Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δικιο εχεις, εγω απλως εγραψα "θα πεταει το συστημα" με το SP1.

Και ειπα πως ειναι νωρις.

Καθε αρχη και.. ολιγον δυσκολη. :-D

 

Σε περιπτωση BSOD απο εφαρμογη παντως, εκει κανεις παλι υπομονη αλλα για την επομενη εκδοση που πιθανως θα εχει λυσει τα προβληματα συμβατοτητας με τα 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Bsod δεν είδα ακόμα για να είμαι ειλικρινής. Πριν βάλω την 9200 όμως και ενώ είχα μία άλλη για μήνες, προς το τέλος μερικές φορές δεν έσβηνε εντελώς το σύστημα με shut down. Μετά από αυτό είχε ένα μικρό θέμα μερικές φορές στο άνοιγμα, αλλά όχι πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειδα στη Release Preview τη... γαλαζια οθονη με το ":(", οταν κατεβασα και προσπαθησα να τρεξω το Dr.Web CureIt. Ειχα αποστειλει και την αναφορα στην MS, αλλα μαλλον θεμα της εφαρμογης ηταν και οχι των Windows. Δεν ξερω αν εχει διορθωθει καθως μετα απο ανεξηγητα "παγωματα" του συστηματος σε τυχαιες και κρισιμες στιγμες και χωρις να εχω περασει κανεναν driver παρα μονο του chipset, αποφασισα να γυρισω στα 7. Ολα αυτα στη RP επαναλαμβανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω το παρακάτω πρόβλημα "BAD_POOL_ERROR" και μου το βγάζει αρκετά συχνά κατά την εκκίνηση των windows.Σας παραθέτω μια εικόνα μήπως γνωρίζεται κάτι περισσότερο, στο γοογλε που έψαξα είδα ότι ένας με φορματ ελυσε το προβλημα του αλλά σε καμία περίπτωση δεν θέλω να κάνω φορμάτ.

 

138201211345.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ndis.sys σχετιζεται με το δικτυο. Εχεις περασει drivers για τις συνδεσεις Ethernet ή/και Wifi?

 

Αν χρησιμοποιεις τους drivers των ιδιων των Windows, δοκιμασε να περασεις drivers του κατασκευαστη για Windows 8.

Απο τον κατασκευαστη του chip ομως και οχι απο την εταιρια που βαζει τη ταμπελα ή που φτιαχνει το motherboard (δεν ξερω αν ειναι σταθερος ή φορητος αλλα απο την αναλυση της εικονας που αφησες υποθερω οτι μιλαμε για σταθερο).

 

Ποιες καρτες δικτυου εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην

To ndis.sys σχετιζεται με το δικτυο. Εχεις περασει drivers για τις συνδεσεις Ethernet ή/και Wifi?

 

Αν χρησιμοποιεις τους drivers των ιδιων των Windows, δοκιμασε να περασεις drivers του κατασκευαστη για Windows 8.

Απο τον κατασκευαστη του chip ομως και οχι απο την εταιρια που βαζει τη ταμπελα ή που φτιαχνει το motherboard (δεν ξερω αν ειναι σταθερος ή φορητος αλλα απο την αναλυση της εικονας που αφησες υποθερω οτι μιλαμε για σταθερο).

 

Ποιες καρτες δικτυου εχεις?

για να μην γεμίσουμε το εν λόγω θέμα δημιούργησα ένα καινούριο με περισσότερες πληροφορίες, εάν θέλεις μπορείς να ρίξεις μια ματιά Link.png Site: εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα θελα πολυ να τα εγκαταστησω ομως αν δεν αποφασισουν ολες οι εταιριες να βγαλουν drivers νεους για τις συσκευες των pc μου δε βλεπω να μπαινω στο κοπο. πρεπει να κανει κατι και η Microsoft γ αυτο. Την εχουνε δει ολοι να κοβουν την υποστηριξη σε καθε νεο λειτουργικο της ms. πρωτη πρωτη η creative..........Βαλε Printers, δορυφορικες καρτες, usb modules αι στον μη πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατάσταση από USB 3 stick = Fail γιατί η Microsoft ΔΕΝ πρόβλεψε ότι εκατομμύρια μητρικές έχουν τον Eltron controler και όταν προσπάθησα να ανεβάσω τους οδηγούς στο installation απο το DvD της μητρικής δεν τους αναγνώριζε προφανώς γιατί είναι σε συνδυασμό με το inf του chipset.. 1:30 ώρα χαμένη για να φτιάξω μετά USB 2 stick.. Καινούρια λειτουργικά με παλιές συνήθειες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Αν δεν κάνω λάθος, κυκλοφόρησαν και οι Ελληνικές εκδόσεις...

 

 

Edit, δεν σε αφήνει να επιλέξεις τα Ελληνικά, αλλά αν στο url χειροκίνητα βάλεις el αντί του en, εμφανίζει τις Ελληνικές εκδόσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...