Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά, ο οδηγός έχει τα πάντα. Ευτυχώς κάποια βασικά αγγλικά τα ξέρετε - ούτε Lower δε χρειάζετε να έχετε! Φαντάσου, είναι τόσο απλά τα πράγματα. Μέσα σε 20-30 λεπτά μαξ(μαζί με τα backups του NAND) θα έχετε τελειώσει. Το μόνο που πρέπει να κάνετε είναι να μην φοβάστε. Ο οδηγός καλύπτει τα πάντα... noobs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ τα έκανα ναι. και νομίζω ότι πρέπει να γίνουν αναγκαστικά.

Το ερώτημα μου είναι αν τελικώς το FBI είναι η εφαρμογή που κάνουμε install τα CIA games που κατεβάζουμε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιατί κανένας σας δεν διαβάζει τον οδηγό πριν προχωρήσει στη διαδικασία; Θέλετε ντε και καλά να καταλήξετε με brickαρισμένες συσκευές, δεν εξηγείται αλλιώς...

 

 

εγώ τα έκανα ναι. και νομίζω ότι πρέπει να γίνουν αναγκαστικά.

Το ερώτημα μου είναι αν τελικώς το FBI είναι η εφαρμογή που κάνουμε install τα CIA games που κατεβάζουμε ;

 

Από το τέταρτο βήμα του ενός και μόνου απλούστατου οδηγού που όλοι έχουμε ακολουθήσει, χωρίς να χρειάζονται εξειδικευμένες γνώσεις αγγλικών:

 

 

During this process, we also setup programs such as the following:

  • FBI (installs CIA formatted games and applications)
  • Luma3DS Updater (updates our CFW installation easily)
  • Hourglass9 (multipurpose tool which can do NAND and cartridge functions)

 

Δηλαδή, πόσο πιο ταληράκια να κάνει την επεξήγηση για να το κατανοήσει κάποιος;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί κανένας σας δεν διαβάζει τον οδηγό πριν προχωρήσει στη διαδικασία; Θέλετε ντε και καλά να καταλήξετε με brickαρισμένες συσκευές, δεν εξηγείται αλλιώς...

 

 

 

Από το τέταρτο βήμα του ενός και μόνου απλούστατου οδηγού που όλοι έχουμε ακολουθήσει, χωρίς να χρειάζονται εξειδικευμένες γνώσεις αγγλικών:

 

 

During this process, we also setup programs such as the following:

  • FBI (installs CIA formatted games and applications)
  • Luma3DS Updater (updates our CFW installation easily)
  • Hourglass9 (multipurpose tool which can do NAND and cartridge functions)

 

Δηλαδή, πόσο πιο ταληράκια να κάνει την επεξήγηση για να το κατανοήσει κάποιος;

 

όπως έγραψα και πιο πάνω την ολοκλήρωσα την διαδικασία άρα αυτό που γράφεις για brick δεν υφίσταται. και δεύτερον συγνώμη αν σε κούρασα με την ερώτηση μου , μπορούσες να με αγνοήσης και να μην ασχοληθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

όπως έγραψα και πιο πάνω την ολοκλήρωσα την διαδικασία άρα αυτό που γράφεις για brick δεν υφίσταται. και δεύτερον συγνώμη αν σε κούρασα με την ερώτηση μου , μπορούσες να με αγνοήσης και να μην ασχοληθείς.

 

Ένα «ευχαριστώ» αρκούσε. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο πιο πάνω είχα απαντήσει σε ένα παιδί που ρώταγε πώς κάνεις εγκατάσταση τα cia, με το FBI τα κάνεις.

 

Οπότε η απάντηση δεν υπήρχε μόνο στον οδηγό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα «ευχαριστώ» αρκούσε. :)

εννοείται πως ευχαριστώ . 

Άλλα ας λιγοστέψουν οι ηλεκτρονικές "επιθέσεις" μερικοί απο μας μπορεί να είμαστε χαζοί . εξάλλου δεν έχει και νόημα το νήμα αν τυχόν όλοι τα ξέρουν όλα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν έχω αρχίσει τον οδηγό. Απλά σας διαβάζω διαγώνια για να πάρω Θάρρος να το αγοράσω και να το χακάρω

Απο άποψη μηχανήματος έχει πολύ δυνατούς τίτλους πάντως . Θα τα βγάλει τα λεφτά του σίγουρα.

Αααα ξέχασα να προσθέσω ότι για να μπω στο Decrypt9 σε μένα σε 2DS αναγκαστικά χρειάστηκε να έχω ένα cartridge μέσα στην κονσόλα . χωρίς cartridge δεν έμπαινε. δεν ξέρω αν είναι ο κανόνας αλλά σε μένα ήθελε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...