Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, di maria kun said:

 

10 hours ago, di maria kun said:

επαναφερω το θεμα

εχει ασχοληθει κανεις με citra¨?

εχω ενα αποθημενο για 2-3 παιχνιδακια του 3ds(link between/fore emblem)

πριν μπω στο τρυπακι για την εφαρμογη τις ρομ κτλ

να ρωτησω εχει δουλεψει κανεις citra-ειναι βασικα stable/εχει ολοκληρωσει κανεις τα παιχνιδια που αναφερω?

Ναι εγώ. Στο laptop της υπογραφής (που δεν το λες και τελευταίας τεχνολογίας...) έπαιζε μια χαρά 3-4 παιχνιδάκια που δοκίμασα.

Επεξ/σία από GeorgeMan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, sils είπε

Luma updater πρωτη φορα το ακουω νόμιζα οτι κανει μονο του update με το που το ανοίγεις. 

Υπαρχει σε αρχείο cia η qr? Το δικο μου το new 2ds του εβαλα cfw πριν κανα μηνα παιζει κανα ρολο ?εννοώ θα εχει το τελευταιο cfw?

Αν ακολούθησες το hacking guide που λέγαμε εδω μέσα οταν τσιμπήσαμε τα 2ds  της προσφοράς, τότε έχεις σίγουρα περασμένο το luma updater. Τσέκαρε το κεντρικό μενού για ενα εικονίδιο με ενα αστεράκι. Το ανοίγεις, σου λέει οτι έχει νεο update το κάνεις και τέλος.

Επεξ/σία από bad_freddy
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GeorgeMan είπε

Ναι εγώ. Στο laptop της υπογραφής (που δεν το λες και τελευταίας τεχνολογίας...) έπαιζε μια χαρά 3-4 παιχνιδάκια που δοκίμασα.

τα ανεβασες αναλυση?

επισης τερματισες καποιο?γιατι ειδα (παλια βεβαια) αναφορες οτι στην πορεια του παιχνιδιου σε καποιες πιστες ειτε γινεται unplayable ειτε κρασαρει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 minutes ago, di maria kun said:

τα ανεβασες αναλυση?

επισης τερματισες καποιο?γιατι ειδα (παλια βεβαια) αναφορες οτι στην πορεια του παιχνιδιου σε καποιες πιστες ειτε γινεται unplayable ειτε κρασαρει 

Αυτό είναι ανάλογα το παιχνίδι. Emulator είναι, που μάλιστα σχετικά πρόσφατα άρχισε να παίζει ικανοποιητικά. Δεν περιμένεις να μην κρασάρει. :-) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GeorgeMan είπε

Αυτό είναι ανάλογα το παιχνίδι. Emulator είναι, που μάλιστα σχετικά πρόσφατα άρχισε να παίζει ικανοποιητικά. Δεν περιμένεις να μην κρασάρει. :-) 

καταλαβα,στο σαιτ εχει οδηγο με δεικτη συμβατοτητας για τις ρομ/σε πολλα ειναι perfect και σε αρκετα great/δυστηχως στα 2 που ξεχωρισα (Link between-fire emblem)λεει απλα οκ που σημαινει εχει θεματα-αν τα εχει ολοκληρωσει κανεις ας ενημερωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Αν ακολούθησες το hacking guide που λέγαμε εδω μέσα οταν τσιμπήσαμε τα 2ds  της προσφοράς, τότε έχεις σίγουρα περασμένο το luma updater. Τσέκαρε το κεντρικό μενού για ενα εικονίδιο με ενα αστεράκι. Το ανοίγεις, σου λέει οτι έχει νεο update το κάνεις και τέλος.

Ωραίος το έκανα απλα μετα πρεπει να τσεκαρεις εαν θυμαμαι καλα και την τέταρτη επιλογή.........Ολα οκ 11,8,40 CFW αλλη μια απορια που εχω ειανι οταν  περασα το cfw μου εβαλε πανω απο 2000 themes τα οποια τα εσβησα ολα......... ξερεις απο που μπορω να τα ξανακατεβασω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, sils είπε

Ωραίος το έκανα απλα μετα πρεπει να τσεκαρεις εαν θυμαμαι καλα και την τέταρτη επιλογή.........Ολα οκ 11,8,40 CFW αλλη μια απορια που εχω ειανι οταν  περασα το cfw μου εβαλε πανω απο 2000 themes τα οποια τα εσβησα ολα......... ξερεις απο που μπορω να τα ξανακατεβασω?

