Προς το περιεχόμενο

IFA 2011: Περισσότερες πληροφορίες για τα Sony Tablet S και P


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν αληθεύει πως το iPad 3 θα έχει retina οθόνη τότε δύσκολα τα πράγματα για την Sony και όλους τους υπόλοιπους . Καλές οι OLED όσο αφορά την απόδοση χρωμάτων αλλά με τις 2048x1536 πραγματικά δε θα μπορείς να διακρίνεις με τίποτα pixel. Το τέλειο ebook. Πάντως από ποιότητα κατασκευής είναι καλύτερη από την Samsung, HTC, motorola σε notebook, netbook και πιθανότατα tablet. Το Sony Tablet P θα έχει την τύχη του αντίστοιχου Toshiba. Χωρίς λογισμικό να τις υποστηρίζει δύο οθόνες τι να τις κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αληθεύει πως το iPad 3 θα έχει retina οθόνη τότε δύσκολα τα πράγματα για την Sony και όλους τους υπόλοιπους . Καλές οι OLED όσο αφορά την απόδοση χρωμάτων αλλά με τις 2048x1536 πραγματικά δε θα μπορείς να διακρίνεις με τίποτα pixel. Το τέλειο ebook. Πάντως από ποιότητα κατασκευής είναι καλύτερη από την Samsung, HTC, motorola σε notebook, netbook και πιθανότατα tablet. Το Sony Tablet P θα έχει την τύχη του αντίστοιχου Toshiba. Χωρίς λογισμικό να τις υποστηρίζει δύο οθόνες τι να τις κάνεις;

Aν ισχύσει αυτό που λες, θέλω να σας βλέπω να μαζεύεται 1500-2000ευροπουλακια,για να το πάρετε!

Εκτός αν πιστεύεις ότι η apple θα το χαρίσει στα 1000ευρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ιδια λενε και για την Apple οταν βγαλει το διπυρινο iPhone η αλλη θα βγαζουν τετραπυρινα tablets.

Η Sony πονταρει στο ονομα που εχει και φυσικα στις Playstation δυνατοτητες που θα εχει.

Ειδικα στις playstation ικανοτητες καλα κανει και πονταρει. Για να παίζουμε παιχνίδια PS1. Εν ετει 2011.Και απο τιμή?? Ακρως ανταγωνιστικό για το ipad. Χωνεψτε το καλα, η apple ξεκινησε την αγορά των ταμπλετς, η apple και θα παραμεινει κυρίαρχος!

Όσο για το ipad 3 με retina?? σχεδόν σίγουρο, και η τιμη θα παραμείνει ιδια με του 2. Μαγκιες με τις τιμές κανουν οι και καλα ipad killers, και τελικά τρωνε τα μούτρα τους... βλ.ΗΡ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικα στις playstation ικανοτητες καλα κανει και πονταρει. Για να παίζουμε παιχνίδια PS1. Εν ετει 2011.Και απο τιμή?? Ακρως ανταγωνιστικό για το ipad. Χωνεψτε το καλα, η apple ξεκινησε την αγορά των ταμπλετς, η apple και θα παραμεινει κυρίαρχος!

Όσο για το ipad 3 με retina?? σχεδόν σίγουρο, και η τιμη θα παραμείνει ιδια με του 2. Μαγκιες με τις τιμές κανουν οι και καλα ipad killers, και τελικά τρωνε τα μούτρα τους... βλ.ΗΡ....

Ρε φίλε μου, σκέψου λίγο λογικά!

Αν η apple βάλει μια οθόνη με τέτοια ανάλυση,θα έχει ένα άκρως επικίνδυνο προϊόν,για τα μάτια, ανούσια ανάλυση για το μέγεθος του tablet και κυρίως,θα αυξήσει κατά πολύ το κόστος και όπως υποστηρίζεις εσύ,αν το αφήσει στην ίδια τιμή με το 2,θα έχει και αρκετή μείωση στα κέρδη!

Όλο αυτό που ανάφερα πιο πάνω, εσένα σου θυμίζει Apple? :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε μου, σκέψου λίγο λογικά!

