Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Εγώ? Εγώ έχω πουλήσει και τα 2 n3DS XL που είχα, τώρα με ένα 2DS και απλή SD (ούτε καν micro με αντάπτορα) τη βγάζω... Καθώς και με ένα Switch :D 

Όχι Πήγα να κάνω παράθεση αλλά το έκανα από κινητό και για κάποιο λόγο μου έκανε το δικό σου μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημερα σας

Θα ηθελα λιγο τα φωτα σας παιδια.Εχω ενα 3ds Xl.Θα ηθελα να το φλασαρω,απλα για να βαλω μεσα καποια παιχνιδια (4-5 το πολυ) που με ενδιαφερουν.Ειδα οτι υπαρχει μια καρτα sky3ds που λεγεται και γινεται χωρις να επηρεαστει το λογισμικο.Επειδη δεν τα παω και πολυ καλα με αυτα,μηοως μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του;Να μου εξηγησει πως γινεται η διαδικασια αυτη με αυτη την καρτα και ποια πρεπει να παρω,μιας και βλεπω διαφορες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, john1080 είπε

Καλημερα σας

Θα ηθελα λιγο τα φωτα σας παιδια.Εχω ενα 3ds Xl.Θα ηθελα να το φλασαρω,απλα για να βαλω μεσα καποια παιχνιδια (4-5 το πολυ) που με ενδιαφερουν.Ειδα οτι υπαρχει μια καρτα sky3ds που λεγεται και γινεται χωρις να επηρεαστει το λογισμικο.Επειδη δεν τα παω και πολυ καλα με αυτα,μηοως μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του;Να μου εξηγησει πως γινεται η διαδικασια αυτη με αυτη την καρτα και ποια πρεπει να παρω,μιας και βλεπω διαφορες

Αν θες οποσδηποτε flashcard, παρε τη Sky 3DS + , απλα κανεις copy paste τα παιχνιδια! Μακρια απο τη Gateway, ειναι πλεον απαρχαιωμενη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλα παιρνω δηλαδη μια sky3ds + και ακολουθω τη διαδικασια που δειχνουν στα βιντεο στο youtube σωστα;

Φανταζομαι οταν θα βαζω την καρτα με τα παιχνιδια,θα πρεπει να μην ειναι στο ιντερνετ η κονσολα σωστα;

Αν βγαλω την sky 3ds καρτα μετα μπορω να ειμαι online;;Σε αλλα παιχνιδια που εχω σε καρτα (γνησια εννοω)

Επισης που βρισκω ρε παιδια sky3ds+ καρτα;;

Επεξ/σία από john1080
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Solatorobo είπε

Βάλε στο 3ds το FTPD και με το FileZilla στο pc θα περνάς ότι θες στην κάρτα sd χωρίς να τη βγάζεις κάθε φορα.

Υπάρχει αυτό; Με έσωσες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, john1080 είπε

Απλα παιρνω δηλαδη μια sky3ds + και ακολουθω τη διαδικασια που δειχνουν στα βιντεο στο youtube σωστα;

Φανταζομαι οταν θα βαζω την καρτα με τα παιχνιδια,θα πρεπει να μην ειναι στο ιντερνετ η κονσολα σωστα;

Αν βγαλω την sky 3ds καρτα μετα μπορω να ειμαι online;;Σε αλλα παιχνιδια που εχω σε καρτα (γνησια εννοω)

Επισης που βρισκω ρε παιδια sky3ds+ καρτα;;

Αν θες flashcart, απλα κανεις copy paste τα παιχνιδια, δεν εχει καποια διαδικασια....Διαδικασια εχει το custom firmware!

Η Sky 3DS παιζει στο τελευταιο firmware, εγω το συνδεω μονο για να το αναβαθμισω....Λογικα ναι, αφου δεν περιλαμβανει επεμβαση στο λογισμικο!

