Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχει μεσα επιλογη keep personal files and settings κοινως upgrade χωρις να χασεις τιποτα...βεβαια αμα παιχτει κατι ποτε δε ξερεις...

και σε μενα που μου κολλησε η εγκατασταση μου τα επανεφερε ολα οπως ητανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θα ηθελα να ρωτησω το εξης. πηρα εναν κωδικο για win 8 pro και απο οτι καταλαβα για να τα εγκαταστησω πρεπει να εχω ενα pc με ηδη αυθεντικα win xp ή ωστα ή 7 και αυτο γινεται με ενα προγραμμα installer που κατεβαζεις τα αρχεια και μετα τα κανεις εγκατασταση. μετα απο αυτό μου ειπαν μπορεις να παρεις back up σε dvd ή σε usb.

εγω αυτο που θελω ειναι να βρω τα win 8 pro χ64 σε iso αρχειο και με τον κωδικο που εχω να μπορω να τα εγκαταστησω και σε αλλο υπολογιστη παντα όμως μονο σε εναν γινεται? επισης μιλησα με Microsoft και μου ειπαν οτι μπορεουν να στειλουν αυτοι το dvd με δικα μου εξοδα ξερει κανεις ποσο κοστιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να σκαλώνει σε κάποιον driver η πρόγραμμα , εγώ θα τα πέρναγα παράλληλα με τα 8 για να τσεκάρω αν όλα είναι οκ και να μου φύγουν οι αμφιβολίες. 

 

Μέσα στο σ/κ θα δοκιμάσω και εγώ να τα κάνω upgrade  , θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα .

 

Τελικά δεν μπορούσα να κάνω upgrade δεν δέχτηκε το κλειδί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Βλέπω στο Dreamspark (ΤΕΙ Αθήνας) τα 8.1 αλλά μόνο στα Αγγλικά. Να υποθέσω τα Ελληνικά θα μπούνε όταν κυκλοφορήσουν και επίσημα ε;

Καπως ετσι. Οταν θα βγουν τα ελληνικα για την ακριβεια, το οποιο πιθανον να ταυτιζεται με την ημερομηνια που θα βγουν στα καταστηματα.

Το language pack παντως ειναι στο Dreamspark, μαζι με τα 8.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα από τα Windows μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο πακέτο για Ελληνικά. Επίσης εμένα στο Dreamspark δεν έχει language pack για τα 8.1, μόνο για τα 8 έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα..Ισως εχει ξανααναφερθει  αλλα σημερα μου εφερε φιλη με laptop με 8αρια και οταν παω να κατεβασω ενα προγραμμα μου λεει οτι οι τρεχουσες ρυθμισεις ασφαλειας δεν το επιτρεπουν.Ακομα και σε δωρεαν προγραμματα...Οτι δοκιμασα στην ασφαλεια του ιε δεν με βοηθησε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι τόσο τραγική η M$ ώρες ώρες ;

Δοκίμασα να βάλω το Desperados Wanted Dead Or Alive στα Win8.1 και σερνόταν, έβαλα κάτι dll, έφτιαξε στο menu αλλά το παιχνίδι κρασάρει.

 

Και μετά διάβασα σε διάφορα φόρουμς ότι το DirectDraw performance στα 8 είναι τραγικό και τα παλιά παιχνίδια έχουν πρόβλημα, έτσι μου έρχεται να γυρίσω στα 7άρια γι' αυτό το λόγο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια...εχω windows 8...κατι εκανα..κατι πατησα...και με βγαζει στο desktop mode...οσο ανωμαλο κι αν ακουγεται...θελω να μπαινω πρωτα sto metro mode...μπορει να βοηθησει κανεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...