Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι.

Το πιο εύκολο είναι βέβαια με NAND backup από χαμηλότερο firmware αλλά και να μην έχεις πάλι γίνεται.

 

Ορίστε.

https://www.reboot.ms/forum/threads/downgrade-3ds-11-0-to-9-2-using-hardmod.2403/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πχ πέτυχα αυτούς εδώ που σου φτιάχνουν ένα Mini Usb Connector στην κονσόλα
http://www.infinitydream.com/newsdesk_info.php?newsPath=102&newsdesk_id=164

 

Εχώ να ασχολήθω με Hacking κονσολάς απο εποχές PS1 που είχε γεμίσει ο τόπος τσιπάδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κολλήσεις κάνω και εγω αλλα αν το κανει κάποιος που το εχει κανει καμποσες φορές του εχω περισσοτερη εμπιστοσυνη. Μου κανει εντύπωση που κανεις δεν το πουλαει σαν υπηρεσια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μετά από πολύ καιρό που έχω να ασχοληθώ με το 3DS σκέφτομαι να βάλω και εγώ arm9loaderhax, λίγο που διάβασα τον οδηγό κόλλησα σε ένα σημείο.Στο part4 λέει να κάνουμε inject το FBI στο Health & Safety, εγώ όμως έχω κάνει inject το BigBlueBox μιας και έχω ήδη cfw που το είχα περάσει ποιο παλιά, οπότε τι κάνω? Και στο τέλος διάβασα ότι άμα το βάλεις το arm9loaderhax δεν ανοίγει το 3DS χωρίς την κάρτα SD, αν όμως θέλω αργότερα να βάλω κάποια άλλη SD τι κάνω?παίρνω απλός τα αρχεία και τα πετάω από την μία στην άλλη ή πρέπει να μεταφέρω και το SysNand κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά κάνεις αντιγραφή τα αρχεία.

Βγήκε νέα version του a9lh που σου επιτρέπει να ανοίγεις το 3ds χωρίς την sd card.

 

Όσο για το fbi δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα με το bigbluebox.

Απλά για να κάνεις εγκατάσταση κάποια .cia οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα, είσαι στο emunand ούτως ή άλλως οπότε κράτα backup πριν κάνεις το οτιδήποτε και θα είσαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μπερδεύτηκα :P να κάνω ότι λέει ο οδηγός και να βάλω fbi ή να παραλείψω αυτό το βήμα μιας και έχω το bigbluebox ήδη? Μιας και έχω ήδη cfw αν κάνω format την SD και ξεκινήσω από την αρχή την διαδικασία το bigbluebox θα φύγει ή θα παραμείνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να βάλεις το fbi και τώρα νομίζω.

 

Στο emunand δεν έχεις το BigBlueBox; Δεν θα έχεις πρόβλημα οπότε το κάνεις skip.

Αλλιώς μέσα από το BigBlueBox βάλε το FBI και μέσα από το FBI βάζεις τα υπόλοιπα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ναι στο emunand το έχω, αν ανοίξω το 3ds χωρίς την sd δεν μου το εμφανίζει το bigbluebox ούτε το εικονίδιο Health & Safety. Αν κάνω format την sd και ξεκινήσω την διαδικασία από την αρχή θα φύγει το bigbluebox και θα εμφανιστεί το Health & Safety ώστε να βάλω το fbi? Όχι ότι με χαλάει το bigbluebox απλά έχω cakes cfw τώρα και θέλω να ακολουθήσω τον οδηγό από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ θα πρέπει να φτιάξεις το emunand πάλι αν θες.

 

Κάνε backup τα saves από τα παιχνίδια (στο  rxtools θυμάμε υπάρχει τρόπος να πάρεις κάποιο αρχείο από την emunand και να το κάνεις inject σε μια άλλη emunand και να έχεις πάλι τα παιχνίδια χωρίς κανένα πρόβλημα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τα saves δεν με απασχολούν όσο για το emunand θα το φτιάξω πάλι από την αρχή σύμφωνα με τον οδηγό που έχεις βάλει στις προηγούμενες σελίδες. Απλά αυτό το θέμα με το fbi και το Health & Safety με απασχολεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...