Προς το περιεχόμενο

Galaxy s 249 euro (Media markt)


ax1ss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To Galaxy S έχει πάρει 2.3.3 επίσημα...

Απλά ορισμένες παρτίδες που εισήχθησαν από Γερμανία με Pcode EUR, δεν την πήραν μέχρι στιγμής. That's all...

 

Αλλά ειδικά το Galaxy S δεν το παίρνεις για να το έχει stock... Τί στο καλό; Έστω έναν custom kernel θα τον περάσεις.... Δεν γίνεται...

 

Επί του θέματος.

Η τιμή είναι ξεφτίλα...

Πριν ένα χρόνο κόστιζε τα διπλάσια! Και 350€ να είχε πάλι θα άξιζε σε σχέση με τον δήθεν ανταγωνισμό από μονοπύρηνα τύπου Nexus S,Desire(S) κλπ....

Είναι απλά το καλύτερο μονοπύρηνο Android της αγοράς...

 

Όσοι διαφωνείτε, φτιάξτε accounts και ελάτε να τα πούμε στα υπάρχοντα threads στην Κινητή Τηλεφωνία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 716
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To Galaxy S έχει πάρει 2.3.3 επίσημα...

Απλά ορισμένες παρτίδες που εισήχθησαν από Γερμανία με Pcode EUR, δεν την πήραν μέχρι στιγμής. That's all...

 

Αλλά ειδικά το Galaxy S δεν το παίρνεις για να το έχει stock... Τί στο καλό; Έστω έναν custom kernel θα τον περάσεις.... Δεν γίνεται...

 

Επί του θέματος.

Η τιμή είναι ξεφτίλα...

Πριν ένα χρόνο κόστιζε τα διπλάσια! Και 350€ να είχε πάλι θα άξιζε σε σχέση με τον δήθεν ανταγωνισμό από μονοπύρηνα τύπου Nexus S,Desire(S) κλπ....

Είναι απλά το καλύτερο μονοπύρηνο Android της αγοράς...

 

Όσοι διαφωνείτε, φτιάξτε accounts και ελάτε να τα πούμε στα υπάρχοντα threads στην Κινητή Τηλεφωνία...

 

 

(+1)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Galaxy S έχει πάρει 2.3.3 επίσημα...

Απλά ορισμένες παρτίδες που εισήχθησαν από Γερμανία με Pcode EUR, δεν την πήραν μέχρι στιγμής. That's all...

 

Αλλά ειδικά το Galaxy S δεν το παίρνεις για να το έχει stock... Τί στο καλό; Έστω έναν custom kernel θα τον περάσεις.... Δεν γίνεται...

 

Επί του θέματος.

Η τιμή είναι ξεφτίλα...

Πριν ένα χρόνο κόστιζε τα διπλάσια! Και 350€ να είχε πάλι θα άξιζε σε σχέση με τον δήθεν ανταγωνισμό από μονοπύρηνα τύπου Nexus S,Desire(S) κλπ....

Είναι απλά το καλύτερο μονοπύρηνο Android της αγοράς...

 

Όσοι διαφωνείτε, φτιάξτε accounts και ελάτε να τα πούμε στα υπάρχοντα threads στην Κινητή Τηλεφωνία...

 

 

Εγώ λοιπόν διαφωνώ με τα λεγόμενά σου... :-( Το Galaxy S ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ!!!! :devil: (γιατί δεν φτιάχνει καφέ...! ^_^ :mrgreen: :-D ) Θες μια φραπεδιά στην παραλία το καλοκαιράκι και δεν μπορείς ρε αδερφέ...! Να μην το αγοράσει κανένας..! (Αφήστε τα για εμένα..! B) :mrgreen:

 

Ελπίζω σύριο το πρωί να βρω ένα..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο site της εταιρίας έχει τα τηλέφωνα των καταστημάτων. πάρτε ένα πριν ξεκινήσετε. στο περιστέρι το καλάθι με τα galaxy S ήταν άδειο και μου το φερε η τύπισσα από το stand της. πάρα πολύ καλή τιμή.. που δεν υποστηρίζει flash λογικό καθώς είναι λίγο παλιό.. αυτό που δε καταλαβαίνω πάντως είναι το εξής.. ένα λαμπάκι για φλας στην κάμερα, κόπο τους έκανε να βάλουν;;

η οθόνη πάντως, ό,τι καλύτερο έχω δει σε κινητό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο site της εταιρίας έχει τα τηλέφωνα των καταστημάτων. πάρτε ένα πριν ξεκινήσετε. στο περιστέρι το καλάθι με τα galaxy S ήταν άδειο και μου το φερε η τύπισσα από το stand της. πάρα πολύ καλή τιμή.. που δεν υποστηρίζει flash λογικό καθώς είναι λίγο παλιό.. αυτό που δε καταλαβαίνω πάντως είναι το εξής.. ένα λαμπάκι για φλας στην κάμερα, κόπο τους έκανε να βάλουν;;

η οθόνη πάντως, ό,τι καλύτερο έχω δει σε κινητό!!!

