Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με συμβολαιο σε γυμναστηριο!


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εφόσον δεν ξέρουμε τους όρους του συμβολαίου που υπέγραψε, μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε.

 

Αυτό ακριβώς ..

 

Το πιο πιθανό είναι ότι υπέγραψε τριετές , της το φορτώσανε στην κάρτα, και τώρα πρέπει να τα πληρώσει γιατί τα χρωστάει στην ΤΡΑΠΕΖΑ και ΟΧΙ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ..

 

Αν ΔΕΝ ισχύει αυτό, (δεν υπάρχει συμβόλαιο ή υπάρχει συμβόλαιο με δυνατότητα ακύρωσης) , τότε πρέπει ΕΓΓΡΑΦΩΣ (με εξώδικο καλύτερα, ή και με συστημένο με απόδειξη παραλαβής ),

να ενημερώσει το γυμναστήριο για τη διακοπή της συνδρομής..

 

Ότι της βγάλουν από εδώ και πέρα (αν υπάρχει συμβόλαιο με δυνατότητα ακύρωσης), τα αρνείται ως παράνομες χρεώσεις και δεν τα πληρώνει..

 

Αν δεν υπάρχει και συμβόλαιο μπορεί να απαιτήσει και επιστροφή χρημάτων από τότε που τους ενημέρωσε ότι δεν δέχεται τις χρεώσεις . Αλλά κάπως θα πρέπει να αποδείξει ότι τους ενημέρωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ που έχω σίγουρο ότι δεν θα σταματήσω το γυμναστήριο για τουλάχιστον 2 επόμενα χρόνια δεν πληρώνω συμβόλαια. Κάθε μήνα πληρώνω. Η επίσκεψη δεν συμφέρει για κάποιον που πηγαίνει καθημερινά γιατί βγαίνει 5 Ευρό x 25 = 125 Ευρό το μήνα ενω αν πληρώσεις μήνα είναι 50.

 

Πάντως μην κάνει κάνεις την λαλακια και πληρώσει πάνω απο μήνα σε γυμναστήριο ... εκτός αν έχει ξαναπάει για καιρό .. εγώ πήγα σε ενα που στην αρχή φαινόταν οκ όταν πήγα επίσκεψη και μετα άρχισαν τα γλέντια (αδιάφοροι υπάλληλοι , όργανα που χαλούσαν και δεν τα επισκεύαζαν για 20 μέρες + και άλλα τέτοια ωραία).

 

αν δεν δεσμευτείς τους λες ένα άντε και .. και την κοπανάς και πας αλλού.

 

--

η κοπέλα σου δεν νομίζω πως έχει πιθανότητες να γλιτώσει τα λεφτά , απο την στιγμή που υπέγραψε συμβόλαιο και μετα δεν έσπασε την συνδρομή νόμιμα με αποδεικτικό στα χέρια της θα αναγκαστεί να πληρώσει.

η σωστή διαδικασία μετά την δεύτερη φορά που δεν ήταν εκεί ο υπεύθυνος θα ήταν να πάει σε ένα δικηγόρο και να επικοινωνήσει ο δικηγόρος με τον υπεύθυνο να δεις για πότε θα εμφανιζόταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχουν ολοι λεφτα για δικηγορους. Και ενταξει δε ηξερε, θα το πληρωσει τωρα.. Και το θεμα ειναι οτι δεν πηγε πανω απο 3 μηνες γυμναστηριο. Αλλα πως γινεται να υπαρχει πιστωτικη καρτα χρεωμενη στο ονομα της και να μην την εχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχουν ολοι λεφτα για δικηγορους. Και ενταξει δε ηξερε, θα το πληρωσει τωρα.. Και το θεμα ειναι οτι δεν πηγε πανω απο 3 μηνες γυμναστηριο. Αλλα πως γινεται να υπαρχει πιστωτικη καρτα χρεωμενη στο ονομα της και να μην την εχει;

 

Τι δεν εχει πιστωτικη?Αναρωτιεμαι τι ακριβως υπεγραψε σ'αυτο το συμβολαιο.Δε το διαβασε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...