Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω τι γίνεται, δες το λινκ στο προηγούμενο post μου μήπως βγάλεις άκρη.

Δεν έχω a9lh οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω παραπάνω, μπορείς όμως να ρωτήσεις στο chat του gbatemp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιθανότερο είναι να μην χρειάζεσαι καθόλου αυτά τα 2 παιχνίδια.

Θα μπορείς να κάνεις downgrade αμέσως ώστε να βάλεις custom firmware και ας είναι μόνο για τα homebrew.

 

Υπάρχει κάποιος λόγος που θες αυτά τα 2 exploits; Για την ώρα δεν νομίζω να λειτουργούν στο τελευταίο firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω να απαντισώ σε αυτο εγώ ακολούθισα αυτον τον οδηγό arm9loaderhax CFW και εχώ κάνει update στην sys 11.0.0-33E παιζει τα πάντα και τα games του gameboy color στη vitual console μονο τα games του gba μου βγάζει black screen δοκίμασα πολλά δε καταφέρα κάτι μου το χε κάνει αυτο και στο wii πάλια αλλα δε θύμαμε πως το χα κάνει να δουλέψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://github.com/AuroraWright/Luma3DS/wiki/FAQ-and-Troubleshooting

 

 


I have issues with GBA/DS/DSiWare games and I have installed a patched AGB/TWL FIRM cia in the past

There have been some reports of pre-patched AGB/TWL FIRMs interfering with Luma3DS' built-in patching. Follow these steps to restore the unpatched Nintendo FIRMs:

    Get the NAND FIRMs package from here
    From the package, copy O3DS AGB.cia and O3DS TWL.cia (if you have an Old 3DS), or N3DS AGB.cia and N3DS TWL.cia (if you have a New 3DS) to the SD card
    Open your favorite cia installer (the guide has been tested successfully with FBI 2.1). If you don't have one, it's outside the scope of this guide, look on GBATemp to check how to get your first cia installed
    Install the .cia files you copied in step 2
    Luma3DS should now be functioning normally

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ φίλε μου για την βοήθεια αλλα τα εχώ δοκιμάσει ολα αυτα και αυτο με το pithon αλλα τίποτα απο οτι κατάλαβα κατι γίνετε με το luma γιατί δεν μου βγάζει ουτε την οθόνη με το logo του 3ds thanks πάντος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μου όμορφα, σας έχω μια ερώτηση που θα σας κάνει να γελάσετε λιγάκι, φαντάζομαι. Πριν 2-3 χρόνια είχα πάρει ενα 3ds με ενα παιχνίδι πόκεμον. Έκτοτε δεν εχω ασχοληθεί καθόλου μαζι του. Δυο χρόνια ήταν κλειστό.. Σημερα λοιπον, παω το ανοίγω, παω στα Settings και βλέπω οτι εχει firmware 6.3. Οπότε η ερώτηση μου είναι η εξής. Μπορώ να κάνω κάτι για να παίζω cracked games απο ds-3ds χορίς να μπλέξω με κάρτες τύπου  Gateway κλπ?  Ενημερώνω οτι είμαι ultra noobας και δεν εχω ιδέα για το τι κάνουμε. Για να είμαι ειλικρινής άρχισα να διαβάζω το νήμα αλλα τα παράτησα στη σελίδα 16.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...