 

Μια χαρά υποστηρίζει flash

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι πολυ περιεργος να δω ποσο συντομα θα τελειωσει το stock, απ'οτι διαβαζω και στο myphone.gr δεκα δεκα πηγαιναν για να το παρουν mrgreen.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοραει super amoled ?

 

Εννοείται ΝΑΙ.

Μην το συγκρίνεις με το Nexus S που του βγάλαν την AMOLED και το πουλάνε με LCD για να ρίξουν την τιμή.

 

α ωραία, δε το ξερα. απλά κατεβάζω δλδ το adobe flash 10.3 απο market?

 

Ακριβώς! :)

Με το που το συνδέσεις στο Internet θα κάνει και μόνο του το update,

αλλά ΟΚ, μπορείς και χειροκίνητα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όλο το κόσμο που ασχολείται με το θέμα..."ΑΑΑ τρομάρα μου έχει 2.1" ή "Χριστε και παναγιά μου δεν έχει υποστήριξη!" κάτι που παρατήρησα στα αρχικά posts

 

Α) Το κινητό αναβαθμίζεται από την μαμα σε 2.3.3 (λεγαν και για 2.3.4 αλλά δεν ακολουθώ τα stock firmware πολύ καιρό τώρα οπότε δεν γνωρίζω).

 

Β) Το κινητό πάει και ως την 2.3.5 με Cyanogen mod, MIUI κλπ.

 

Γ) Το κινητό από τη στιγμή που θα ενεργοποιηθεί το 3-button recovery (για όσα δεν το έχουν ενεργοποιημένο) ΔΕΝ ΨΟΦΑΕΙ ΜΕ ΤΠΤ ΤΠΤ ΤΠΤ. Έχω κάνει χιλιάδες flashαρίσματα μέχρι που και από λάθος βγήκε η μπαταρία στη μέση της διαδικασίας του φλασαρίσματος. Το κινητό δεν έπαθε απόλύτος τπτ (Καλά οτι τρόμαξα τρόμαξα :shock: ). Το πολύ πολύ ένα 5% να έχει πάθει ζημιά από αναβάθμιση και αυτό από βιασίνες και προσωπικά λάθη πιστεύω (εγώ το θεωρώ αδύνατο).

 

Δ) Τα προβλήματα του στυλ κακών χρωμάτων και ήχου έχουν διορθωθεί και συνεχίζουν να διορθώνονται (βλέπε Voodoo Κernels - Voodoo Control).

 

Ε) Τι να κάνεις την υποστήριξη από τη Samsung όταν έξω έχει χιλιάδες site για υποστήριξη και με ROM για το κινητό (XDA-MYPHONE-BYTHEWAY-GALNETMIUI).

 

ΣΤ) Το κινητό σε περίπτωση βλάβης και μετά από οποιοδήηηηηηηηηποτε modification (στο software εννοώ) μπορεί να επιστρέψει σε 5 λεπτά στην ROM που είχε όταν αγοράστηκε και να πάει πίσω στο μαγαζί για επισκευή. Το έκανα (λόγω χαλασμένου touchscreen) δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.

 

Δεν θα το πρότεινα σε άτομα που βγάζουν φωτογραφίες λόγω της έλειψης φλας στη κάμερα. (Μην μπερδευτεί κανείς με flash player, εννοείτε πως έχει)

Όταν λέμε κάτι τουλάχιστο να το γνωρίζουμε από πρώτο χέρι και να μην λέμε αρλουμπολογίες. Πείτε μου για τα θεματακια κατανάλωσης της μπαταρίας...ναι οκ... εκεί λίγο πονάει το κινητό αλλά 2 μέρες αντέχουν τα περισσότερα smartphones της αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι πολυ περιεργος να δω ποσο συντομα θα τελειωσει το stock, απ'οτι διαβαζω και στο myphone.gr δεκα δεκα πηγαιναν για να το παρουν mrgreen.png

 

Υπαρχει παντως και στα saturn (τουλαχιστον της πυλαιας) με λευκο πισω καπακι και android 2.2 στα 249Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει παντως και στα saturn (τουλαχιστον της πυλαιας) με λευκο πισω καπακι και android 2.2 στα 249Ε.

