Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα έφτασε στα χέρια μου ένα new3ds στην έκδοση 9+ το άνοιξα λίγο να το δω και μου ζήτησε system update για να παίξει το shop. Έχω σκοπό να του περάσω cfw με την μέθοδο soundhax από το 3dsguide που παραθετετε. Αν κάνω το update που ζητάει, πριν το κάνω cfw θα ανέβω στο τελευταίο firmware 11.6??? , και θα πρέπει να γίνει με την μέθοδο της Flashcard?

Επεξ/σία από panos_1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σήμερα έφτασε στα χέρια μου ένα new3ds στην έκδοση 9+ το άνοιξα λίγο να το δω και μου ζήτησε system update για να παίξει το shop. Έχω σκοπό να του περάσω cfw με την μέθοδο soundhax από το 3dsguide που παραθετετε. Αν κάνω το update που ζητάει, πριν το κάνω cfw θα ανέβω στο τελευταίο firmware 11.6??? , και θα πρέπει να γίνει με την μέθοδο της Flashcard?

ναι, και μετα θα κάνεις τη ζωή σου δύσκολη αν πας σε 11.6. Απλά πέρασε το cfw και μετά θα μπορείς να βρεις τρόπους να μπεις στο eshop.

Χαίρεται,

 

μόλις αγόρασα 3ds XL απο ebay, εχει 'Ηomebrew Launcher v.2.0.0' εγκατεστημένο, κάποιος να με διαφωτίσει τι κερδίζω απο αυτό?

θα μπορώ να 'κατεβάζω' 3ds παιχνίδια κλπ ή δεν αξίζει?

 

να το κανω ρεσετ να πάω σε ορίτζιναλ φίρμγουερ?

 

Τι λέτε?

ο συνέδεσμος αυτός θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τι κερδίζεις με αυτό: https://smealum.github.io/3ds/

και αν θες να ψαχτείς και λίγο περισσότερο μπορείς να μπεις κι εδώ, αφού δεις αρχικά τον πρώτο σύνδεσμο: https://www.3dbrew.org/wiki/Main_Page

Σε καμία περίπτωση δεν θα πήγαινα σε official firmware εγώ. Ενώ έχω τη δυνατότητα να παίζω "τσάμπα" games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έφτασε στα χέρια μου ένα new3ds στην έκδοση 9+ το άνοιξα λίγο να το δω και μου ζήτησε system update για να παίξει το shop. Έχω σκοπό να του περάσω cfw με την μέθοδο soundhax από το 3dsguide που παραθετετε. Αν κάνω το update που ζητάει, πριν το κάνω cfw θα ανέβω στο τελευταίο firmware 11.6??? , και θα πρέπει να γίνει με την μέθοδο της Flashcard?

Πρώτα βάλε cfw και μετά κάνε το update σε 11.6.Μπορείς να μπεις στο eshop και χωρίς update με το ctr-httpwn από το homebrew menu αν δεν θες να πας στο 11.6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας. Σίγουρα σε καμία περίπτωση δεν θέλω να πάω σε 11.6. Μέχρι στιγμής με αυτά που είχα διαβάσει νόμιζα ότι system update γίνεται μόνο με κάποια από τα παιχνίδια που το απαιτούν. Θα ακολουθήσω προσεχτικά την διαδικασία και ελπίζω όλα να πάνε καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα εχω το εξης firmware 11.4.0 37Ε και προκειται για 3 ή 4 κονσολες δικες μου και καποιων φιλων

1. new 3dsxl

2. new 3dsxl snes edition

3. new 3ds

4. old 2ds

Υπαρχει καποιος γνωστης κοντα σε Νικαια Κορυδαλλο Αιγαλεω να περασουμε cfw και τα συναφη καθοτι ειμαι σχεδον βεβαιος οτι μονος θα γινουν brick? (εννοειται με το αζημιωτο καθως γνωριζω οτι θελει μια διαδικασια...) Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να γίνουν brick πρέπει να θες να γίνουν πλέον, δεν γίνοται πια καταλάθος. Αν δεν βρεθεί κάποιος πιο κοντά σου να μπορεί να στο κάνει μπορώ εγώ αν θες να κανονίσουμε κάποια μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 3 μήνες ήρθε η r4s b9s και σε 1 ώρα είχα σετάρει n3dsxl & n2dsxl from the scratch, καμία σχέση με την βαβούρα του παρελθόντος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ δεν είναι η μία ώρα; :P

 

Έκανα και άλλα ταυτόχρονα και το πήγαινα αργά, μαζί με τις διαδικασίες copy-replace etc της sd card.

 

Πολλοί δεν είναι οι 3 μήνες;

 

Από κίνα ήρθε, είχε φρακάρει από 30/09 στο τελωνείο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί από Κίνα; Γύρω στο 20άρικο έχει εδώ, πόσα γλύτωσες;

 

την κέρδισα σε διαγωνισμό =ρ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

εχω το πρωτο 3ds και το εχω στν εκδοση 4.5 και εχω και τν Gateway... αλλα εχω χασει τν μπαλα με το cfw και επειδη δεν εχω ιδεα τι παιζει και για να μν παει χαμενη η gw, μηπως υπαρχει πιθανοτητα να συνδιαστουν και τα δυο; και στν τελικη λεει να ειναι και τα δυο μαζι συμφερει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά! Έχω ένα new 3dsxl με 11.6 firmware. Υπάρχει τρόπος να παίζω 3ds games και να βάλω emulators; Αν μπορείτε να παραθέσετε ένα link η μια συμβουλή τι να κάνω. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...