Προς το περιεχόμενο

Κολλεγιο η οχι???


pontiki21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!Ειμαι αποφοιτη ενος ΙΕΚ,ο τομεας μου ηταν interior design.Θελω ομως να συνεχισω τις σπουδες μου γιατι θεωρω πως οι γνωσεις μου ειναι περιορισμενες.Ετσι σκεφτομαι να συνεχισω τις σπουδες μου σε καποιο κολλεγιο.Αυτα που εχω στο μυαλο μου ειναι φυσικα ΑΚΤΟ κ ΒΑΚΑΛΟ αλλα και το city unity college(δεχετε αποφοιτους ΙΕΚ).Αν καποιος ξερει καποιο αλλο η εχει ιδεα τι συμβαινει με αυτα ας με βοηθησει!!Εθχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα κ εγω πιστευω πωσ τα κολεγια και τα ιεκ (ολεσ αυτεσ οι ιδιωτικεσ) ειναι χαμενα λεφτα..δινεισ μια μικρη περιουσια κ σιγα τ πτυχιο που περνεισ..αν κ εχω ακουσει οτι το ακτο ειναι καλο νομιζω οτι ειναι πολυ ακριβο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω αν πηγαινε σε ατει,αει αλλο πραγμα.θα ειχε κυρος,αξιοπιστια και πορτες ορθανοιχτες.

και εξωτερικο μονο οι φραγκωμενοι ε?ασχετως αν κοστιζε-ζει οσα χαλαει ενας φοιτητης εκτος μονιμης κατοικιας

να ξεκολαμε τουλ.εδω που συμεττεχουν κυριως μικρες ηλικιες απο τις καραμελες του παρελθοντος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω αν πηγαινε σε ατει,αει αλλο πραγμα.θα ειχε κυρος,αξιοπιστια και πορτες ορθανοιχτες.

και εξωτερικο μονο οι φραγκωμενοι ε?ασχετως αν κοστιζε-ζει οσα χαλαει ενας φοιτητης εκτος μονιμης κατοικιας

να ξεκολαμε τουλ.εδω που συμεττεχουν κυριως μικρες ηλικιες απο τις καραμελες του παρελθοντος

Ειπαμε η ζωη εξω ειναι ακριβη αλλα υπαρχουν σχολες πχ στην Γερμανια με πολυ λιγα διδακτρα και κυρος .Αν βρει καποιο δωματιο η φοιτητικη λεσχη που να μοιραζεται με αλλον .Γιατι να χρειαζεται καποιος να ειναι ματσωμενος για να βγει εξω .Καλα πλυν Αγγλιας που το εχουν αναγαγει σε εμποριο ,τελειως ..και η Γαλλια δεν πρεπει να εχει υψηλα διδακτρα .Αν μιλαει Γαλλικα η Γερμανια .Γιατι οοχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν ειναι μονο η αγγλια απλα τα αγγλοφωνα uni λογο γλωσσας...αν μαθαινες ιταλικα,γαλλικα,γερμανικα,βουλγαρικα κτλ.οκ θα γραφαν κυριως γι αυτα...

τα διδακτρα ειναι δανειο που στην ελλαδα δεν προκειτε να το ξεπληρωσει ποτε αφου δεν θα φτασει σχεδον κανεις στις 2χιλ.λιρες εισοδημα.οποτε χαλας μονο για προσωπικα εξοδα κ διαμονη

Εμποριο και πολιτικο θεμα θα ελεγα την παιδεια στην αμερικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω αν πηγαινε σε ατει,αει αλλο πραγμα.θα ειχε κυρος,αξιοπιστια και πορτες ορθανοιχτες.

και εξωτερικο μονο οι φραγκωμενοι ε?ασχετως αν κοστιζε-ζει οσα χαλαει ενας φοιτητης εκτος μονιμης κατοικιας

να ξεκολαμε τουλ.εδω που συμεττεχουν κυριως μικρες ηλικιες απο τις καραμελες του παρελθοντος

 

οχι δεν θα ειχε πορτεσ ορθανοιχτεσ αλλα δεν θα πληρωνε τα κερατα του για ενα κρατικο πιστοποιητικο οπως στα ιεκ...με ενα πτυχιο αει ,τει κτλ ειχε πιθανοτητεσ να φυγει για μαστερ εξω (με οτι δυσκολιεσ συνεπαγεται αυτο βεβαια)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη μακρυγορειτε ο μπαμπας δεν εχει λεφτα για πεταμα οπως οι περισσοτεροι αλλωστε στις μερες,γι'αυτο ρωταω να μου απαντησει καποιος που εχει φοιτησει η ειναι μεσα στην σχολη και σιγουρα εχει μια πιο αντικειμενικη αποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...