Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εν τω μεταξύ τόσο καιρό δεν είχα πάρει χαμπάρι τι είναι το ''UEFI'' και έβαζα τα windows απλά, αλλά η διαφορά στο boot είναι σημαντική.

Έκανα request και UEFI bios για την GPU και έστειλαν το bios σε χρόνο dt για να μπορώ να κλείσω το CSM τελείως και τώρα ψιλοβαριέμαι να ξαναπεράσω τα windows αλλά θα το κάνω :P

 

για καντο λιγο πιο λιανα..ειμαι σε φάση να κανω fresh installation windows 8.1.. Βαζεις καποιες bios ρυθμισεις?

 

Οι κατοχοι original windows 8, μπορούν να εγκαταστήσουν σημερα, την 8,1 εκδοση που εχει διαρευσει στο νετ, και στις 18 Οκτωβρίου να αντικαταστήσουν το κλειδι από τον θείο με το original?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Οι κατοχοι original windows 8, μπορούν να εγκαταστήσουν σημερα, την 8,1 εκδοση που εχει διαρευσει στο νετ, και στις 18 Οκτωβρίου να αντικαταστήσουν το κλειδι από τον θείο με το original?

Ναι. Αλλα δεν ειναι αναγκη να περιμενεις τις 18/10, μπορεις και απο τωρα να αντικαταστησεις το κλειδι του θειου με το γνησιο, δικο σου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Αλλα δεν ειναι αναγκη να περιμενεις τις 18/10, μπορεις και απο τωρα να αντικαταστησεις το κλειδι του θειου με το γνησιο, δικο σου.

 

ωραία, δεν θα δώσουν ξεχωριστό key για 8,1. Ελπίζω να το δεχτεί και να μην μου πει οτι μετα τις 18/10 θα ειναι οκ.

 

Πάιζει καποιο λινκ για κατέβασμα, ή απο τορρεντ μονο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ωραία, δεν θα δώσουν ξεχωριστό key για 8,1. Ελπίζω να το δεχτεί και να μην μου πει οτι μετα τις 18/10 θα ειναι οκ.

Για το installation παιζει να μην το δεχτει (δεν τα εχω βαλει ακομα για να σου πω απο προσωπικη εμπειρια). Μετα το installation ομως αλλαζεις του θειου σου με δικο σου, γνησιο κλειδι, χωρις προβλημα.

Πάιζει καποιο λινκ για κατέβασμα, ή απο τορρεντ μονο?

Google it. Μονο σε Technet/MSDN θα βρεις νομιμα links, οποτε οπως καταλαβαινεις δεν μπορεις να παρεις απαντηση εδω.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το installation βάζεις το κλειδί που έχει διαρρεύσει, και για activation βάζεις το δικό σου κλειδί..

Υπάρχει μέθοδος ενεργοποίησης στο MDL Forums(Αν και πρέπει να το χάκαραν..)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειωσα με την εγκατασταση αλλα μου πετα watermark κατω δεξια, ότι secureboot isn't configured correctly, Build 9600. Any ideas? Activation εκανα κανονικα μετα το installation στο original key

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέει windows is activated δηλαδή ;

Τα πέρασα και 'γω σε UEFI και μου έβγαζε και μένα ''SecureBoot isn't configured correctly'' και πήγα στις ρυθμίσεις του BIOS και έκανα Install κάτι κλειδιά που μου είχε και εξαφανίστηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ τόσο καιρό δεν είχα πάρει χαμπάρι τι είναι το ''UEFI'' και έβαζα τα windows απλά, αλλά η διαφορά στο boot είναι σημαντική.

Έκανα request και UEFI bios για την GPU και έστειλαν το bios σε χρόνο dt για να μπορώ να κλείσω το CSM τελείως και τώρα ψιλοβαριέμαι να ξαναπεράσω τα windows αλλά θα το κάνω :P

Aν δεν βαριέσαι εξήγησετο λίγο αυτό γιατί το έχασα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...