Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά θα κατέβει ένα Iso.

Το κάνετε mount ή το καίτε σε dvd, το ανοίγετε και τρέχετε το Setup που θα βρείτε μέσα.

Θα σας βγάλει 3 επιλογές αν θυμάμαι καλά.

Εάν θέλετε να κρατήσετε αρχεία και ρυθμίσεις, επιλέγετε την πρώτη (keep files and windows settings)

 

Θα γίνει το upgrade κανονικά, και όλα σας τα αρχεία/προγράμματα κλπ θα είναι στη θέση τους, λειτουργικά.

Αυτό έγινε όταν αγοράσαμε τα 8. Λογικά τώρα θα τα κάνει εγκατάσταση ως update. Πάντως iso δεν κατεβάζει. Είμαι στο 44%, θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

ακριβώς, κατέβασε ουσιαστικά το update, μόλις τέλειωσε ζήτησε restart...

 

installαρε το update πριν μπει στα Windows, έκανε κάποιες διεργασίες ακόμα και μετά από 3-4 αυτόματα restarts μπήκε στα 8, ζήτησε κάποια πραγματάκια και τέλος...

 

κράτησε τα πάντα, σαν update...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα κατέβει ένα Iso.

Το κάνετε mount ή το καίτε σε dvd, το ανοίγετε και τρέχετε το Setup που θα βρείτε μέσα.

Θα σας βγάλει 3 επιλογές αν θυμάμαι καλά.

Εάν θέλετε να κρατήσετε αρχεία και ρυθμίσεις, επιλέγετε την πρώτη (keep files and windows settings)

 

Θα γίνει το upgrade κανονικά, και όλα σας τα αρχεία/προγράμματα κλπ θα είναι στη θέση τους, λειτουργικά.

 

 

Εάν το κάνετε mount, δεν χρειάζεται καν να βγείτε από τα windows, όλα γίνονται από μέσα. Μετά την ολοκλήρωση, τρέχετε και ένα disk clean up για να διαγράψει ότι έμεινε από τα 8 και είστε έτοιμοι (εμένα μου διέγραψε 3GB).

οποτε games προγραμματα,antivirus κτλ δεν χανονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιλογη για κανα Iso με 8.1 με το cd-key μας για download παιζει ; ή μετα απο καθε φορματ θα βαζουμε 8 και μετα θα τραβαμε αναβαθμιση σε 8.1 ?!??!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έγινε όταν αγοράσαμε τα 8. Λογικά τώρα θα τα κάνει εγκατάσταση ως update. Πάντως iso δεν κατεβάζει. Είμαι στο 44%, θα δείξει.

Μμ, ναι ρε συ μάλλον βιάστηκα.

Και από που και ως που να κατέβει .iso σαν update δηλαδή τώρα που το σκέφτομαι.

 

Η διαδικασία που περιέγραψα πάντως έγινε χθες, με κατεβασμένο το .iso από dreamspark. Σαν διαδικασία μετά την εκκίνηση της εγκατάστασης δεν πρέπει να διαφέρει κάπου.

 

Διόρθωσα και το post μου, να μην μπερδευτεί κανένας :)

 

οποτε games προγραμματα,antivirus κτλ δεν χανονται?

 

Όχι όλα κανονικά, όπως ήσουν πριν το upgrade, δεν χάνεται τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

οποτε games προγραμματα,antivirus κτλ δεν χανονται?

 

 

κράτησε τα πάντα, σαν update...

το γράφω ακριβώς από πάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφορουν iso με 8.1 ωστε να κανετε clean install χωρις να χρειαζεται να περασετε  win8 πρωτα και μετα win8.1 .

To είχα δοκιμάσει αυτό πριν λίγες μέρες και δεν δέχτηκε τον κωδικό κατά την εγκατάσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...