Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια σκεφτομαι να παρω ενα μεταχειρισμένο 3ds και θελω να ρωτησω αν το πρωτο 3ds με το σπασμενο λογισμικο παίζει και τα παιχνιδια του new 3ds ή πρέπει να παρω new 2ds ή new 3ds για να παιζω και τα καινουρια παιχνίδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

41 λεπτά πριν, masterone είπε

Γεια σας παιδια σκεφτομαι να παρω ενα μεταχειρισμένο 3ds και θελω να ρωτησω αν το πρωτο 3ds με το σπασμενο λογισμικο παίζει και τα παιχνιδια του new 3ds ή πρέπει να παρω new 2ds ή new 3ds για να παιζω και τα καινουρια παιχνίδια?

Τα παραπάνω παιχνίδια του new 3DS είναι μετρημενα στο ένα χέρι , οποτε μικρή η διαφορά νομίζω. Τωρα εαν θες Homebrew κτλ και οσο το δυνατον γρηγοροτερο συστημα πάρε το New .

Το New 2DS XL είναι καλή περίπτωση ούτως ή άλλως !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα. Μέσα στην άλλη βδομάδα περιμένω την samus edition του New 3ds xl. Μπορούμε να γνωρίζουμε εκ των προτέρων τι θα χρειαστώ για να το χακαρω έτσι ώστε να τα παραγγείλω από τώρα, η μπορεί και να μην χρειαστεί κάποια έξτρα αγορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το λάβεις, κάνε την πρώτη εκκίνηση (για να φτιάξεις το user και να μπεις στα settings) και δες τι firmware φοράει.

Μετά συνεχίζεις εδώ.
https://3ds.hacks.guide/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη περιμενω και γω τη samus edition απο κωτσοβολο θελω να ρωτησω,

εφοσον απο οτι βλεπω υπαρχει hack (frogminer) για την τελευταια 11.9,

κανουμε update πρωτα ή χακαρουμε στην παλιοτερη (λογικα) εκδοση κ μετα το hack κανουμε το official 11.9 update χωρις προβλημα?

Επεξ/σία από jowl_tnt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Καλησπέρα,αγόρασα ένα 3ds και βλέπω ότι η οθόνη στην αριστερή μεριά δεν κουμπώνει επάνω στο πλαίσιο κι έχει έναν τζόγο ,σε όλα έτσι είναι ή έπεσα σε ελλατωματικό;

 

Επεξ/σία από czarjuly
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, FLIMIT είπε

Ρε παιδια 2ds xl ή 3ds xl....αξιζει το 3d γενικα?

Εγώ έχω πάρει το 3ds xl και είναι πολύ καλό,αξίζει η εμπειρία

Επεξ/σία από czarjuly
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες έχω ένα πσ με ryzen 5 2600/16 ram και rx 580 /. Δοκίμασα να κατεβάσω το Citra και άπο το official και από YouTube από βίντεο με εκατοντάδες χιλιάδες λαικ που είναι πάλι Citra σεταρισμενη έτοιμη έκδοση. Σε όλες τις περιπτώσεις είναι πολύ αργό και η εικόνα και ο ήχος σε φάση 5-10 φπς. Ότι πείραξα στα σετινκς δεν έβγαλα άκρη. Κάτι κάνω λάθος? Πρπει να κάνω κάποια ρύθμιση? 

 

Το πσ γενικά τρέχει ότι έχω δοκιμάσει από βαριά παιχνίδια δεν νομίζω να είναι τόσο βαρύ 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/1/2019 στις 11:03 ΠΜ, jowl_tnt είπε

Επειδη περιμενω και γω τη samus edition απο κωτσοβολο θελω να ρωτησω,

εφοσον απο οτι βλεπω υπαρχει hack (frogminer) για την τελευταια 11.9,

κανουμε update πρωτα ή χακαρουμε στην παλιοτερη (λογικα) εκδοση κ μετα το hack κανουμε το official 11.9 update χωρις προβλημα?

update και προχωράς στην διαδικασία με  τον οδηγό που έβαλε ο Grim Ripper

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/1/2019 στις 9:11 ΜΜ, Grim Ripper είπε

Μόλις το λάβεις, κάνε την πρώτη εκκίνηση (για να φτιάξεις το user και να μπεις στα settings) και δες τι firmware φοράει.

Μετά συνεχίζεις εδώ.
https://3ds.hacks.guide/


Φοράει την 11.4.0-37Ε.
Ο οδηγός λέει use an All Versions Method.
Από κάτω έχει δύο μεθόδους στο All versions.  ntrboot που λέει ότι απαιτεί flash card και boot9strap που λέει requires soldering.
Με soldering δεν το έχω σε καμία περίπτωση. Άρα ο μόνος τρόπος είναι να αγοράσω flash card? Μπορείτε να μου προτείνετε ποια να πάρω και από που(κατά προτίμηση Ελλάδα για να έρθει γρηγορότερα)?

Επεξ/σία από petran91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
19 hours ago, petran91 said:


Φοράει την 11.4.0-37Ε.
Ο οδηγός λέει use an All Versions Method.
Από κάτω έχει δύο μεθόδους στο All versions.  ntrboot που λέει ότι απαιτεί flash card και boot9strap που λέει requires soldering.
Με soldering δεν το έχω σε καμία περίπτωση. Άρα ο μόνος τρόπος είναι να αγοράσω flash card? Μπορείτε να μου προτείνετε ποια να πάρω και από που(κατά προτίμηση Ελλάδα για να έρθει γρηγορότερα)?

Βρες κάποιον από αγγελίες να σου κάνει τη δουλειά άμεσα και με λίγα χρήματα (ουσιαστικά τον κόπο του). :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...