Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με συμβολαιο σε γυμναστηριο!


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η κοπελα μου ειχε κανει ενα συμβολαιο πριν 3 χρονια για ετησιο προγραμμα νομιζω, και τα πληρωνε στη τραπεζα. Στο μεσον του ετους, πηγε στο γυμναστηριο και ζητησε διακοπη και την ειπαν ενταξει. Απο τοτε ομως ερχονται συνεχεια λογαριασμοι για να πληρωσει! Πηγε στο γυμναστηριο, αλλα την γραφουν κανονικοτατα! Ο τελευταιος λογαριασμος ηρθε πριν λιγο καιρο και λεει οτι πρεπει να πληρωσει 900 ευρω και 100 ευρω τοκους, ενω εχει να παρει γυμναστηριο 2,5 χρονια!! Τι μπορει να κανει ρε παιδια; Εχει φοβηθει παρα πολυ!

 

Μου εχει πει οτι το συγκεκριμενο γυμναστηριο εχει κανει και σε αλλους τα ιδια και πολλοι τους πηγαν δικαστικως, αλλα η κοπελα μου δεν εχει λεφτα για δικαστηρια. Το γυμναστηριο βρισκεται στην Κομοτηνη. Εχετει καποια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κοπελα μου ειχε κανει ενα συμβολαιο πριν 3 χρονια για ετησιο προγραμμα νομιζω, και τα πληρωνε στη τραπεζα. Στο μεσον του ετους, πηγε στο γυμναστηριο και ζητησε διακοπη και την ειπαν ενταξει. Απο τοτε ομως ερχονται συνεχεια λογαριασμοι για να πληρωσει! Πηγε στο γυμναστηριο, αλλα την γραφουν κανονικοτατα! Ο τελευταιος λογαριασμος ηρθε πριν λιγο καιρο και λεει οτι πρεπει να πληρωσει 900 ευρω και 100 ευρω τοκους, ενω εχει να παρει γυμναστηριο 2,5 χρονια!! Τι μπορει να κανει ρε παιδια; Εχει φοβηθει παρα πολυ!

 

Μου εχει πει οτι το συγκεκριμενο γυμναστηριο εχει κανει και σε αλλους τα ιδια και πολλοι τους πηγαν δικαστικως, αλλα η κοπελα μου δεν εχει λεφτα για δικαστηρια. Το γυμναστηριο βρισκεται στην Κομοτηνη. Εχετει καποια ιδεα;

Σιγουρα το διεκοψε?Υπεγραψε καποιο χαρτι ή απλα πηγε του ειπε διακοψτε το και εφυγε?Δεν γινονται ετσι δουλεις.Αν δεν εχεις κατι χειροπιαστο θα τα πληρωσεις τα 900 πας δεν πας γυμναστηριο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διέκοψε τελικά ή δεν το διέκοψε;

 

To "Πήγα να το διακόψω και μου λέγαν ότι λείπει ο υπέυθυνος και μετά βαρέθηκα να ξαναπάω,το έγραψα στα @@ μου και κοίτα τι μου κάναν τώρα την καψερή" δεν είναι λόγος για να πάρουμε το μέρος της.Αν ήταν τόσο αφελής καλά της κάνανε.Θα τα πληρώσει μια φορά για να μάθει να είναι πιο σοβαρή σε τέτοια θέματα σε όλη της τη ζωή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχνάμε κάτι παιδιά.

 

Η κοπελα μου ειχε κανει ενα συμβολαιο πριν 3 χρονια για ετησιο προγραμμα νομιζω, και τα πληρωνε στη τραπεζα. Στο μεσον του ετους, πηγε στο γυμναστηριο και ζητησε διακοπη και την ειπαν ενταξει. Απο τοτε ομως ερχονται συνεχεια λογαριασμοι για να πληρωσει! Πηγε στο γυμναστηριο, αλλα την γραφουν κανονικοτατα! Ο τελευταιος λογαριασμος ηρθε πριν λιγο καιρο και λεει οτι πρεπει να πληρωσει 900 ευρω και 100 ευρω τοκους, ενω εχει να παρει γυμναστηριο 2,5 χρονια!! Τι μπορει να κανει ρε παιδια; Εχει φοβηθει παρα πολυ!

 

Πριν 3 χρόνια, έκανε ετήσιο συμβόλαιο.

 

Ποιός ο λόγος να πληρώσει 900 € ??

 

Αν εγώ κάνω ενα συμβόλαιο για 12 μήνες και πάω μόνο τους 6 και δεν υπογράψω ακύρωση ή "παύση" συμβολαίου (εαν είναι δυνατόν), το λογικό είναι να πληρώσω τους άλλους 6.

