Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
24 minutes ago, postfire said:
  1. παιδες μετα το hack υπαρχει τροπος να κλειδωσω τα εικονιδια(fbi κτλ) ωστε να μην πατιουνται?
  2. φοβαμαι μην πατηθουν κατα λαθος απο τον πιτσιρικα

Εγώ τα έχω βάλει σε ένα φάκελο με θαυμαστικό και τον έχω στείλει τέρμα δεξιά στο τέλος. 

Σε νιώθω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοήθεια!! Έκανα κανονικά το custom firmware και έχω δύο θέματα. Τώρα πως περνάω παιχνίδια γιατί το free Shop δεν βλέπει τπτ.?ακόμα είχα στην κάρτα sd μου περασμένο το Mario που το είχε μέσα μόλις το αγόρασα. Κράτησα τον φάκελο στο laptop και τον ξαναέβαλα μόλις έκανα custom firmware. Τώρα που είναι το παιχνίδι? Τα έχω κάνει μανταρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το φακελο του μαριο που κρατησες αυτον με το μακρυ ονομα το βαζεις στον φακελο 3ds που υπαρχει στο root της καρτας μνημης

επισης μετα το χακ σου δημιουργηθηκαν καποια δωρα που οταν τα ανοιγεις εχεις το homebrew launcher + FBI?

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 minutes ago, manosmanos13 said:

Ναι υπάρχουν αυτά και fbi και homebrew.. Τον φάκελο τον κράτησα τον έκανα copy paste αλλά δεν βλέπω κάπου το game. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Μπες FBI, κατέβασε το tikshop, τρέξτο και μόλις τελειώσει μου κάνεις μεταφορά 10 ευρώ σε λογαριασμό που θα σου υποδείξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια :) τώρα το κάνω install. Το παιχνίδι από την sd που είναι σε κάτι files .app το ξεχνάω ή μπορώ να το παίξω.

Και αν όχι πως το σβήνω από την sd για να μην πιάνει χώρο ποια αρχεία είναι για να μην κάνω καμιά βλακεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, manosmanos13 είπε

Τέλεια :) τώρα το κάνω install. Το παιχνίδι από την sd που είναι σε κάτι files .app το ξεχνάω ή μπορώ να το παίξω.

Και αν όχι πως το σβήνω από την sd για να μην πιάνει χώρο ποια αρχεία είναι για να μην κάνω καμιά βλακεια

δεν πειραζεις τπτ στην sd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, manosmanos13 είπε

Μια βοήθεια!! Έκανα κανονικά το custom firmware και έχω δύο θέματα. Τώρα πως περνάω παιχνίδια γιατί το free Shop δεν βλέπει τπτ.?ακόμα είχα στην κάρτα sd μου περασμένο το Mario που το είχε μέσα μόλις το αγόρασα. Κράτησα τον φάκελο στο laptop και τον ξαναέβαλα μόλις έκανα custom firmware. Τώρα που είναι το παιχνίδι? Τα έχω κάνει μανταρα

Πρέπει να βάλεις title keys database στο freeshop για να δουλέψει :)

Κάνε μια αναζήτηση στο google για να καταλάβεις τι  σου λέω !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Malthador είπε

Εγώ τα έχω βάλει σε ένα φάκελο με θαυμαστικό και τον έχω στείλει τέρμα δεξιά στο τέλος. 

Σε νιώθω. 

Μαζι σου αυτο εκανα κ εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...