εσυ ακομα δεν μας απαντησες που βρηκες το desire s στα ιδια λεφτα με την προσφορα του γαλαξια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κατάστημα στο Σταθμό Λαρίσης υπάρχει ? Επίσης γνωρίζει κανείς αν κάνουν κρατήσεις τηλεφωνικά ? Δεν θα ήθελα να πάω και να μην το βρώ :cry: .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όλο το κόσμο που ασχολείται με το θέμα..."ΑΑΑ τρομάρα μου έχει 2.1" ή "Χριστε και παναγιά μου δεν έχει υποστήριξη!" κάτι που παρατήρησα στα αρχικά posts

 

Α) Το κινητό αναβαθμίζεται από την μαμα σε 2.3.3 (λεγαν και για 2.3.4 αλλά δεν ακολουθώ τα stock firmware πολύ καιρό τώρα οπότε δεν γνωρίζω).

 

Β) Το κινητό πάει και ως την 2.3.5 με Cyanogen mod, MIUI κλπ.

 

Γ) Το κινητό από τη στιγμή που θα ενεργοποιηθεί το 3-button recovery (για όσα δεν το έχουν ενεργοποιημένο) ΔΕΝ ΨΟΦΑΕΙ ΜΕ ΤΠΤ ΤΠΤ ΤΠΤ. Έχω κάνει χιλιάδες flashαρίσματα μέχρι που και από λάθος βγήκε η μπαταρία στη μέση της διαδικασίας του φλασαρίσματος. Το κινητό δεν έπαθε απόλύτος τπτ (Καλά οτι τρόμαξα τρόμαξα :shock: ). Το πολύ πολύ ένα 5% να έχει πάθει ζημιά από αναβάθμιση και αυτό από βιασίνες και προσωπικά λάθη πιστεύω (εγώ το θεωρώ αδύνατο).

 

Δ) Τα προβλήματα του στυλ κακών χρωμάτων και ήχου έχουν διορθωθεί και συνεχίζουν να διορθώνονται (βλέπε Voodoo Κernels - Voodoo Control).

 

Ε) Τι να κάνεις την υποστήριξη από τη Samsung όταν έξω έχει χιλιάδες site για υποστήριξη και με ROM για το κινητό (XDA-MYPHONE-BYTHEWAY-GALNETMIUI).

 

ΣΤ) Το κινητό σε περίπτωση βλάβης και μετά από οποιοδήηηηηηηηηποτε modification (στο software εννοώ) μπορεί να επιστρέψει σε 5 λεπτά στην ROM που είχε όταν αγοράστηκε και να πάει πίσω στο μαγαζί για επισκευή. Το έκανα (λόγω χαλασμένου touchscreen) δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.

 

Δεν θα το πρότεινα σε άτομα που βγάζουν φωτογραφίες λόγω της έλειψης φλας στη κάμερα. (Μην μπερδευτεί κανείς με flash player, εννοείτε πως έχει)

Όταν λέμε κάτι τουλάχιστο να το γνωρίζουμε από πρώτο χέρι και να μην λέμε αρλουμπολογίες. Πείτε μου για τα θεματακια κατανάλωσης της μπαταρίας...ναι οκ... εκεί λίγο πονάει το κινητό αλλά 2 μέρες αντέχουν τα περισσότερα smartphones της αγοράς.

Ήμουνα συγκεκριμένος νομίζω... Μιλούσα για τον απλό άσχετο χρήστη που δε θα μπει τόσο εύκολα στη διαδικασία φλασαρίσματος custom rom. Υπάρχουν και πάααααρα πολλοί τέτοιο χρήστες ξέρεις. Αυτός ο χρήστης μήπως περίμενε 9-10 μήνες για να ξεκολλήσει το Galaxy S του από την 2.1?????? Όταν το Desire είχε ήδη επίσημο, over the air μάλιστα -ούτε στα πιο τρελά όνειρα της Samsung κάτι τέτοιο- :confused: , 2.2 firmware update από τον Αύγουστο του 2010. Αυτές οι λεπτομέρειες δείχνουν πολλά. Τώρα αν η Samsung έχει κάνει στροφή 180 μοιρών στο συγκεκριμένο θέμα ... πάω πάσο.

 

Όσο για custom υποστήριξη τι να πει το HD2 και το Desire. Πέρα από roms 2.3.4 και 2.3.5 με οποιαδήποτε έκδοση του Sense (1.9, 2.1, 3.0), τρέχει μέχρι Linux (και το Galaxy S τρέχει linux βέβαια) και Meego.

 

Όσο για την οθόνη, δεν μιλησα για κακά χρώματα. Έχουν υπέροχα χρώματα και τέλειο μαύρο οι Super AMOLED. Απλά δεν τα καταφέρνουν και πολύ καλά στις ελαφριές αποχρώσεις, χρώμα δέρματος, κτλ κτλ κτλ. Βλέπεις ένα πρόσωπο και έχει έντονη κόκκινη χροιά. Αυτό λέω. Και δυστυχώς αυτό δεν θα φτιάξει με καμία ROM. Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα δικά μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...