Η αλήθεια είναι οτι μετά την αναβάθμιση μου έβγαλε ενα μενού επιλογών αλλα μη γνωρίζοντας τι να κάνω πάτησα Start για να βγώ.

Ήταν κάποια σημαντική επιλογή, υπάρχει τρόπος πλέον να την κάνω?

Οσο για τα themes, αν μπείς στο freeshop και πας στα installed games έχει στη λίστα κάτι σχετικό με themes με ενα κίτρινο θαυμαστικό όπου πατάς και τα κατεβάζεις.

ΥΓ. Αν μπω τώρα στο luma updater μου δείχνει installed την 9.1 αλλά σαν backup την 9.0

Μήπως η επίλογη ήταν σχετική με αυτό?

Επεξ/σία από bad_freddy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Η αλήθεια είναι οτι μετά την αναβάθμιση μου έβγαλε ενα μενού επιλογών αλλα μη γνωρίζοντας τι να κάνω πάτησα Start για να βγώ.

Ήταν κάποια σημαντική επιλογή, υπάρχει τρόπος πλέον να την κάνω?

Οσο για τα themes, αν μπείς στο freeshop και πας στα installed games έχει στη λίστα κάτι σχετικό με themes με ενα κίτρινο θαυμαστικό όπου πατάς και τα κατεβάζεις.

ΥΓ. Αν μπω τώρα στο luma updater μου δείχνει installed την 9.1 αλλά σαν backup την 9.0

Μήπως η επίλογη ήταν σχετική με αυτό?

oxi δεν ειναι αυτο , ayto λεει πως εισαι στο τελευταιο  εγω οταν μου εβγαλε τις επιλογες μπηκα youtube kai eida αλλα δεν ξερω τι κανει,ειναι ακριβως η ιδια επιλογη οταν πρωτοπερνας το cfw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/8/2018 στις 8:04 ΜΜ, Grim Ripper είπε

Αν έχεις βάλει το luma updater τότε κάνε πρώτα update το luma και μετά το 3ds.

εχω περασμενο το Homebrew Launcher (Soundhax) με luna ζητησε system update τι κανω?

eimai σε 11.7 πως θα δω αν εχει το luma updater?

ειναι οκ να παμε σε 11.8 διαβαζω να μην το κανουμε ακομα

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, postfire είπε

εχω περασμενο το Homebrew Launcher (Soundhax) με luna ζητησε system update τι κανω?

eimai σε 11.7 πως θα δω αν εχει το luma updater?

ειναι οκ να παμε σε 11.8 διαβαζω να μην το κανουμε ακομα

Μπαίνεις στο luma και βλέπεις πια έκδοση έχεις τώρα και πια έκδοση υπάρχει διαθέσιμη ..Αν δεν έχεις την τελευταία έκδοση , κάνεις update στο Luma (είναι ή εφαρμογή με το αστεράκι) και μετά  κάνεις restart την κονσόλα.. Μετά πας και κάνεις update στο σύστημα σε 11.8 ..

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Δες αν υπάρχει εφαρμογή εγκατεστημένη, αλλιώς βάζεις το cia.

https://github.com/KunoichiZ/lumaupdate/releases/tag/v2.3

 

5 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Μπαίνεις στο luma και βλέπεις πια έκδοση έχεις τώρα και πια έκδοση υπάρχει διαθέσιμη ..Αν δεν έχεις την τελευταία έκδοση , κάνεις update στο Luma (είναι ή εφαρμογή με το αστεράκι) και μετά  κάνεις restart την κονσόλα.. Μετά πας και κάνεις update στο σύστημα σε 11.8 ..

στο luna μπαινουμε πατωντας power+select σωστα?

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, postfire είπε

στο luna μπαινουμε πατωντας power+select σωστα?

Έχεις μπερδευτεί φίλε μου .. Στο Luma μπαίνεις από το menu του 3ds και από εκεί και πέρα κάνεις update την εφαρμογή , σου λέει και τα κουμπιά που θα πατήσεις για να κάνεις ενημέρωση ..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή με το firmware 11.8 , κάντε πρώτα ανανέωση το luma και μετά κάντε την αναβάθμιση. 

Αν κάνετε πρώτα την αναβάθμιση του firmware  θα σας βγάζει αυτό το μήνυμα στο boot της κονσόλας "An error has ocurred: Failed to apply 1 Firm patch(es). Press any button to shutdown"

Ευτυχώς λύνεται εύκολα το πρόβλημα αν βάλετε χειροκίνητα το τελευταίο update του luma στην κάρτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...