Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά τα windows 8 ultimate ειναι πλεον τα professionall σωστα ; δηλαδή, αν δώ κάτι σάν "Windows 8 RTM final professional x64" το τσιμπάω και το χρησιμοποιώ κανονικά.(ειναι τα 8 "ultimate" δηλαδη).Διαφορά δεν θα έχουν τα rtm από την τελικη εκδσοη του οκτ. αν θυμαμαι καλα απο τα 7.Να προτιμησω τα enterprice ή τα professionall ; Σκοπεύω να βάλω τώρα την έκδοση των win8 ώς κύριο λειτουργικό (η ενεργοποίηση δεν με απασχολεί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή, η "καλύτερη" έκδοση με τα τωρινά δεδομένα είναι η pro, και βάζοντας την δεν θα έχω κάποιο πρόβλημα ούτε θα χρειαστεί κάποιο περεταίρω φορμάτ οταν βγει η κανονικη ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή, η "καλύτερη" έκδοση με τα τωρινά δεδομένα είναι η pro, και βάζοντας την δεν θα έχω κάποιο πρόβλημα ούτε θα χρειαστεί κάποιο περεταίρω φορμάτ οταν βγει η κανονικη ;

 

Απ' ότι κατάλαβα κι εγώ ναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και κάτι ώρες έχω μόνο WINDOWS 8, είναι απλά ένα ακόμη φοβερό λειτουργικό ! Κατενθουσιάστηκα, αν και μου πήρε λίγο για να καταλάβω πώς δουλεύουν.Είναι κάτι το διαφορετικό, πολύ γρήγορα, αξιόπιστα, αξίζει να τα έχετε.Προσωπικά θα τα κρατήσω μέχρι η μητέρα ms να βγάλει νέο λειτουργικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως την τιμολογιακή πολιτική που θα ακολουθήσουν σκέφτομαι και εγώ για αγορά και εγκατάσταση άμεσα. Τα έχω βάλει στο φορητό και είναι εξαιρετικά και τελικά το metro σύστημα είναι πολύ καλό. Θέμα συνήθειας είναι μόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλες εφαρμογές όπως το Notepad τη ζωγραφική κλπ δεν τις έχουνε σε metro style με αποτέλεσμα όταν τις ανοίγεις να πηγαίνεις σε desktop interface. Η εναλλαγή αυτή είναι κουραστική και θυμίζει virtual machine. Στον internet explorer δεν μπορείς να οργανώσεις τους σελιδοδείκτες όπως παλιά, με υποκατηγορίες κλπ. Κατά τα αλλά πετάει, ξεκινάνε μέσα σε μισό λεπτό...

Ξέρει κανείς πως αφαιρούμε τον κωδικό στην εκκίνηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα και εγώ σήμερα την rtm. Πάει ακόμα πιο γρήγορα από την άλλη έκδοση που είχα (δεν θυμάμαι ποια ήταν). Windows 8 και ssd... αέρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετές φορές παρατήρησα ότι οταν κλείνω το pc και το ξανανοιγω μου πεταει μπλε οθόνη με ερορ γενικά είδα πολλές μπλε οθόνες.τι μπορώ να κανω ; κάθε φορα έχει άλλο ερρορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι μπορώ να κανω ;

Υπομονη μεχρι να σταθεροποιηθουν οι drivers των συσκευων σου.

 

Ειναι νωρις ακομα, με το SP1 που θα βγει σε 1-1,5 χρονο θα εχει περασει και ενα ευλογο χρονικο διαστημα ωστε να εχουν βγει και σταθεροι drivers, οποτε θα πεταει το συστημα.

 

Παρ'ολ'αυτα και επειδη δεν μπορεις να περιμενεις μεχρι... του χρονου, σημειωσε τα errors και κοιταξε μηπως αναφερονται σε συγκεκριμενα .sys αρχεια, ωστε να εντοπισεις ποιο hardware χαλαει τη δουλεια.

 

Να εχεις BSOD απο software ειναι επισης πιθανο, αλλα για να στο πεταει στο start-up θα πρεπει να ξεκιναει και η εφαρμογη στο start-up (καποιο service π.χ). Ελεγξε το και αυτο παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην χρειάζεται να περιμένει μέχρι το sp1 για να δουλέψει σωστά το σύστημα. Λίγο μετά την κυκλοφορία θα έχουν στρώσει λογικά τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...