Προς το περιεχόμενο

Το "Ποντίκι Χωρίς Σύνορα" παρουσίασε η Microsoft


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ίδιο (και πληκτρολόγιο κοινό + κι άλλες λειτουργίες) έχω ήδη κάνει πριν χρόνια με χρήση τρίτης εφαρμογής (όχι δωρεάν): _http://www.maxivista.com (κι αυτό από το 2003 υπάρχει...)

MaxiVista allows you to use a Laptop as a second monitor for your primary computer. No extra multi monitor hardware is required. Simply extend program windows across multiple screens as if it were one big monitor. Increase your productivity by using a multiple monitor software.

 

 

καμία σχέσει η μου φαίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμία σχέσει η μου φαίνεται?

Τα υπόλοιπα features δε τα διάβασες, ή μου φαίνεται;

 

Ακριβώς από κάτω: KVM Switch - Control up to four computers from a single keyboard and mouse (...)

 

Κι έγραψα πως το έχω ήδη κάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα υπόλοιπα features δε τα διάβασες, ή μου φαίνεται;

 

Ακριβώς από κάτω: KVM Switch - Control up to four computers from a single keyboard and mouse (...)

 

Κι έγραψα πως το έχω ήδη κάνει...

 

ναι αλλά υπάρχει μια διαφορά εδώ χρησιμοποιείς των δεύτερο υπολογιστή σαν επέκταση του πρώτου (οθόνης πληκτρολογίου) αυτό που λέμε εδώ και το synergy απλός έχεις ίδιο πληκτρολόγιο mouse σε δυο διαφορετικά συστήματα (δεν κάνει επέκταση δλδ έχεις την οθόνη κανονικά)

 

εκτός και αν στην εφαρμογή που λες μπορείς να επιλέξεις να μην κάνει επέκταση οθόνης άλλα μόνο mouse keyboard

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτός και αν στην εφαρμογή που λες μπορείς να επιλέξεις να μην κάνει επέκταση οθόνης άλλα μόνο mouse keyboard

Ψάξε στο wikipedia τί είναι το KVM switch, οπότε μετά θα καταλαβαίνεις τί διαβάζεις. Επιλέγεις ό,τι mode θες εσύ, τα γράφει τα γαμημένα τα features ένα-ένα. Κατέβασε το demo και δοκίμασέ το, δε ξέρω τί σε εμποδίζει.

 

Μάλιστα μόλις κοίταξα και η έκδοση που έχω είναι η 2 από το 2006, την οποία έχω νόμιμη γιατί ήταν πολύ χρήσιμο τότε για κάτι που ήθελα να κάνω. Πρέπει να το είχα ανακαλύψει το πρόγραμμα 2004-05. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω πως όλα τούτα μιλάνε για περισσότερα από ένα monitors, αν υπάρχουν 2 pc με ένα monitor (στο οποίο είναι συνδεδεμένα και τα 2), γίνεται δουλειά με ένα set kb/mouse; Με το Synergy που είδα λίγο δεν κατάφερα κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω πως όλα τούτα μιλάνε για περισσότερα από ένα monitors, αν υπάρχουν 2 pc με ένα monitor (στο οποίο είναι συνδεδεμένα και τα 2), γίνεται δουλειά με ένα set kb/mouse; Με το Synergy που είδα λίγο δεν κατάφερα κάτι...

 

 

Αν η οθόνη σου έχει 2 εισόδους γιατί όχι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε στο wikipedia τί είναι το KVM switch, οπότε μετά θα καταλαβαίνεις τί διαβάζεις. Επιλέγεις ό,τι mode θες εσύ, τα γράφει τα γαμημένα τα features ένα-ένα. Κατέβασε το demo και δοκίμασέ το, δε ξέρω τί σε εμποδίζει.

 

Μάλιστα μόλις κοίταξα και η έκδοση που έχω είναι η 2 από το 2006, την οποία έχω νόμιμη γιατί ήταν πολύ χρήσιμο τότε για κάτι που ήθελα να κάνω. Πρέπει να το είχα ανακαλύψει το πρόγραμμα 2004-05. ^_^

 

ξέρω τι είναι kvm switch έχω δυο πετάμενα στο κουτί.... βασικά τπτ δεν με εμποδίζει να βάλω το demo βαριέμαι απλός :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το δοκίμασα και εγώ. Πολύ πρακτικό και βολικό για μένα που δεν ήξερα τις άλλες εφαρμογές που ανέφεραν τα παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...