οδηγός γράφει πως είναι για όλες τις versions.

Θεωρητικα ναι.

Τωρα το που κολλησε, χωρις να το εξεταζεις επι τοπου, δεν εχει σημασια.

Με ποια καρτα κανεις ntr boot;

Πιστευω οτι με το soundhax ετοιμαζεις καλυτερο χακαρισμα και προφυλλασεις την κονσολα, μιας και κατεχεις το κλειδι otg (εαν ετρεξες ctrnand για να το ανακτησεις)

Επισης εαν καποιος καποτε ειχε αρχισει χακαρισμα και μετα το κρεμασε και αφησε σκουπιδια - εαν η καρτα ΣΔ εχει θεματα και αλλαζοντας μεθοδο διαβασε αλλο τομεα και δουλεψε - η απλα δεν εψαχνες στο σωστο φακελο τα αρχεια...

Σημασια εχει αυτο που εκανες, να προσαρμοστεις στην περισταση για να γινει η δουλεια.

Εαν σε ανησυχεί τωρα αυτο ψαξε το, μοιρασε στοιχεια logs και βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικα ναι.

Τωρα το που κολλησε, χωρις να το εξεταζεις επι τοπου, δεν εχει σημασια.

Με ποια καρτα κανεις ntr boot;

Πιστευω οτι με το soundhax ετοιμαζεις καλυτερο χακαρισμα και προφυλλασεις την κονσολα, μιας και κατεχεις το κλειδι otg (εαν ετρεξες ctrnand για να το ανακτησεις)

Επισης εαν καποιος καποτε ειχε αρχισει χακαρισμα και μετα το κρεμασε και αφησε σκουπιδια - εαν η καρτα ΣΔ εχει θεματα και αλλαζοντας μεθοδο διαβασε αλλο τομεα και δουλεψε - η απλα δεν εψαχνες στο σωστο φακελο τα αρχεια...

Σημασια εχει αυτο που εκανες, να προσαρμοστεις στην περισταση για να γινει η δουλεια.

Εαν σε ανησυχεί τωρα αυτο ψαξε το, μοιρασε στοιχεια logs και βλεπουμε.

Καρτα για ntrboot εχω την r4 gold γνησια...... την εχω ανοιξει και την εχω δει.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν με έβγαζε στο boot9strap ...... ενώ εβαζα τα δυο αρχεια .firm kai .sha στον φακελο boot9strap και μετα που εβγαζα την καρτα ειχε προσθεση και καποια αλλα αρχεια μεσα στον φακελο...... επομένως πηγε να γινει η διασικασια!

Μηπως παιζει καποιο ρολο ποσα δευτερολεπτα θα κρατησεις τον συνδιασμο των κουμπιών πατημενο?

Γιατι οταν το κρατουσα λιγα δευτερολεπτα οταν τα αφηνα εσβηνε.......

Τωρα η καρτα που ειχε η sd ηταν της toshiba η μαμησια και ολοι η διαδικασια μιας και χαλασε το pc γινεται με το android κινητο μου σε σε ολα τα 3ds!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρτα για ntrboot εχω την r4 gold γνησια...... την εχω ανοιξει και την εχω δει.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν με έβγαζε στο boot9strap ...... ενώ εβαζα τα δυο αρχεια .firm kai .sha στον φακελο boot9strap και μετα που εβγαζα την καρτα ειχε προσθεση και καποια αλλα αρχεια μεσα στον φακελο...... επομένως πηγε να γινει η διασικασια!

Μηπως παιζει καποιο ρολο ποσα δευτερολεπτα θα κρατησεις τον συνδιασμο των κουμπιών πατημενο?

Γιατι οταν το κρατουσα λιγα δευτερολεπτα οταν τα αφηνα εσβηνε.......

Τωρα η καρτα που ειχε η sd ηταν της toshiba η μαμησια και ολοι η διαδικασια μιας και χαλασε το pc γινεται με το android κινητο μου σε σε ολα τα 3ds!

Μερικες φορες αρκει να εχεις ξεχασει ενα αρχειο εκει που δεν πρεπει και η παει να το διαβασει η καπου χτυπαει το σκριπτακι και δεν σου τρεχει την διαδικασια.

Πιστευω οτι καπου πρεπει να μπερδεψες δυο αρχεια η καποιο σκριπτακι δεν ειχε σωστη παραμετρο και δεν μπορουσε να ολοκληρωσει την εργασια του. Εαν ειχε θεμα το 3δσ η η καρτα σου δεν θα εβγαζε και τα αλλα 3δσ περα. Τετοια ωρα τωρα, αστο εφυγε, αμα εχεις διαγραψει και τα αρχεια, δεν θα βρουμε που χωλαινε η εγκατασταση. Το σημαντικο: οτι βρηκες λυση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ερώτηση κρίσεως: έχω βρει ένα app που κάνει inject GBA roms για να τα παίζεις στον built-in -ο-θεός-να-τον-κάνει- emulator του 3DS. Υπάρχει τρόπος να κάνουμε inject και GB/GBC/NES/SNES roms;

 

Εάν ναι, παίζει λινκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση κρίσεως: έχω βρει ένα app που κάνει inject GBA roms για να τα παίζεις στον built-in -ο-θεός-να-τον-κάνει- emulator του 3DS. Υπάρχει τρόπος να κάνουμε inject και GB/GBC/NES/SNES roms;

 

Εάν ναι, παίζει λινκ;

Νομιζω πως οχι γιατι καθε κατεβασμενο παιχνιδι κουβαλα τον δικο του emulator, για αυτο και ειναι μεγαλα αρχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Νομιζω πως οχι γιατι καθε κατεβασμενο παιχνιδι κουβαλα τον δικο του emulator, για αυτο και ειναι μεγαλα αρχεια.

