Προς το περιεχόμενο

Κολλεγιο η οχι???


pontiki21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 χρόνια αργότερα...

Για το city έχει κάποιος παραπάνω πληροφόρηση ή μπααα;

Για το city ενδιαφερόμουν κι εγώ, έχω πάρει κάμποσες πληροφορίες για τον τομέα που με ενδιαφέρει. Χοντρικά, μαζί με εγγραφή, έξοδα για πτυχίο κτλ, σου βγαίνει γύρω στα 15 για bachelor ( 3 years ). Το πτυχίο τους είνα ισοδύναμο του ΕΜΠ απ' ότι λένε. Πλέον με το νέο διάταγμα τα πτυχία των κολλεγίων είναι ισοδύναμα με των ΑΕΙ, αλλά καλύτερα να πας σε κολλέγιο εγκεκριμένο από τον Ελληνικό Σύλλογο Κολλεγίων. ( Το City δεν είναι μέσα και δεν μου άρεσε καθόλου ). Συνεργάζεται με το University of Cardiff και μπορείς αν θέλεις να κάνεις μεταγραφή εκεί. Αυτά τα ολίγα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΙΕΚ ΔΟΜΗ!! The Best.!!! πλαστά πιστοποιητικά γνωσης χρησης Η.Υ και ξένων γλωσσών στο δημόσιο! Δεν το λέω εγώ. Ο Χ'νηκολάου το είπε χτες στο δελτίο ειδήσεων!! 100% επιτυχία δηλαδη και με διαφήμηση στην tv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το city ενδιαφερόμουν κι εγώ, έχω πάρει κάμποσες πληροφορίες για τον τομέα που με ενδιαφέρει. Χοντρικά, μαζί με εγγραφή, έξοδα για πτυχίο κτλ, σου βγαίνει γύρω στα 15 για bachelor ( 3 years ). Το πτυχίο τους είνα ισοδύναμο του ΕΜΠ απ' ότι λένε. Πλέον με το νέο διάταγμα τα πτυχία των κολλεγίων είναι ισοδύναμα με των ΑΕΙ, αλλά καλύτερα να πας σε κολλέγιο εγκεκριμένο από τον Ελληνικό Σύλλογο Κολλεγίων. ( Το City δεν είναι μέσα και δεν μου άρεσε καθόλου ). Συνεργάζεται με το University of Cardiff και μπορείς αν θέλεις να κάνεις μεταγραφή εκεί. Αυτά τα ολίγα.

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Γιατί άραγε νομίζεις πως δεν είναι μέσα στο Σύνδεσμο Κολλεγίων;

 

οχι

Γιατί λες όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Γιατί άραγε νομίζεις πως δεν είναι μέσα στο Σύνδεσμο Κολλεγίων;

 

Γιατί λες όχι;

Ειλικριναά δεν γνωρίζω, αλλά όταν μίλησα με την υπεύθυνη στο city και της τόνισα πως δεν είναι μέλη της hca, κατάλαβα πως μαγκώθηκε κάπως.. Μπορεί να ήταν και ιδέα μου, αλλά μάλλον θα προτιμήσω άλλο κολλέγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικριναά δεν γνωρίζω, αλλά όταν μίλησα με την υπεύθυνη στο city και της τόνισα πως δεν είναι μέλη της hca, κατάλαβα πως μαγκώθηκε κάπως.. Μπορεί να ήταν και ιδέα μου, αλλά μάλλον θα προτιμήσω άλλο κολλέγιο.

κοιτα amc,ist,deree 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Amc είναι στην λίστα μου, για ist δεν ξέρω τίποτα από δίδακτρα.. Θα πρέπει να επικοινωνήσω μαζί τους.

ενας φιλος τελειωσε στο ist εχει 2 χρονια βεβαια πληρωνε 6,5κ τον χρονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας φιλος τελειωσε στο ist εχει 2 χρονια βεβαια πληρωνε 6,5κ τον χρονο

Ε, πάνω κάτω τα ίδια είναι περίπου με το amc και το Mediterranean. Το θέμα είναι, ποιο είναι περισσότερο αξιόπιστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...