Προς το περιεχόμενο

Το χειροτερο μεθυσι.......


nikosgia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το 5 δεν ισχυει,ειναι ραδιο αρβυλα.

το ειχα δει και σε ντοκυμαντερ κιολας.

Παιζει, και γω δεν την εχω ακουσει ιδιαιτερα απο ρουμια-βοτκα-ρουμια-τζιν ξερωγω αλλα δοκιμασε να πας για ρετσινες, να το γυρισεις σε τσιπουρο και μετα βοτκες. Θα περασεις καλά γενικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το 5 δεν ισχυει,ειναι ραδιο αρβυλα.

το ειχα δει και σε ντοκυμαντερ κιολας.

 

 

Παιζει, και γω δεν την εχω ακουσει ιδιαιτερα απο ρουμια-βοτκα-ρουμια-τζιν ξερωγω αλλα δοκιμασε να πας για ρετσινες, να το γυρισεις σε τσιπουρο και μετα βοτκες. Θα περασεις καλά γενικά.

 

Από προσωπική εμπειρία, θεωρώ ότι ισχύει μάλλον, αυτό που λέει ο άθλιος. Το ανακάτεμα δε σημαίνει ντε και καλά ότι θα γίνεις χάλια, αλλά εξαρτάται και από το τι ανακατεύεις με τι. Ασχέτως τού ότι δεν το συνηθίζω, κάποιες φορές π.χ. που μετά από βότκες, συνέχισα με άσπρο ρούμι, δεν έπαθα τίποτα. Όταν το έκανα όμως με ουίσκι και κάποιο «λευκό», με χάλασε. Η δε μίξη  οποιουδήποτε ποτού με οποιοδήποτε κρασί, σ' εμένα έχει αποδειχθεί θάνατος...

 

 

oktoberfest_2009_01.jpg

Να κοριτσι ...να μαλαμα.... :shock:

 

 

 ...κι ύστερα λένε κάποιοι ότι η μπύρα δε σε φουσκώνει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12-13 ουίσκι + αμέτρητα σφηνάκια πάσης φύσεως

 

Μου έχουν τελειώσει τα μετρητά, έχω πάει στον μπάρμαν του έχω δώσει την κάρτα του ATM από την οποία του δίνω και το PIΝ (καθότι κόκκαλο να οδηγήσω) και του λέω τράβα πάρτα...

 

Ευτυχώς που δεν πήγε αλλά απλά κέρασε τα τελευταία χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πολύ πίνω αλλά με ένα Cuba libre στο μισό άρχισα να ζαλίζομαι . Σιγά θα μου πείτε . Τουλάχιστον είχα τις αισθήσεις μου. Και μετά τρώω ένα πιτογυρο και μην ξέρω που πάω . Πως πήρα το λεωφορείο τότε να πάω σπίτι . Ένας θεός το ξέρει . Στάνταρ θυμάμαι ότι περπάτησα πολύ .

 

Sent from my ST15i using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να μου πείτε κ σεις.4 μέρες σε κώμα από οξεία αλκοολική δηλητηρίαση,τρου στόρυ.

 

Από τότε 7 ποτήρια το μέγιστο ανά έτος.Το ισοφάρισα το 2012 αυτό το ρεκόρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να μου πείτε κ σεις.4 μέρες σε κώμα από οξεία αλκοολική δηλητηρίαση,τρου στόρυ.

 

Από τότε 7 ποτήρια το μέγιστο ανά έτος.Το ισοφάρισα το 2012 αυτό το ρεκόρ.

 

pffff σιγά εγώ θυμάμαι μια φορά ήπια τόσο που πέθανα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλύτερο μεθύσι για μένα ήταν με τσίπουρα, κρασιά, βότκα+μπύρες+ουίσκι. το καλύτερο κεφάλι (όχι μεθύσι) με κρασί, ρακί, μπύρες.

