Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, jimarass26 είπε

Δεν με χαλά. Θα τα ήθελα γιατί παλιά είχα ένα DS Lite με R4 που το έχασα. Καλά παιχνιδάκια είχε. Απλά είδα πως με το 2DS XL υπάρχει ολόκληρη ιστορία και μεγάλα ρίσκα. Δεν είναι απλά "αγοράζεις μια R4 και βάζεις ROMS" ¨όπως γινόταν παλιά. 

Τι ρίσκα υπάρχουν; Όπως σου είπαν είναι πλέον πολύ δύσκολο να "χαλάσεις" την κονσόλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

37 λεπτά πριν, jimarass26 είπε

Δεν με χαλά. Θα τα ήθελα γιατί παλιά είχα ένα DS Lite με R4 που το έχασα. Καλά παιχνιδάκια είχε. Απλά είδα πως με το 2DS XL υπάρχει ολόκληρη ιστορία και μεγάλα ρίσκα. Δεν είναι απλά "αγοράζεις μια R4 και βάζεις ROMS" ¨όπως γινόταν παλιά. 

Δεν υπάρχει ρίσκο.Χάκαρα το 2ds δυο φορές μια φορά για a9hl και μετά το έκανα μετατροπή σε b9s.Και παρόλο που είχα κάνει και κάποια λάθη στη διαδικασία δεν έγινε brick.Και λάθος να κάνεις που πλέον δεν γίνεται γιατί είναι υπερβολικά απλή η διαδικασία δεν υπάρχει κίνδυνος να γίνει brick.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση. Επειδή διάβασα πολλά και γενικά φοβήθηκα με τα updates των firmware, υπάρχει κάπου ένας συγκεντρωτικός οδηγός με βήματα? Ή αν όχι, τι αγοράζω και τι κατεβάζω?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μια γρηγορη ερωτησουλα

εχω πεταμενο εδω και ενα χρονο στην ακρη ενα 2ds (το απλο) με μια R4 dual core (τη γκρι)

μπορω να το μονταρω για να παιζω gb/gba/snes games? αξιζει? η να μεινω στο psp για φορητο emulation?

η R4 εχει κανενα νοημα που τη κραταω η ειναι για σκουπιδια? δε τη χρησιμοποιησα ποτε

Επεξ/σία από duende
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, duende είπε

μια γρηγορη ερωτησουλα

εχω πεταμενο εδω και ενα χρονο στην ακρη ενα 2ds (το απλο) με μια R4 dual core (τη γκρι)

μπορω να το μονταρω για να παιζω gb/gba/snes games? αξιζει? η να μεινω στο psp για φορητο emulation?

η R4 εχει κανενα νοημα που τη κραταω η ειναι για σκουπιδια? δε τη χρησιμοποιησα ποτε

Τα παιχνίδια για gbc και gba παίζουν καλύτερα στο 2ds(μπορείς να τα βρεις σε cia στο ίντερνετ και να τα εγκαταστήσεις με fbi αφού πρώτα περάσεις cfw ακολουθώντας τον παραπάνω οδηγό) από οτι στο psp.Snes θες new3ds ή 2dsxl(δεν αξίζει να πάρεις καινούρια όμως αφού τα παίζεις στο psp).Την r4 την θες για να παίζεις παιχνίδια του dsi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/4/2019 στις 1:27 ΜΜ, duende είπε

μια γρηγορη ερωτησουλα

εχω πεταμενο εδω και ενα χρονο στην ακρη ενα 2ds (το απλο) με μια R4 dual core (τη γκρι)

μπορω να το μονταρω για να παιζω gb/gba/snes games? αξιζει? η να μεινω στο psp για φορητο emulation?

η R4 εχει κανενα νοημα που τη κραταω η ειναι για σκουπιδια? δε τη χρησιμοποιησα ποτε

Καταρχην χάκαρε το 2ds και βάλε custom firmwareCFW για να μπορείς να περνας 3ds.cia παιχνίδια μέσα (ας πούμε backups :P). Με εξαίρεση το xenoblade chronicles νομίζω το παλιό 2ds παίζει όλα τα υπόλοιπα.

Σε full hacked 2ds κάνεις inject μέσω Virtual Console Gameboy, Gameboy color και GBA παιχνίδια με τον ultimate VC injector. Tα GB/GBC παίζουν με τον επίσημο emulator της N τα GBA σε native hardware. Και για την R4 σου, της βάζεις μέσα R4 Wood firwmare και παίζεις παιχνίδια DS. Έτσι το 2ds σου πάιζει GB/GBC/GBA/DS/3DS παιχνίδια :)


Το μόνο που δεν παίζει το παλιό 2DS ειναι SNES παιχνίδια. Και για φορητό emulation αν μιλάμε για παιχνίδια Ν για μένα είναι καλύτερο του PSP. Φυσικά στο PSP πάιζεις τα δικά του και PS1

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, gthe είπε

Καταρχην χάκαρε το 2ds και βάλε custom firmwareCFW για να μπορείς να περνας 3ds.cia παιχνίδια μέσα (ας πούμε backups :P). Με εξαίρεση το xenoblade chronicles νομίζω το παλιό 2ds παίζει όλα τα υπόλοιπα.

Σε full hacked 2ds κάνεις inject μέσω Virtual Console Gameboy, Gameboy color και GBA παιχνίδια με τον ultimate VC injector. Tα GB/GBC παίζουν με τον επίσημο emulator της N τα GBA σε native hardware. Και για την R4 σου, της βάζεις μέσα R4 Wood firwmare και παίζεις παιχνίδια DS. Έτσι το 2ds σου πάιζει GB/GBC/GBA/DS/3DS παιχνίδια :)


Το μόνο που δεν παίζει το παλιό 2DS ειναι SNES παιχνίδια. Και για φορητό emulation αν μιλάμε για παιχνίδια Ν για μένα είναι καλύτερο του PSP. Φυσικά στο PSP πάιζεις τα δικά του και PS1

Παίζει και Sega Genesis στο 2ds.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γράψε λάθος.Μπορείς να παίξεις snes σε old3ds ή το απλό 2ds.Υπάρχει emulator που τον κανείς κανονικά εγκατάσταση με το fbi.Αυτό που δεν μπορείς να κάνεις είναι να εγκαταστάσεις παιχνίδι του snes σαν cia.Αυτό γίνεται μόνο σε new3ds 2dsxl

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Αααα δεν το γνώριζα.. Τσάμπα παράγγειλα  τότε μια r4 από ebay για να τρέξω games του DS στο 3ds old.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα.εχω παραγγειλει  2nintendo   2ds xl για τα παιδια μου.μπορειτε να με καθοδηγησετε με οδηγο για να τους περασω cfw

Επεξ/σία από paulkwst
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paulkwst είπε

καλησπερα.εχω παραγγειλει  2nintendo   2ds xl για τα παιδια μου.μπορειτε να με καθοδηγησετε με οδηγο για να τους περασω cfw

https://3ds.hacks.guide/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...