Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι γίνεται.

 

Use the magnet to find the spot on your device where the sleep sensor is triggered

    This step is not needed on the old 2DS (which has a sleep mode switch)

Power off your device
Insert your flashcart into your device
Place the magnet on your device to trigger the sleep sensor

    On old 2DS, you should instead enable the sleep mode sw

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
On 01/07/2019 at 23:25, dark vader said:

στο Nintendo 2DS   οχι το σπαστό δουλεύει? 

Ναι και είναι πιο απλό, αντί να παίζεις με μαγνητάκια απλά το βάζεις σε sleep από τον σχετικό διακόπτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καρατα μου ειναι η r4 sdhc 2017 dual core ,έκανα τους φακέλους του Flashing ntrboot (3DS Single System) και τωρα πως τους τρεχω ? με συνδυασμό πλήκτρον η μεσα απο το μενού ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Luffy619 είπε

Έχω ένα 3ds xl cfw 11.3.0-36 τι πρέπει να κάνω για να το κάνω update χωρίς να χάσω το cfw?? 

Επειδή το έκανα προχτές, αναβάθμιση Luma σύμφωνα με το βιντεάκι στην προηγούμενη σελίδα (απλά πρόσεξε να κατεβάσεις και περάσεις την τελευταία 10.0.1 έκδοση) και μετά κάνεις τις official ενημερώσεις άφοβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να με βοηθήσεις λίγο φίλε μου τι πρέπει να κάνω? 

Έχω luma 7.0.5 πως το κάνω ενημέρωση.. Έχω 3ds xl old και στο site λέει new 3ds only.. Για να αλλάξω το a9lh σε B9s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/6/2019 στις 11:38 ΠΜ, Solatorobo είπε

 

1 ώρα πριν, Luffy619 είπε

Μπορείς να με βοηθήσεις λίγο φίλε μου τι πρέπει να κάνω? 

Έχω luma 7.0.5 πως το κάνω ενημέρωση.. Έχω 3ds xl old και στο site λέει new 3ds only.. Για να αλλάξω το a9lh σε B9s

Κατεβάζεις την τελευταία έκδοση (10.0.1) απο εδώ και ακολουθείς τα πολύ απλά βήματα στο βίντεο που παραθέτω παραπάνω. 

Αυτή την διαδικασία προσωπικά έκανα πρώτα και μετά αναβάθμισα κανονικά στο τελευταίο official update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Luffy619 είπε

Ωραία τώρα που το έκανα 10.0.1 το luma κάνω update κανονικά από τις ρυθμίσεις? 

Ναι κανονικά. Τσέκαρες με Select + Power οτι αναβαθμίστηκε το Luma έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημερα, ειχα παρει ενα 2ds χακαρισμενο απο παιδι στο ινσομινα, τα backup των παιχνιδιων τα ειχα κατεβασει απο το freeshop Σκεφτομαι να αναβαθμισω σε cfw 3ds xl. Η ερωτηση μου ειναι αν μπορω να βαλω την sd καρτουλα που εχω ηδη στο νεο 3ds με τα backup των παιχνιδιων και να παιζω κανονικα η πρεπει να τα ξανακατεβασω και να  τα περασω εκ νεου στην καρτα; (τα saves δεν με νοιαζουν)

Επεξ/σία από pollop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/7/2019 στις 8:57 ΠΜ, micraSport είπε

Καλημέρα,

Σε ένα  3ds xl  με firm 11-2 και Luma v9 ακολουθώ την ίδια διαδικασία με παραπάνω;

Ακολούθησα την διαδικασία όπως παραπάνω, και τώρα έχει fim 11.10. Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/7/2019 στις 12:40 ΜΜ, pollop είπε

καλημερα, ειχα παρει ενα 2ds χακαρισμενο απο παιδι στο ινσομινα, τα backup των παιχνιδιων τα ειχα κατεβασει απο το freeshop Σκεφτομαι να αναβαθμισω σε cfw 3ds xl. Η ερωτηση μου ειναι αν μπορω να βαλω την sd καρτουλα που εχω ηδη στο νεο 3ds με τα backup των παιχνιδιων και να παιζω κανονικα η πρεπει να τα ξανακατεβασω και να  τα περασω εκ νεου στην καρτα; (τα saves δεν με νοιαζουν)

Δεν κατεβαινουν πια τα παιχνιδια πρεπει να τα κανεις install apo την αρχη.Τα save ομως μπορεις να τα σωσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...