 

 

τα ποιο off μου ήταν με extra αλλά καλύτερα να μη τα αναφέρω.

 

ήταν ένα βράδυ που πίναμε ουίσκι (haig) και σφηνάκια αβέρτα(και διάφορα άλλα (όχι αλκοόλ)). 5-6 το πρωί πάμε σε σπίτι φίλου η παρέα και σε κάποια φάση με βλέπουν να ξεκουμπώνουμε , κατεβάζω τζίν και ξανά κάθομαι. σε εκείνη τη φάση μόνο εικόνες θυμάμαι. όσο και να μου μιλούσαν ήταν αδύνατο να απαντήσω. ούτε λέξη δεν έβγαζα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους έχεσες? ωραιοοος!

 

ήταν ένα βράδυ που πίναμε ουίσκι (haig) και σφηνάκια αβέρτα(και διάφορα άλλα (όχι αλκοόλ)). 5-6 το πρωί πάμε σε σπίτι φίλου η παρέα και σε κάποια φάση με βλέπουν να ξεκουμπώνουμε , κατεβάζω τζίν και ξανά κάθομαι. σε εκείνη τη φάση μόνο εικόνες θυμάμαι. όσο και να μου μιλούσαν ήταν αδύνατο να απαντήσω. ούτε λέξη δεν έβγαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτοχρονιά πριν καμια 12-13αριά χρόνια. Ξεκινάω με χύμα κρασί και σε κάποια φάση το γυρνάω σε ρετσινα. Ατελείωτα λίτρα. Φεύγω απο το μαγαζί και πάω σε κλαμπάκι όπου παραγγέλνω μπύρα. Πίνω 2 γουλιές και με πιάνει τρελή ζαλάδα και φεύγω με τη μία έξω. Στον δρόμο για το σπίτι (το οποιο ευτυχώς ήταν σε απόσταση που πήγαινες με τα πόδια) μου έπεφταν λεφτά απο τις τσέπες, πλακώθηκα και με έναν άσχετο. Με το που φτάνω σπίτι έβγαλα τα κέρατά μου και για τον επόμενο 1 μήνα περίπου τα μάτια μου είχαν αίμα μέσα απο τα σπασμένα αγγεία.

 

Απο τότε έβαλα ένα σχετικό μέτρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτοχρονιά πριν καμια 12-13αριά χρόνια. Ξεκινάω με χύμα κρασί και σε κάποια φάση το γυρνάω σε ρετσινα. Ατελείωτα λίτρα. Φεύγω απο το μαγαζί και πάω σε κλαμπάκι όπου παραγγέλνω μπύρα. Πίνω 2 γουλιές και με πιάνει τρελή ζαλάδα και φεύγω με τη μία έξω. Στον δρόμο για το σπίτι (το οποιο ευτυχώς ήταν σε απόσταση που πήγαινες με τα πόδια) μου έπεφταν λεφτά απο τις τσέπες, πλακώθηκα και με έναν άσχετο. Με το που φτάνω σπίτι έβγαλα τα κέρατά μου και για τον επόμενο 1 μήνα περίπου τα μάτια μου είχαν αίμα μέσα απο τα σπασμένα αγγεία.

 

Απο τότε έβαλα ένα σχετικό μέτρο.

μα καλα πως ενεργοποποιηθηκε ολο αυτο με τη μπυρα?εκτος αν ησουν καπως απο τη στιγμη που εφυγες απο το πρωτο μαγαζι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα καλα πως ενεργοποποιηθηκε ολο αυτο με τη μπυρα?εκτος αν ησουν καπως απο τη στιγμη που εφυγες απο το πρωτο μαγαζι..

 

Α δεν λέω ότι ενεργοποιήθηκε απο τη μπύρα, όλη η ζημιά έγινε στο προηγούμενο μαγαζί όπου παραέγινα κάπως :P. Απλά ίσως ήταν το τελειωτικό χτύπημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...