Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια εχω αγορασει λαπτοπ με 8αρια..

πως βαζω τα 8.1?

γενικα αξιζει?

θα χαθουν δεδομενα με την αναβαθμιση?

ευχαριστω

θα περιμενεις να βγουν σαν update απο τις αναβαθμίσεις και όχι δεν χάνεις τίποτα είναι σαν  service pack

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Καλή φάση!!!!!!!!! Όταν λέει MSDN εννοεί και το Dreamspark μαζί, έτσι;

Yep. Εαν ανηκεις σ ενα απο αυτα (no idea εαν η λιστα ειναι up date), τα 8.1 ειναι ηδη ετοιμα για download. Στου Αριστοτελειου ειναι, επιβεβαιωμενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yep. Εαν ανηκεις σ ενα απο αυτα (no idea εαν η λιστα ειναι up date), τα 8.1 ειναι ηδη ετοιμα για download. Στου Αριστοτελειου ειναι, επιβεβαιωμενα.

Ναι, ναι, γι'αυτό ρωτάω! Super! Thanks! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν δεν αποτελεί πρόβλημα ζωής και θανάτου αλλά περισσότερο ενόχληση.Σήμερα ήθελα να αφαιρέσω τα μπλιμπλίκια(προγράμματα που τα έχει από μόνο του) από το λαπτοπ(dell 7720 se).Τα αφαιρώ από το msconfig και το services και μετά το restart βλέπω ότι ο υπολογιστής χρησιμοποιεί το 100% του σκληρού δίσκου και κολλάει απερίγραπτα ενώ κανονικά θα έπρεπε να έχει γρηγορότερο startup.Κάτι μου λέει ότι λειτουργούν οι συσκευές χωρίς τα προγράμματα και τα windows ψάχνουν να τα βρουν αλλά δεν μπορούν με αποτέλεσμα να έχουμε το παραπάνω αποτέλεσμα.Υπόψιν ότι αυτό δεν συμβαίνει με τα windows 7,

Ποια η άποψη σας? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξερω αν εχει ξανα ερωτηθει, εμεις που για ενα διαστημα ειχαμε παρει κλειδακι των windows 8 media center, μπορουμε να περασουμε απο το ISO της RTM εκδοσης σαν update για 8.1; Περασα το κλειδακι απο το email που μου ειχε στειλει η microsoft αλλα δε το περνει λεει σ αυτη την εκδοση. οταν με το καλο βγει η WMC 8.1 θα το παρει που να παρει; Να δοκιμασω να εγκαταστησω χωρις κλειδι και να το περασω μετα; τι λετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασα να τα βαλω. 64 bit. την πρωτη φορα μουβγαλε x101-0x2000C που μάλλον ητανε επειδη ειχα λιγο χώρο, και τη δεύτερη κολλησε στο restart "getting things ready" με x101-0x30018 το οποιο βλέπω οτι τοχουνε κιαλλοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν δεν αποτελεί πρόβλημα ζωής και θανάτου αλλά περισσότερο ενόχληση.Σήμερα ήθελα να αφαιρέσω τα μπλιμπλίκια(προγράμματα που τα έχει από μόνο του) από το λαπτοπ(dell 7720 se).Τα αφαιρώ από το msconfig και το services και μετά το restart βλέπω ότι ο υπολογιστής χρησιμοποιεί το 100% του σκληρού δίσκου και κολλάει απερίγραπτα ενώ κανονικά θα έπρεπε να έχει γρηγορότερο startup.Κάτι μου λέει ότι λειτουργούν οι συσκευές χωρίς τα προγράμματα και τα windows ψάχνουν να τα βρουν αλλά δεν μπορούν με αποτέλεσμα να έχουμε το παραπάνω αποτέλεσμα.Υπόψιν ότι αυτό δεν συμβαίνει με τα windows 7,

Ποια η άποψη σας? 

 

Ποια διεργασία είναι κολλημένη στο 100% ;

 

δοκίμασα να τα βαλω. 64 bit. την πρωτη φορα μουβγαλε x101-0x2000C που μάλλον ητανε επειδη ειχα λιγο χώρο, και τη δεύτερη κολλησε στο restart "getting things ready" με x101-0x30018 το οποιο βλέπω οτι τοχουνε κιαλλοι...

Eισαι σίγουρος ότι είναι καθαρό το iso ;

 

Δοκίμασε να το ξαναγράψεις με μικρότερη ταχύτητα η πέρασε το σε ένα usb flash .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυρίως το system και μερικές φορές και ένα service του τοπικού δικτύου....δεν συγκράτησα ακριβές όνομα ..επανέφερα τα προγράμματα και όλα είναι οκ.Αλλά μου κάνει εντύπωση....το γεγονός ότι αντί να είναι γρηγορότερο το laptop κολλάει  αφάνταστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eισαι σίγουρος ότι είναι καθαρό το iso ;

 

Δοκίμασε να το ξαναγράψεις με μικρότερη ταχύτητα η πέρασε το σε ένα usb flash .

 

ξαναδοκίμασα με το ιδιο iso και παιρνω πάλι το 0x30018. μου κολλάει οταν παει να ξανανοιξει στο getting ready. ταφησα μια ώρα έτσι και τιποτα...

θα το ξανακατεβασω να δω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξαναδοκίμασα με το ιδιο iso και παιρνω πάλι το 0x30018. μου κολλάει οταν παει να ξανανοιξει στο getting ready. ταφησα μια ώρα έτσι και τιποτα...

θα το ξανακατεβασω να δω...

 

Τρέξε και το  Link.png Site: http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/upgrade-to-windows-8">Windows 8 Upgrade Assistant  αν δεν το έχεις κάνει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μουβγαλε τιποτα...να αναφερω επισης οτι προσπαθω να παω απο 8 σε 8.1 μεσω upgrade...

 

Ίσως να σκαλώνει σε κάποιον driver η πρόγραμμα , εγώ θα τα πέρναγα παράλληλα με τα 8 για να τσεκάρω αν όλα είναι οκ και να μου φύγουν οι αμφιβολίες. 

 

Μέσα στο σ/κ θα δοκιμάσω και εγώ να τα κάνω upgrade  , θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω λαπτοπ με περασμενα τα 8 με αδεια απο Dreamspark.. Σημερα κατεβασα τα 8.1 μεσω dreamspark.. Πως θα κανω την αναβαθμιση? .Καιω το iso σε dvd και κανω φορματ? Δεν θελω να μπω στην διαδικασια βαλε προγραμματα ξανα απο την αρχη. Να περιμενω όταν βγει στο Store ? Καποια δυνατοτητα χωρις να χρειαστει να κανω set up απ την αρχη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...