Αν η apple βάλει μια οθόνη με τέτοια ανάλυση,θα έχει ένα άκρως επικίνδυνο προϊόν,για τα μάτια, ανούσια ανάλυση για το μέγεθος του tablet και κυρίως,θα αυξήσει κατά πολύ το κόστος και όπως υποστηρίζεις εσύ,αν το αφήσει στην ίδια τιμή με το 2,θα έχει και αρκετή μείωση στα κέρδη!

Όλο αυτό που ανάφερα πιο πάνω, εσένα σου θυμίζει Apple? :confused:

Aνούσια ανάλυση για ποιον λόγο??? Εδω οταν πρωτοβγηκε το ipad με την απλη αναλυση, εγώ προσωπικά δεν χορταινα την οθονάρα. Σκέψου να ειναι 2048χ1536. Να μην φαίνεται ούτε πιξελ. Εμενα προσωπικά θα με εντυπωσιασει απιστευτα οταν βγει. Γιατι δες την οθονη του iphone 4. Είναι για μενα η καλύτερη οθονη. Και όποιος και αν προσπάθησε να πλησιάσει την ανάλυση, είναι αντιγραφη γιατι και πάλι η apple to εκανε πρώτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aνούσια ανάλυση για ποιον λόγο??? Εδω οταν πρωτοβγηκε το ipad με την απλη αναλυση, εγώ προσωπικά δεν χορταινα την οθονάρα. Σκέψου να ειναι 2048χ1536. Να μην φαίνεται ούτε πιξελ. Εμενα προσωπικά θα με εντυπωσιασει απιστευτα οταν βγει. Γιατι δες την οθονη του iphone 4. Είναι για μενα η καλύτερη οθονη. Και όποιος και αν προσπάθησε να πλησιάσει την ανάλυση, είναι αντιγραφη γιατι και πάλι η apple to εκανε πρώτη.

Τι εκανε πρωτη τα κινητα ή μηπως τις ταμπλετες, οκ εχει ωραιες συσκευες αλλα εχει κλεψει και αυτη ενω εχει χρισιμοποιησει και πολυ promotion.

 

Αληθεια αυτο το εχεις δει ???

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και το είδα φίλε μου. Τι ακριβώς σε εντυπωσιάζει?? το μέγεθος παντοφλας που διαθέτει??? η το γεγονός ότι κατα το άρθρο πάντα, μάλλον δεν έχει capacitive οθόνη και για αυτό έχει το πενακι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και το είδα φίλε μου. Τι ακριβώς σε εντυπωσιάζει?? το μέγεθος παντοφλας που διαθέτει??? η το γεγονός ότι κατα το άρθρο πάντα, μάλλον δεν έχει capacitive οθόνη και για αυτό έχει το πενακι???

:shock: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και το είδα φίλε μου. Τι ακριβώς σε εντυπωσιάζει?? το μέγεθος παντοφλας που διαθέτει??? η το γεγονός ότι κατα το άρθρο πάντα, μάλλον δεν έχει capacitive οθόνη και για αυτό έχει το πενακι???

Αν αυτο ειναι παντοφλα το iPad τι ειναι :mrgreen:

Με εντυπωσιασε η Super AMOLED HD οθονη του και ο 1.4 επεγεργαστης του.

Οσο για την οθονη θα το εκλαβα σαν αστοχη τοποθετηση, εννωειτε οτι εχει capacitive οθόνη το πενακι απλα εχει extra χαρακτιριστικα σε συνδιασμο με την οθονη.

 

Ολα τα τεχνικα στοιχεια υπαρχουν εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το λουσαμε παλι το θεμα ε;

 

Alex αφιερωμενο http://www.youtube.c...h?v=ZN5PoW7_kdA

 

Tablets υπαρχουν απο το 88 στην σημερινη τους μορφη μη το κουραζουμε το θεμα

 

 

 

Διπλη οθονη και Clamshell Design;

 

Οντως αργησε πολυ η Sony και οι PSN ιδιοτητες δεν νομιζω οτι θα της δωσουν το προβαδισμα εναντι του ανταγωνισμου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...