Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 07/07/2018 at 11:13, Malthador said:

Για πείτε λίγο, τσίμπησα χθες ένα N3DSXL SNES Edition με την προσφορά των Public. Λέω να το σπάσω φέρνοντάς το σε 11.7 (από 11.4 που είναι) και χρησιμοποιώντας το άλλο N3DSXL που έχω με DSiWare game inject (έχω το Four Swords από τότε που το έδιναν δωρεάν).

Έχω δύο microSD κάρτες, μία 64άρα που την έχω στο παλιό 3DS και την 4άρα που ήρθε με το νέο. Εάν βάλω την 4άρα στο παλιό, και την 64άρα στο νέο θα μπορώ να κάνω system transfer ή πρέπει και οι δύο κάρτες να έχουν ίδιο μέγεθος; Επίσης, θα τραβήξω backup την 64άρα στο πισί μου, μετά το transfer αν κάνω όλα τα αρχεία copy+paste θα βρει τα games ή θα πρέπει να τα ξανακατεβάζω (φαντάζομαι ότι στη διαδικασία του transfer σβήνονται τα πάντα από την target κάρτα);

Σορρυ για το οφτοπικ αλλά τι προσφορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
On 06/07/2018 at 07:02, orck said:

Για τον φίλο που θέλει 3ds έχει το public μόνο στην αγ. Παρασκευή προσφορά στα 140. Το κάνει μόνο εκεί γιατί εκεί ανοίγει ανταγωνιστής με προσφορές ποτέ βάζουν και αυτοί.

Screenshot_20180706-065616.png

 

Όταν πήγα είχε καμία 30αρια κομμάτια και βάλε. Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα όμως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, Malthador είπε

Η πιο εύκολη και πιο σύντομη είναι αυτή με το save injection, η δεύτερη δηλαδή. Προϋποθέτει όμως να έχεις ένα από τα γνωστά dsiware games αγορασμένο κανονικά πριν κατέβει από το eshop. 

Αλλιώς αναγκαστικά πας στην πρώτη. 

thx man

να πω μια βλακεια 

τωρα με cfw μπαινεις ονλινε me to 2ds-3ds να παιξεις η παιζει μπανανα?

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 minutes ago, postfire said:

thx man

να πω μια βλακεια 

τωρα με cfw μπαινεις ονλινε me to 2ds-3ds να παιξεις η παιζει μπανανα?

Κρύβεις τα games που έχεις από την friendlist σου, καθώς και το Spotpass και μπαίνεις κανονικά. Δεν έχω ακούσει για bans σε αυτήν την περίπτωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Malthador είπε

Κρύβεις τα games που έχεις από την friendlist σου, καθώς και το Spotpass και μπαίνεις κανονικά. Δεν έχω ακούσει για bans σε αυτήν την περίπτωση. 

αν εχεις κανα οδηγο πως γινεται η βιντεο στειλε μου σε πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακολούθησα τον οδηγό και τον ολοκλήρωσα για το 2ds μου.
Είμαι παντελώς άσχετος οπότε δεν καταλάβαινα τι ακριβώς έκανα, όμως όλα έγιναν επιτυχώς.

Το επόμενο βήμα τώρα είναι το freeshop. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος ή είναι ενάντια στους κανονισμούς;

 

Επεξ/σία από petran91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια,

Εχω στην κατοχη μου ενα Nintendo 2DS με Firmware 1.17,θελω να του περασω cfw και να το δωσω στο ανηψακι μου,ειμαι ultra noob στην Hack Scene της Nintendo,υπαρχει καπου καποιος οδηγος να ακολουθησω βημα-βημα? Γινεται βασικα να περαστει cfw σε αυτο το Version? 

Ευχαριστω παρα πολυ παιδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια αυτη κανει για το 3ds cfw?

https://www.you.gr/pc-printing-peripherals/apothikeftika-mesa/kartes-mnimis/karta-mnimis-kingston-micro-sdxc-32gb-canvas-selec

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
17 ώρες πριν, postfire είπε

thx man

να πω μια βλακεια 

τωρα με cfw μπαινεις ονλινε me to 2ds-3ds να παιξεις η παιζει μπανανα?

Το πρόβλημα δεν είναι το cfw αλλά αν το παιχνίδι είναι αυθεντικό(κασέτα ή αγορασμένο από το store).Αν το παιχνίδι δεν είναι "αυθεντικό" και ιδιαίτερα αν ανήκει σε κάποιο μεγάλο franchise όπως τα pokemon τότε οι πιθανότητες για ban της κονσόλας είναι 50-50.Το κόλπο με το spotpass και το friendlist δεν πιάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, steven.grk είπε

Σε ολα γινεται

https://3ds.hacks.guide/

Λεξη προς λεξη , βημα προς βημα διαβαζεις το guide και εκτελεις . Στα μισα του guide αναλογα το firmware , το αν εχεις καλο pc η οχι , αν εχεις καρτα flashcard ( που δεν χρειαζεται για ολες τις μεθοδους  , μια sd θες μονο ) σε καθοδηγει στο τι να κανεις ακριβως . 

Noob ξεnoob ολοι αυτες τις οδηγιες ακολουθουν , δεν μπορει να απλοποιηθει πιο πολυ , διαβαζεις και εκτελεις ακομα και αν δεν καταλαβαινεις τι λεει  

Σε ευχαριστώ φίλε μου θα ακολουθήσω τον οδηγό. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολουθησα τα βηματα παιδια,ολα καλα περασα το CFW εχω και Free Eshop και ολα κομπλε,θελω να βαλω μια μεγαλυτερη καρτα μνημης τωρα,θα παω για 64GB απλα αλλαζω της καρτες ή υπαρχει αλλη διαδικασια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 ώρες πριν, antis151able είπε

Ακολουθησα τα βηματα παιδια,ολα καλα περασα το CFW εχω και Free Eshop και ολα κομπλε,θελω να βαλω μια μεγαλυτερη καρτα μνημης τωρα,θα παω για 64GB απλα αλλαζω της καρτες ή υπαρχει αλλη διαδικασια ?

Format την καινούρια(στην επιλογή σύστημα αρχείων όταν επιλέγεις διαμόρφωση να λέει FAT32) και  απλά copy paste.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/7/2018 στις 7:22 ΠΜ, Solatorobo είπε

Format την καινούρια(στην επιλογή σύστημα αρχείων όταν επιλέγεις διαμόρφωση να λέει FAT32) και  απλά copy paste.

Κανε φορματ την καρτα μεσα στο ds και εαν εχεις win10 μαρκαρε να σου δειχνει και τα αρχεια συστήματος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...