Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγκατεστησα πολλα πραγματα ρε γαμωτο,επειδη εκανα εγκατασταση απο την αρχη του συστηματος για ενα φιλο...δεν μου παει το μυαλο τι ειναι...εψαξα και στο net λιγο,αλλα τζίφος!!ευχαριστω παντως φιλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει με pm κάποιο link για το .iso των 8.1 professional 64bit όπως δίνεται απο το msdn. Έληξε η συνδρομή μου στο msdn και το χρειάζομαι άμεσα για testing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.

 

Εχω μπλεξει με ενα λαπτοπ ενος φιλου με Windows 8. Καθως ειμαι χρηστης Windows 7, δεν ξερω καθολου τι γινεται στα 8 και ουτε ο ιδιος γνωριζει σχετικα. Π.χ, ενω το Chrome ανοιγε κανονικα στην επιφανεια εργασιας, τωρα ανοιγει σε ενα νεο "παραθυρο", μονο του αυτονομα, αφου εμφανιστει το logo του αρχικα και δεν μπορω να το επαναφερω. Το ιδιο και για την προβολη φωτογραφιων, παει καπου αλλου.

 

Υπαρχει καποιος τροπος να γινονται ολα στην επιφανεια εργασιας οπως στα 7; Αυτο που αναφερεται στην 1η σελιδα του τοπικ ως παραδειγμα για το Start Menu, μπορει να βοηθησει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα με το browser,απλα μπαινεις στον ie και τον κανεις αυτο default,αντι του chrome!

Για το startmenu και να μπουταρει απευθειας στο desktop,κατέβασε και εγκατεστησε το classic shell και παιξε λιγο με τις ρυθμισεις του για να το κανεις οπως το θες!

http://www.classicshell.net

 

Επισης ολες οι δυνατοτητες του startmenu μεταφερθηκαν κατακαποιο τροπο στον explorer!

Και οταν πας σο τελος της αριστερης κατω γωνιας,θα σου εφανισει ενα εικονιδιο και με δεξι κλικ,θα σου δωσει καποιες γρηγορες επιλογες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση!

 

Για το Classic shell, δεν νομιζω να μπορει να το αξιοποιησει ο φιλος μου, ξερει και κανει μονο καποια βασικα πραγματα.

 

Δηλαδη θελεις να μου πεις οτι με τον Chrome δεν γινεται η δουλεια που θελω, παρα μονο με τον Explorer; Παραξενο γιατι λειτουργουσε κανονικα ο Chrome στην επιφανεια, μεχρι που μαλλον πατησα κατι και αρχισε να ανοιγει ετσι οπως περιγραφω. Δεν μπορει, καπως θα επαναφερεται οπως πριν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση!

 

Για το Classic shell, δεν νομιζω να μπορει να το αξιοποιησει ο φιλος μου, ξερει και κανει μονο καποια βασικα πραγματα.

 

Δηλαδη θελεις να μου πεις οτι με τον Chrome δεν γινεται η δουλεια που θελω, παρα μονο με τον Explorer; Παραξενο γιατι λειτουργουσε κανονικα ο Chrome στην επιφανεια, μεχρι που μαλλον πατησα κατι και αρχισε να ανοιγει ετσι οπως περιγραφω. Δεν μπορει, καπως θα επαναφερεται οπως πριν..

Οταν επιλεξεις να ειναι ο chrome o default browser σου τοτε ανοιγει fullscreen!

Γι'αυτο κανεις τον internet explorer default για να ανηγει ο chrome κανονικα οπως ηταν πρωτα!Ο φιλος σου ορισε τον chrome σαν τον default(προεπιλεγμενος) browser γι'αυτο εχει γινει αυτο που εγινε!

 

Οσο για το classicshell,απλα τον κατεβαζει και πατα πανω στο εικονιδιο να ξεκινησει την εγκατασταση και ολα θα ειναι κομπλε!

 

http://windows.microsoft.com/el-gr/internet-explorer/make-ie-default-browser#ie=ie-10

 

Υπαρχει και βιντεο!

Μολις κανεις τον ie default(προεπιλεγμενο) αυτοματα ο chrome θα δουλευει οπως και πριν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν επιλεξεις να ειναι ο chrome o default browser σου τοτε ανοιγει fullscreen!

Γι'αυτο κανεις τον internet explorer default για να ανηγει ο chrome κανονικα οπως ηταν πρωτα!Ο φιλος σου ορισε τον chrome σαν τον default(δλδ κύριος) browser γι'αυτο εχει γινει αυτο που εγινε!

 

Οσο για το classicshell,απλα τον κατεβαζει και πατα πανω στο εικονιδιο να ξεκινησει την εγκατασταση και ολα θα ειναι κομπλε!

 

Χιλια ευχαριστω φιλε, να εισαι καλα! Επανηλθε οπως πρωτα.

 

Επισης, δεν τον ενοχλει το UI απο τα 8, οποτε μαλλον δεν θα χρησιμοποιησει το προγραμματακι αυτο. Θα το εχει στο νου του παντως, αν χρειαστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα!

Απλα να το εχει υποψη του!Η εγκατασταση ειναι τοσο απλη,οπως γίνεται οποιαδηποτε εφαρμογη και την αφαιρεις οπως αφαιρεις ολες τις αλλες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...