Υπαρχουν μεταπωλητες που αναγραφονται στο επισημο site και ενιοτε πωλουνται στο insomnia....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, jokul7 είπε

Υπάρχει αυτό; Με έσωσες!

Ναι.Εγω έτσι τα περνάω για να μην χαλάει η sd με το βάλε βγάλε κάθε φορά.Ανοιγεις το FTPD στο 3ds και τρέχεις στο pc το FileZilla.Γραφεις στον κωδικό πρόσβασης στο FileZilla το νούμερο που γράφει στο FTPD τέρμα πάνω με τις ενδιάμεσες τελείες και εκεί που λέει θύρα γράφεις το νουμερο μετά την άνω κάτω τελεία και συνδέεται και βλέπεις τα αρχεία της sd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια

Επειδη ψαχνομαι να φλασαρω το 3ds xl,τελικα τι ειναι καλυτερο το cfw η η καρτα sky3ds;

Μηπως υπαρχει καποιος ευκολος οδηγος να κανω μονος μου το cfw να μου δωσετε;Παιζει ρολο η εκδοση λογισμικου που εχω στο 3ds;

Θα επαιρνα καρτα αλλα δεν βρισκω πουθενα καρτα sky3ds+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, john1080 είπε

Καλημερα παιδια

Επειδη ψαχνομαι να φλασαρω το 3ds xl,τελικα τι ειναι καλυτερο το cfw η η καρτα sky3ds;

Μηπως υπαρχει καποιος ευκολος οδηγος να κανω μονος μου το cfw να μου δωσετε;Παιζει ρολο η εκδοση λογισμικου που εχω στο 3ds;

Θα επαιρνα καρτα αλλα δεν βρισκω πουθενα καρτα sky3ds+

CFW είναι πολύ εύκολο αν ακολουθήσεις κατά γράμμα τις οδηγίες. Hackάρονται όλα τα λογισμικά. Δες εδώ: https://3ds.hacks.guide/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/10/2019 στις 9:21 ΠΜ, jokul7 είπε

Πήρα κι εγώ ένα New 3DS XL, έβαλα CFW μια χαρά και έχω τις παρακάτω παρατηρήσεις:

  • Έβαλα Twilight++ αλλά δεν τρέχει (εμφανίζει main.srldr not found). Υπάρχει κάποια λύση ή να πάρω Κάρτα; (ποια προτείνετε; Με ενδιαφέρει να έχει όλα τα pokemon, jrpg και visual novels του ds)

Επανέρχομαι για να πω ότι το έλυσα. Πρέπει να κάνεις merge τα 2 folders _nds που υπάρχουν στο zipαρισμένο αρχείο του Twilight. Δοκίμασα και με ds games και παίζουν κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators
2 hours ago, panosXboxone said:

Οταν η κονσόλα είναι σπασμενη ,μπορεί να γίνει update από το Nintendo shop?

Ναι, κάνεις κανονικά update, αλλά πριν το κάνεις κάνε πρώτα update το Luma στην τελευταία του έκδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Θεωρητικα απλη ερωτηση και απαντηση αλλα ειπα να την κανω μην γινει καμια πατατα

Σε συστημα με cfw ...διαγραφουμε πραγματα με το κλασικο τροπο (μεσα απο τα μενου)  ή θελει κατι πιο ιδιαίτερο ?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γειά χαρά στην παρέα!!! Έχω ένα N3DS XL με CFW, το είχα στην άκρη κάνα χρόνο και όταν το άνοιξα μου έβγαλε να κάνω αναβάθμιση. Την έκανα λοιπόν και μόλις ανοίγει μου βγάζει στην οθόνη "An error has occurred: Failed to apply 1 FIRM patch. Press eny button to shutdown."
Ένα φιλαράκι μου που είχε το ίδιο θέμα έκανε φορμάτ την sd και έστρωσε σε μένα ακόμα βγάζει το ίδιο... Παίζει να το σώσουμε κάπως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...