 

 

Κι όμως:

 

Ultimate SNES Injector for 3DS

 

 

Και παίζουν αντίστοιχα injectors και για τα υπόλοιπα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NAi

στην ουσια κολλαει και δεν σου φορτωνει κανονικα (κατι σκουπιδια στην μνημη - καρτα ΣΔ) μολις καταφερει και τα ξεπερασει, εισαι οκ. Επισης εαν εχεις ΣΔ πανω απο 64 γβ αναμονη στο ξεκινημα ειναι αναμενομενο (που σου μοιαζει με κολλημα).

 

Καλησπερα και απο μενα. εμενα εξακολουθει να το κανει, δεν ανοιγει με τιποτα. βασικα εβγαλε ενα update τον Αυγουστο και ειπα να το κανω οπως εκανα και τα προηγουμενα και απο τοτε δεν ξανανοιξε παρα μονο βγαζει τις μαυρες οθονες. γενικα ειμαι ασχετος γιατι το πηρα ετοιμο το 3ds και απλως ακολουθησα τις οδηγιες του παλικαριου που μου το πουλησε. λειτουργουσε κανονικα αλλα μαλλον κατι εγινε με το update. αν εχει καποιος καμια ιδεα τι να κανω, παρακαλω ας με διαφωτισει με οσο πιο απλο τροπο μπορει και οσο πιο νια νια μπορει μηπως μπορεσω και βγαλω ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα. εμενα εξακολουθει να το κανει, δεν ανοιγει με τιποτα. βασικα εβγαλε ενα update τον Αυγουστο και ειπα να το κανω οπως εκανα και τα προηγουμενα και απο τοτε δεν ξανανοιξε παρα μονο βγαζει τις μαυρες οθονες. γενικα ειμαι ασχετος γιατι το πηρα ετοιμο το 3ds και απλως ακολουθησα τις οδηγιες του παλικαριου που μου το πουλησε. λειτουργουσε κανονικα αλλα μαλλον κατι εγινε με το update. αν εχει καποιος καμια ιδεα τι να κανω, παρακαλω ας με διαφωτισει με οσο πιο απλο τροπο μπορει και οσο πιο νια νια μπορει μηπως μπορεσω και βγαλω ακρη.

Mαλλον με το update τον Αυγουστο μπλοκαρες το σημειο που φορτωνει το CFW.  Πρεπει να δεις μες την καρτα ΣΔ τι εχεις περασμενο στο μηχανακι, βεβαιωσου οτι δεν πειραχτηκαν τα αρχεια της, μετα ξεκινα το 3ΔΣ κρατοντας πατημενο το start η select θα σου φορτωσει λογικα hourglass9 - godmode9 εαν το κανει αυτο θα μπορεις να αναβαθμισεις ολη την εγκατασταση CFW και λουμα και να σου τρεξει κανονικα.

 

Γενικα ωρα να παψεις να εισαι ασχετος. Η αγνοια ΣΚΟΤΏΝΕΙ.

 

Τα φωτακια λεντ αναβουν κανονικα στο μηχανακι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αγνοια παει να με σκοτωσει απο τοτε που το παθε οντως. Mε start select δεν ανοιγει τιποτα, συνεχιζουν οι μαυρες οθονες. Το μπλε λεντακι αναβει κανονικα οταν ανοιγει. Oταν βαζω την sd στο πισι βγαζει επιδιορθωση αλλα προς το παρον δεν την εχω κανει μην σβησει κανενα αρχειο. Η sd εχει μεσα ενα arm9loaderhax.bin και εχει και φακελο luma ο οποιος μεσα εχει ενα αρχειακι start_hourglass9.bin και δυο bin απο παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αγνοια παει να με σκοτωσει απο τοτε που το παθε οντως. Mε start select δεν ανοιγει τιποτα, συνεχιζουν οι μαυρες οθονες. Το μπλε λεντακι αναβει κανονικα οταν ανοιγει. Oταν βαζω την sd στο πισι βγαζει επιδιορθωση αλλα προς το παρον δεν την εχω κανει μην σβησει κανενα αρχειο. Η sd εχει μεσα ενα arm9loaderhax.bin και εχει και φακελο luma ο οποιος μεσα εχει ενα αρχειακι start_hourglass9.bin και δυο bin απο παιχνιδια.

Εχεις ΠΜ

διαβασε και εδω αργα και μετα διαβασε ολα τα αλλα, πρωτα διαβασε και ταυτοποιησε, μην κανεις κατι μην βιαστεις.

Σιγα και σιγουρα bomb squad

https://3ds.guide/homebrew-launcher-(alternatives).html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια έσβησα καποια αρχεια απο την sd χθες (δεν θυμάμαι ποια ηταν) και δεν μου βγαζει πλεον τα παιχνιδια οταν το ανοίγω. Ουτε fbi ουτε freeshop ουτε homebrew. Τι κανω σε αυτη τη περίπτωση ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...