Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, lak10 είπε

παιδια εχω ξαφνικα προβλημα με τον kinguin το σαββατο βραδυ εδωσα μια πρραγελια και απο τοτε ειναι on hold ανοιξα ticket τους εστειλα fb ακομα τιποτα να αρχισω να ανησυχω? και στο cdkeys μου εχει τυχη αλλα σε μια μερα μου εστειλαν τον κωδικο

ειναι απεριγρπτοι ρε παιδια μου απντησαν στο ticket οτι λυθηκε το θεμα και μου στελνουν τον κωδικο με e-mail και η παραγγελια ειναι on hold ακομα πρεπει να βαραει διλυση το μαγαζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γεια σας ενδιαφέρομαι να αγοράσω μερικά racing games και είδα το eneba έχει πολύ καλές τιμές σε σχέση με steam , origin κλπ έχει αγοράσει κανείς από εκεί και αν ναι πως με paysafe ή πιστωτική επίσης αντιμετώπισε κάνεις κάποιο θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nik1239 είπε

Γεια σας ενδιαφέρομαι να αγοράσω μερικά racing games και είδα το eneba έχει πολύ καλές τιμές σε σχέση με steam , origin κλπ έχει αγοράσει κανείς από εκεί και αν ναι πως με paysafe ή πιστωτική επίσης αντιμετώπισε κάνεις κάποιο θέμα;

Αξιόπιστο είναι, έχω πάρει από εκεί κάποιες φορές.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, lak10 είπε

ειναι απεριγρπτοι ρε παιδια μου απντησαν στο ticket οτι λυθηκε το θεμα και μου στελνουν τον κωδικο με e-mail και η παραγγελια ειναι on hold ακομα πρεπει να βαραει διλυση το μαγαζι

Αν ριξεις μια ματια στις πιο πισω σελιδες, θα δεις οτι πολλοι εχουμε ριξει κοκκινη κάρτα σε kinquin και g2a γιατί εχουν αποδειχθεί απατεωνες πολλάκις. Ελπιζω να μιλαμε για μικρο ποσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/8/2020 στις 3:34 ΜΜ, Nik1239 είπε

Γεια σας ενδιαφέρομαι να αγοράσω μερικά racing games και είδα το eneba έχει πολύ καλές τιμές σε σχέση με steam , origin κλπ έχει αγοράσει κανείς από εκεί και αν ναι πως με paysafe ή πιστωτική επίσης αντιμετώπισε κάνεις κάποιο θέμα;

Κανείς άλλος γνώμη για eneba ή για κάποιο άλλο καλό κλειδαδικο για games ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Κανείς άλλος γνώμη για eneba ή για κάποιο άλλο καλό κλειδαδικο για games ;;

Στο gg.deals μπορείς να ψάξεις το παιχνίδι που θες και να πας στα keyshops όπου για το καθένα σου δείχνει πόσα ρίσκα έχει. Για το Eneba συγκεκριμένα αναφέρει 3 ρίσκα:

Αναφορά σε κείμενο
Before you buy in Eneba, make sure you read about all the associated risks.

Unknown source of the key

Majority of keys in the store do not come directly from the publisher. Read more

Obligatory payment fee at checkout

An extra fee will be added at checkout for all available payment methods. Read more

Marketplace

A marketplace is an eBay-like platform where multiple vendors sell their keys. Make sure you select a vendor with good reputation and many successful transactions. Read more

Οπότε τα βλέπεις και κρίνεις μόνος σου. Όσο λιγότερα τα ρίσκα, τόσο "καλύτερα". Το "Unknown source of the key" το έχουν όλα τα κλειδάδικα πάντως. Το Cdkeys απ' ότι έχω δει είναι απ' τα ελάχιστα (αν όχι το μοναδικό) που έχει μόνο αυτό το ρίσκο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/8/2020 στις 10:07 ΜΜ, kostasgpa είπε

To Steam γιατί δεν ζητάει; Η Το ebay/amazon κλπ;

Το steam πλέον ζητάει στοιχεία ακομα και για αγορά με λεφτά απο το wallet 

 

Επεξ/σία από GjokerR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε με κλειστά μάτια από το eneba, μια χαρά κατάστημα είναι. Ψωνίζω τακτικά. Και το cdkeys κομπλέ.

Στις 14/8/2020 στις 3:34 ΜΜ, Nik1239 είπε

Γεια σας ενδιαφέρομαι να αγοράσω μερικά racing games και είδα το eneba έχει πολύ καλές τιμές σε σχέση με steam , origin κλπ έχει αγοράσει κανείς από εκεί και αν ναι πως με paysafe ή πιστωτική επίσης αντιμετώπισε κάνεις κάποιο θέμα;

 

Από όπου αγοράσεις, αγόρασε με PayPal για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Πάρε με κλειστά μάτια από το eneba, μια χαρά κατάστημα είναι. Ψωνίζω τακτικά. Και το cdkeys κομπλέ.

Από όπου αγοράσεις, αγόρασε με PayPal για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!

Δεν γίνεται να αγοράσω με paysafe;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Δεν γίνεται να αγοράσω με paysafe;

Ότι γράφει το site. Για την ασφάλεια της συναλλαγής το είπα κυρίως.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/8/2020 στις 6:05 ΜΜ, Nik1239 είπε

Κανείς άλλος γνώμη για eneba ή για κάποιο άλλο καλό κλειδαδικο για games ;;

Από eneba έχω πάρει 2-3 games και είναι έμπιστο αρκεί και οι μεταπωλητές να έχουν καλά rating(που έχουν σχεδόν όλοι). Βέβαια χρεώνει έξτρα την αγορά μέσω κάρτας ή PayPal. Τσέκαρε αν αγοράσεις από εκεί κωδικούς για έκπτωση, έχει και από gg.deals.

Επίσης υπάρχει το cdkeys που είναι πολύ γνωστό και πολύ αξιόπιστο χωρίς έξτρα χρεώσεις. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/8/2020 στις 9:56 ΜΜ, GjokerR είπε

Το steam πλέον ζητάει στοιχεία ακομα και για αγορά με λεφτά απο το wallet 

Δεν ζητά να βγάλεις φωτογραφία κρατώντας το δίπλωμά σου και ένα χαρτάκι με το όνομα του κλειδάδικου. Αυτό το χω συναντήσει μόνο σε συγκεκριμένο κλειδάδικο και σε κάτι στοιχηματζίδικα σάιτς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/8/2020 στις 8:49 ΜΜ, KNSM είπε

Αν ριξεις μια ματια στις πιο πισω σελιδες, θα δεις οτι πολλοι εχουμε ριξει κοκκινη κάρτα σε kinquin και g2a γιατί εχουν αποδειχθεί απατεωνες πολλάκις. Ελπιζω να μιλαμε για μικρο ποσο.

πριν λιγο πετυχα το support τους στο dicord και σε ενα λεπτο ειχα το κλειδι στο e-mail μου το ποσο ηταν 22,59 ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...