Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου ήρθε το old3DSXL από το service, όλα καλά αλλά προφανώς με το τελευταίο firmware (10.7.0-32E).

Από ότι καταλαβαίνω οι λύσεις που έχω τώρα είναι:

 

1)Να βρω από κάπου το Cubic Ninja

 

2)Να αγοράσω από το Action Replay Powersaves από εδώ και να χρησιμοποιήσω το Ocarina Of Time μου (έχω το legend of zelda old3DS πακέτο που είχε βγει) Η να βάλω homebrew στο άλλο old3DS που έχω.

 

Γνωρίζουμε ότι το powersaves του ebw είναι το σωστό για την διαδικασία (για να μην κάνω τσάμπα αγορά)?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω την εντύπωση ότι το χακ με οκαρινα πέθανε με το τελευταίο update

Δεν είναι σίγουρο ακόμα όμως απλά κατι τέτοιο διάβασα

Δηλαδή αν είσαι στο 11.0 δεν μπορείς να κανείς downgrade μέσω οκαρινα αλλά εφόσον είσαι στο 10.7 δεν νομίζω να έχεις θέμα αλλά δεν είμαι σίγουρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χλωμό να πέθανε μιας και θα έπρεπε να βγάλουν patch για το zelda.

Θα το ψάξω και θα σας πω.


Μου ήρθε το old3DSXL από το service, όλα καλά αλλά προφανώς με το τελευταίο firmware (10.7.0-32E).

Από ότι καταλαβαίνω οι λύσεις που έχω τώρα είναι:

 

1)Να βρω από κάπου το Cubic Ninja

 

2)Να αγοράσω από το Action Replay Powersaves από εδώ και να χρησιμοποιήσω το Ocarina Of Time μου (έχω το legend of zelda old3DS πακέτο που είχε βγει) Η να βάλω homebrew στο άλλο old3DS που έχω.

 

Γνωρίζουμε ότι το powersaves του ebw είναι το σωστό για την διαδικασία (για να μην κάνω τσάμπα αγορά)?

 

Μην κάνεις update.

Τι firmware έχει το άλλο 3ds που έχεις;

 

Λογικά ένα powersaves πρέπει να υπάρχει, άρα θα κάνει. Δεν θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου όμως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χλωμό να πέθανε μιας και θα έπρεπε να βγάλουν patch για το zelda.

Θα το ψάξω και θα σας πω.

 

Μην κάνεις update.

Τι firmware έχει το άλλο 3ds που έχεις;

 

Προφανώς δεν θα συνδεθεί στο internet για update.

 

Σχετικά μικρό, δεν θυμάμαι τώρα, το άνοιξα την προηγούμενη εβδομάδα για να δω ότι είναι οκ (είναι στο κουτί του χρόνια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είσαι, δεν θα χρειαστείς το powersaves.

Προτείνω να βάλεις και στα 2 cfw, βρες τον οδηγό για a9lh (στην προηγούμενη σελίδα πρέπει να έχω link) και διαβάσε τι χρειάζεται. Αφού είσαι σίγουρος το βάζεις και μετά κάνεις και το άλλο.

 

Μην κάνεις ότι θες, θα ακολουθήσεις τον οδηγό με ακρίβεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είσαι, δεν θα χρειαστείς το powersaves.

Προτείνω να βάλεις και στα 2 cfw, βρες τον οδηγό για a9lh (στην προηγούμενη σελίδα πρέπει να έχω link) και διαβάσε τι χρειάζεται. Αφού είσαι σίγουρος το βάζεις και μετά κάνεις και το άλλο.

 

Μην κάνεις ότι θες, θα ακολουθήσεις τον οδηγό με ακρίβεια.

 

Υπάρχει κανένας πιο γρήγορος τρόπος για να περάσω το save χωρίς να κάνω την διαδικασία του a9lh?

Αλλιώς πουσουκού που θα έχω άπλετο χρόνο θα κάνω την διαδικασία (στο παλιό 3ds έχω μερικά πράγματα/παιχνίδια που δεν θέλω να χάσω, να φανταστώ δεν θα επηρεαστούν με το a9lh).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο γρήγορο θα ήταν απλά να κάνεις update σε 9.0-9.2 και από εκεί στο homebrew launcher (που ούτως ή άλλως θα πρέπει να μπεις).

Αν δεν κάνω λάθος όχι δεν θα χάσεις κάτι αρκεί να κρατήσεις backup το nand.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτοιμο το old3DS και ετοιμάζομαι να κάνω το Part-1-(Homebrew) του οδηγού, τι άλλα πρέπει να κάνω για το oot3dhax?

 

Nevermind, είδα ότι έχει ήδη το πακέτο oot3dhax installer!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μια ακόμα πιο τελευταία ερώτηση:

 

Αν περάσω CFW στο 3DS μου, οι DS flashcards που έχουν μπλοκαριστεί με τα τελευταία updates μπορούν να ξαναπαίξουν κανονικά;

 

(Οκ, το παραδέχομαι, έχω ένα κόλλημα με τα DS games :P )

 

 

edit: Nevermind, μου λύθηκε η απορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτοιμο και το old3DSXL με 9.2.0-20Ε firmware... ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας! θα το συνεχίσω το σουκου που θα έχω περισσότερο χρόνο...

 

Τελευταία ψιλό-άκυρη ερώτηση, κάποιο μαγαζί στην Αθήνα που να έχει φθηνό usb charge cable?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ακόμα πιο τελευταία ερώτηση:

 

Αν περάσω CFW στο 3DS μου, οι DS flashcards που έχουν μπλοκαριστεί με τα τελευταία updates μπορούν να ξαναπαίξουν κανονικά;

 

(Οκ, το παραδέχομαι, έχω ένα κόλλημα με τα DS games :P )

 

 

edit: Nevermind, μου λύθηκε η απορία.

 

Αν θα βάλεις CFW, το πιό πιθανό να πάς στο Luma3DS (πρωην Aureinand). Το CFW αυτό κάνει μόνο του patch τα TWL και AGB firmwares και δεν πρέπει να εγκαταστήσεις τα πατσαρισμένα διότι μπορεί να δημιουργήσεις πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...