Προς το περιεχόμενο

Χειριστήριο Γενικής στα lidl


derizio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια, ξερει κανεις, αν με ενα τετοιο τηλεκοντρολ, μπορεις να ξεκλειδωσεις και τις θυρες USB απο διαφορες LCD TV που ειναι κλειδωμενες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εμένα πάλι βάζοντας τον κωδικό σε μια τηλεόραση BLUE SKY, με τα ψηφία μπορώ να αλλάξω τα κανάλια, αλλά π.χ. δεν παίζει το πλήκτρο για να μπώ στο μενού. Έχω το original χειριστήριο, τι μπορώ να κάνω;

 

Εχει LEARN MODE το τηλεκοντρολ. Και αφου έχεις το αυθεντικο ειναι παρα πολυ ευκολο να του μαθεις οποιο πληκτρο θες.

Δες της οδηγιες στο manual και φτιαξτο να εισαι αρχοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Help ! ! !

 

Το remote το είχα απο την προηγούμενη φορά που τα έφεραν τα lidl και τώρα το ξαναπήρα για δώρο.Έλα όμως που δεν λειτουργεί καθόλου με βάση τους κωδικούς με το Panasat 3001 pvr της Nova.Με την μέθοδο του learn και μετά απο πολύ υπομονή και κόπο τα κατάφερα αλλά το lag είναι πάρα πολύ και καμιά φορά δεν πιάνει και καθόλου.Με όλες τις υπόλοιπες συσκευές που το συγχρόνησα δούλεψε μια χαρά.Μήπως έχει κανείς σας το συγκεκριμένο pvr να μου δώσει τα φώτα του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αγόρασα 2 χτες και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος... Μπορεί να μην έχει μεγάλη γωνία λήψης όμως η αντιγραφή των πλήκτρων είναι έυκολη και γρήγορη.

Η μόνη ερώτηση που έχω είναι η χρησιμότητα του πλήκτρου macro. Τι ακριβώς μπορεί να κάνει με αυτό? Το manual λέει ότι μπορεί κανείς να αντιγράψει ένα συνδυασμό μέχρι 16 πλήκτρων, τι ακριβώς όμως μπορεί να σημαίνει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το macro είναι χρήσιμο για να εκτελείς πολλές εντολές τη μία μετά την άλλη μαζί. Δηλαδή μπορεί να θέλεις με ένα πλήκτρο να ανοίγει η TV να επιλέγει AV1 και να πατάει play στο DVD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πάλι βάζοντας τον κωδικό σε μια τηλεόραση BLUE SKY, με τα ψηφία μπορώ να αλλάξω τα κανάλια, αλλά π.χ. δεν παίζει το πλήκτρο για να μπώ στο μενού. Έχω το original χειριστήριο, τι μπορώ να κάνω;

Άλλαξε κωδικό ,με άλλον που δίνει στο βιβλιαράκι με τους κωδικούς κάθε μάρκας, μέχρι να βρείς αυτόν που θα παίζει και το πλήκτρο για το μενού.

Το έκανα σε samsung και σε panasonic .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Το έφερε πάλι το συγκεκριμένο τηλεχειριστήριο για οποιον ενδιαφέρεται.Εγώ πήρα μόλις ένα,την παλιά Philips που έχω την βρήκε κατευθείαν και δουλεύει κανονικά. Εχω αυτό το Dvd player (Hyundai HDV330UC) το οποίο δεν δούλεψε με τον κωδικό, διαβάζω τώρα το manual να δω τι μπορώ να κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έφερε πάλι το συγκεκριμένο τηλεχειριστήριο για οποιον ενδιαφέρεται.Εγώ πήρα μόλις ένα,την παλιά Philips που έχω την βρήκε κατευθείαν και δουλεύει κανονικά. Εχω αυτό το Dvd player (Hyundai HDV330UC) το οποίο δεν δούλεψε με τον κωδικό, διαβάζω τώρα το manual να δω τι μπορώ να κάνω.

 

Σε ποιο κατάστημα το βρήκες; υπήρχαν κομμάτια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παίζει πάλι στα 8 ευρώ μέχρι και τετάρτη, σε όλα τα lidl. Τσιμπησα άλλο ένα.

Έχει και κωδικούς για media pc, δεν το είχα προσέξει στις οδηγίες του πρωτού.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παίζει πάλι στα 8 ευρώ μέχρι και τετάρτη, σε όλα τα lidl. Τσιμπησα άλλο ένα.

Έχει και κωδικούς για media pc, δεν το είχα προσέξει στις οδηγίες του πρωτού.

 

android.png

 

 

Σε καταστήματα Αθήνας???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσιμπησα και ενα για φίλο που δεν πρόλαβε την προηγουμενη φορά. Το χειριστήριο τα σπάει , το έχω για 4 συσκευές , συμπεριλμβανομενου και του htpc ακόμα για τον ανεμιστηρα οροφής!Έχω χώσει τα πληκτρολόγια όλα στο ντουλάπι και ησύχασα. οσοι πιστοι προλάβετε , στο λιντλ Καλαμαριά Βρυούλων είχε το πρώι καμια 7-8 κομμάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 2 dvd players που έχω(united - hyundai) δεν ταιριάζει κανένας κωδικός. Ούτε με το search βρήκε κάτι. Μικρό το κακό αφού προγραμματίζεται , εφόσον βέβαια δουλεύει το γνήσιο χειριστήριο.

 

Προβλήματα που εντόπισα

 

1.Ενώ το έχω προγραμματίσει για το hyundai 2 φορές μέχρι τώρα έχει χάσει τη ρύθμιση του pause-play και πρέπει να το ξαναπρογραμματίζω.

 

2.Έχει θέση για 10 συσκευές. Στο manual λέει ότι μπορείς να βάλεις ότι θέλεις σε όποια σειρά θέλεις. Το κακό είναι ότι σε περίπτωση που δεν βρίσκεις ποιον κωδικό να βάλεις και το βάλεις να ψάχνει , ψάχνει μόνο τους κωδικούς που αντιστοιχούν στην ανάλογη θέση συσκευής. Δηλαδή , αν προσπαθείς να ρυθμίσεις τηλεόραση και είσαι στη θέση για dvd Θα σκανάρει πχ. 2000-2500 αντί για 1000-1500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...