 

Ποιός ο λόγος να πληρώσω άλλους 24 μήνες ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ας μην τα πληρώσει. Δεν πρόκειται να της κάνουν κάτι.

 

Κι εγώ σου λέω ότι η κοπέλα σου μου χρωστάει 5,000 ευρώ. Για να βγάλω διαταγή πληρωμής όμως πρέπει να έχω απτά αποδεικτικά στοιχεία ή μάρτυρες. Αν έχετε διαβάσει το συμβόλαιο και πιστεύετε ότι έχετε δίκιο (να είναι όντως ετήσιο και να μην έχει όρους τους στυλ "ανανεώνεται αυτόματα στο τέλος του έτους") τότε αγνοήστε τους. Δεν μπορούν να της κάνουν κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο σύστημα είχαν τα Universal παλιότερα και δαγκώσανε πολύ κόσμο..

 

Σου κάνανε μια τρελή έκπτωση για ΤΡΙΕΤΕΣ συμβόλαιο το οποίο το πλήρωνες με πιστωτική κάρτα ..

 

where is the catch ?

 

Δεν μπορούσες να το ακυρώσεις , και ΟΛΟ το ποσό έμπαινε σε άτοκες δόσεις στην πιστωτική σου κάρτα με το που υπέγραφες το συμβόλαιο και αποδεχόσουν τη χρέωση ..

 

Τα universal παίρνανε όλο το ποσό από την τράπεζα από την αρχή (μείον μία γενναία προμήθεια που κρατάει η τράπεζα για τις άτοκες δόσεις), και εσύ βρισκόσουν να χρωστάς στην τράπεζα 36 δόσεις και όχι στα universal !!!

 

Μετά από ενάμισυ χρόνο βαρέσανε κανόνι τότε , και ένα κάρο κόσμος πλήρωνε τις τράπεζες σα μαλάκας για να μην τον κυνηγήσουν..

 

Το ίδιο ή κάτι παρόμοιο φαντάζομαι θα έχει κάνει και η κοπέλα σου...

 

Δυστυχώς πιστεύω ότι δεν διάβασε τι υπέγραφε και τώρα διαμαρτύρεται άδικα..

Καλό είναι να μην είμαστε ευκολόπιστοι ούτε να το παίζουμε εξυπνάκηδες και να μην διαβάζουμε τι υπογράφουμε..

 

Επειδή όμως δεν είναι απόλυτο ότι ισχύουν τα παραπάνω, ψάξτε βρείτε τι είχε υπογράψει τότε, και πως χρεώνονται αυτά τα ποσά ...

Αν δεν υπάρχουν υπογραφές σε συμβόλαια και χρεώσεις καρτών, αμφισβητείστε εγγράφως τις χρεώσεις στην τράπεζα και στείλτε συστημένη επιστολή στην επιχείρηση για τη διακοπή της συνδρομής και τη μη αναγνώριση των χρεώσεων..

 

Μπορεί να χρειαστείτε δικηγόρο ή να μιλήσετε με το συνήγορο του καταναλωτή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο σύστημα είχαν τα Universal παλιότερα και δαγκώσανε πολύ κόσμο..

 

Σου κάνανε μια τρελή έκπτωση για ΤΡΙΕΤΕΣ συμβόλαιο το οποίο το πλήρωνες με πιστωτική κάρτα ..

 

where is the catch ?

 

 

 

Και μία ξαδέλφη μου την είχε πατήσει έτσι. Και να πεις ότι πήγαινε και συχνά όσο ήταν ανοιχτά :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμεις πληρωναμε για 3 χρονια γυμναστηριο 5 ατομα. ακομη ξεχρεωνουμε την πιστωτικη μετα απο 5 χρονια. χιλιαδες ευρω για το γυμναστηριο που δεν πηγαιναμε γιατι μετα βαρεθηκαμε.

γαμω τα συμβολαια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά το συμβόλαιο ήταν για 12 μήνες και θέλουν για τρία χρόνια; Μήπως είναι από τα συμβόλαια που ανανεώνονται μονομερώς αν δεν ζητήσεις διακοπή (έγγραφη);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα εκανα με τιποτα τετοιο συμβολαιο.Τετοιο συμβολαιο μπορει να κανει καποιος κολλημενος με τη γυμναστικη, σουπερ fit,αθλητης κτλ που ξερει οτι θα γυμναζεται σιγουρα και δε θα βαρεθει.Εγω εχω κανει μεχρι τρεις μηνες και αυτο γιατι ηταν πολυ δελεαστικη η προσφορα.Και βεβαια μετρητα,σιγα μην εμπλεκα τραπεζες κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...