Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά! Έχω ένα new 3dsxl με 11.6 firmware. Υπάρχει τρόπος να παίζω 3ds games και να βάλω emulators; Αν μπορείτε να παραθέσετε ένα link η μια συμβουλή τι να κάνω. Ευχαριστώ!

Ναι μπορεις να το χακαρεις με βημα προς βημα σαυτο το site https://3ds.guide/get-started οσο αφορα ομως τα γκειμς emulators κτλπα μπορεις να τα κανεις και τα δυο δεν βρισκω τον λογο το να μν μπορεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Ναι μπορεις να το χακαρεις με βημα προς βημα σαυτο το site https://3ds.guide/get-started οσο αφορα ομως τα γκειμς emulators κτλπα μπορεις να τα κανεις και τα δυο δεν βρισκω τον λογο το να μν μπορεις....

Ναι αλλά για 11.6 θέλει hardware μοντα αν κατάλαβα καλά, ή πολύ συγκεκριμένα πράγματα που σίγουρα δε θα βρίσκεις στο σπίτι σου, σωστά;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιον λόγο πήρες Sky3ds+;

Με μια κάρτα R4i (ή και Acekard) θα μπορούσες να παίζεις και παιχνίδια του ds αλλά και να "σπάσεις" το 3ds ώστε να παίζεις δικά του παιχνίδια (και emulators αν θες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα και καλη χρονιά. εχω ενα 3ds xl και εχω αγοράσει μια καρτα R4 gold , ειναι 11.6.0-39. Τα παιχνίδια του DS τα παίζει κανονικά αλλα παιχνίδια τύπου .3ds έμαθα στην συνέχεια οτι τελικά δεν τα παίζει και οχι απο αυτόν που μου πούλησε την καρτα και μου πούλησε και την ακριβότερη (29ευρο) για να κανω την δουλειά μου και να μην πάρω την φθηνή (14ευρο) την R4 την άσπρη dual-core που επίσης εχω και δουλεύει μια χαρά .... να πάω σε sky3ds+ δεν με παίρνει....  Υπάρχει κάποιος δραμα καβαλα που να γνωρίζει πως μπορεί να το κανει να του το πάω να το κάνει και να το παρω? οχι τζάμπα φυσικά.. τα διάβασα τα https://3ds.guide/get-started  αλλα δεν εχω την ωρα και την υπομονή αν κάποιος το εχει κανει του ειναι πιο εύκολο... ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/12/2017 στις 10:32 ΜΜ, Grim Ripper είπε

Για ποιον λόγο πήρες Sky3ds+;

Με μια κάρτα R4i (ή και Acekard) θα μπορούσες να παίζεις και παιχνίδια του ds αλλά και να "σπάσεις" το 3ds ώστε να παίζεις δικά του παιχνίδια (και emulators αν θες)

Ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση και καλή χρονιά να έχεις με υγεία! Διάβασα αλλά μάλλον δεν κατάλαβα καλά ότι πλέον σε αυτο το firmware είναι μονόδρομος το sky3ds+ αν θέλω να παίζω παιχνίδια του 3ds και γι αυτό προχώρησα σε αγορά. Δεν έχω και κάποιο γνωστό με σπασμένο 3ds να με βοηθήσει. Αν μπορούσες να μου προτείνεις κάποια κάρτα r4 που να δουλεύει σε αυτο το firmware. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και καλή χρονιά!

Πήρα του γιου μου σαν Άγιος Βασίλης το New Nintendo 2DS XL και μετά το χάος!

Τι πρέπει να κάνω για να το χακάρω;Χρειάζομαι καρτούλα;

Μπορείτε να μου πείτε που μπορώ να τη βρω εντός χώρας;

 

Γενικά δώστε μου τα φώτα σας γιατί βαδίζω στο σκοτάδι συντροφιά με τον Super Mario!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν μπεις στο system settings θα δεις τι version είναι η κονσόλα.Μετά μπες στο site που έκαναν link πιο πάνω.Τι firmware είναι γενικά τα 2ds xl?Το κανονικό όχι η pokeball έκδοση.

Επεξ/σία από Satanochio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ζητήσω τα φώτα σας γιατί χάθηκα τελείως 2 μέρες Googling δεν μπορώ να βρω άκρη τι είναι σωστό και τι λάθος...

1) αγοράσα πριν πολυ καιρο ένα (old)3DsXL (χωρίς Gateway κάρτες διευκρινίζω εδώ)

2) Έκανα τον τότε οδηγό του για το A9LH και είχα και working freeshop και homebrew/FBI και τα πάντα όλα

3) Το ξέθαψα τώρα τις γιορτές γιατί ειχε 3 δάχτυλα σκόνη, να παίξω κάνα game, πήγα να κατεβάσω κάτι από το Freeshop και πήρα το κλασσικό 9.6FW+ required

4) Έκανα τον οδηγό https://3ds.guide/a9lh-to-b9s

5) Ακόμα έχω system version 9.2 (η Latest απ ότι λέει o Luma updater) και το 9.6FW+ παραμένει

6) Έχω 2 μέρες που ψάχνω forum/οδηγούς και δεν έχω βγάλει άκρη πως θα πάω στο 11.2CFW, και φοβούμαι μη το μπρικάρω ή πάω σε non-exploitable OFW version. Καμιά ιδέα;

 

Επεξ/σία από ouranogrammi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ouranogrammi είπε

Θα ζητήσω τα φώτα σας γιατί χάθηκα τελείως 2 μέρες Googling δεν μπορώ να βρω άκρη τι είναι σωστό και τι λάθος...

1) αγοράσα πριν πολυ καιρο ένα (old)3DsXL (χωρίς Gateway κάρτες διευκρινίζω εδώ)

2) Έκανα τον τότε οδηγό του για το A9LH και είχα και working freeshop και homebrew/FBI και τα πάντα όλα

3) Το ξέθαψα τώρα τις γιορτές γιατί ειχε 3 δάχτυλα σκόνη, να παίξω κάνα game, πήγα να κατεβάσω κάτι από το Freeshop και πήρα το κλασσικό 9.6FW+ required

4) Έκανα τον οδηγό https://3ds.guide/a9lh-to-b9s

5) Ακόμα έχω system version 9.2 (η Latest απ ότι λέει o Luma updater) και το 9.6FW+ παραμένει

6) Έχω 2 μέρες που ψάχνω forum/οδηγούς και δεν έχω βγάλει άκρη πως θα πάω στο 11.2CFW, και φοβούμαι μη το μπρικάρω ή πάω σε non-exploitable OFW version. Καμιά ιδέα;

Απο οτι ξέρω εγω τα system updates μετα την διαδικασία του οδηγού είναι ασφαλή. Σίγουρεψου πάλι οτι έχεις την latest εκδοση του luma και ακολούθα το παρακάτω βήμα του οδηγού:

Capture.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...