Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εννοειται οτι γυρισα σε desktop mode με το skip metro utility και σε start button με το start8 το οποιο δεν βολευει ως λυση αλλα το vistart μου διελυε τα win

 

Δοκιμασες classic shell;Δεν γνωριζω αν υπαρχει 64bit εκδοση αλλα στα 32 στο netbook με εχει βολεψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

That was painful :mrgreen:

Νομίζω ότι το mpc-hc ή το vlc είναι πολύ καλύτερες επιλογές, αν είναι συμβατά με Windows 8.

Εγω το vlc χρησημοποιω και μου κανει καλυτερα τη δουλεια μου,απο το wmp.Απλα δε ξερω αν το εχει εγκαταστησει ή αν εχει καποιο αλλο εκτος απο το wmp!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασες classic shell;Δεν γνωριζω αν υπαρχει 64bit εκδοση αλλα στα 32 στο netbook με εχει βολεψει.

 

το ειχα δοκιμασει στα 7 κ δεν μου αρεσε,νταξει θα την βολεψω με αυτο μεχρι να κανω σουιτς οριστικα σε μετρο,θενκς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειχα δοκιμασει στα 7 κ δεν μου αρεσε,νταξει θα την βολεψω με αυτο μεχρι να κανω σουιτς οριστικα σε μετρο,θενκς

 

Δοκίμασε και το Link.png Site: start8 παρόλο που είναι beta είναι πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δοκίμασε και το Link.png Site: start8 παρόλο που είναι beta είναι πολύ καλό.

Γαματο!Αυτο μαλιστα θα ειναι πολυ καλη φαση!

Και μ'αυτο απενεργοποιεις και τις γωνιες και κανει boot απευθεια στο desktop,οποταν πλεων μια εφαρμογη χρειαζεσαι και οχι 2!

Thanks for sharing!;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ερώτηση σχετικά με το activate . Έχω τα windows 8 pro build 9200. Δεν με αφήνει να κάνω personalize γτ ΔΕΝ είναι activated.

 

ήδη googlara, δοκίμασα μέσω cmd δίαφορες δρομολογήσεις αλλα τίποτα.

 

Έχετε να προτείνετε κάτι?

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ερώτηση σχετικά με το activate . Έχω τα windows 8 pro build 9200. Δεν με αφήνει να κάνω personalize γτ ΔΕΝ είναι activated.

 

ήδη googlara, δοκίμασα μέσω cmd δίαφορες δρομολογήσεις αλλα τίποτα.

 

Έχετε να προτείνετε κάτι?

 

ευχαριστώ

 

Κατά τη γνώμη μου, είναι πολύ νωρίς ακόμα για "αντικανονικά" activations. Όλες οι μέθοδοι που υπάρχουν μέχρι στιγμής θεωρούνται αμφισβητίσιμες, και ως προς το τι κάνουν, και ως προς το αν θα αντέξουν στο χρόνο. Μέχρι να βγει κάποια 100% αξιόπιστη μέθοδος ενεργοποίησης όπως στα 7 έχουμε πολύ δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Έχω τα win 8 pro γνήσια απο msdnaa. Σήμερα, εδώ και μερικές ώρες, δεν μου ανοίγει τα περισσότερα metro apps (καιρός, επαφές κλπ.) ανοίγουν και κλείνουν. Το ίδιο και με τον άλλο υπολογιστή μου. Γίνεται και σε κανέναν απο εσάς αυτό ή είναι δικό μου πρόβλημα? Αν και είναι παράξενο να γίνεται και στους 2 υπολογιστές μου ταυτόχρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκίμασε και το Link.png Site: http://www.stardock....t8/''>start8 παρόλο που είναι beta είναι πολύ καλό.

 

να σαι καλα,με εσωσες

 

μα καλα υπαρχουν 2 εκδοσεις Start8?

 

btw δεν χρειαζεσαι το skipmetro με αυτο,το εχει ως ενσωματωμενη δυνατοτητα

Επεξ/σία από Redshift
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τα εγκατέστησα κι εγώ. Όλα μια χαρά και όμορφα! Μου πήρε καμιά ώρα να συνηθίσω το νεο περιβάλλον αλλά νομίζω ότι μου αρέσει και θα το κρατήσω. :)

 

ΥΓ. Είχα και την πρώτη BSOD με τη λυπημένη φάτσα όταν πήγα να εγκαταστήσω κατι drivers για την καρτα δικτυου Atheros μου, αλλά από εκεί κ πέρα τίποτα άλλο μέχρι στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σαι καλα,με εσωσες

 

μα καλα υπαρχουν 2 εκδοσεις start8?

 

btw δεν χρειαζεσαι το skipmetro με αυτο,το εχει ως ενσωματωμενη δυνατοτητα

Kαλα που ειδες τη δευτερη εκδωση?Εγω μια βρησκω!

 

http://www.youtube.com/watch?v=7SD5mW-X4vI

 

Και το ωραιο ειναι οτι οι απενεργοποιησεις ισχυουν μονο για τον κενσορα και οχι για το touch!

Ετσι λοιπων,οσοι θα παρουν καποιο απο τα νεα tablets που θα γινοντε και λαπτοπς,μπορουν να απενεργοποιησουν ολες τις μετρο δυνατοτητες και να μη χριαζεται η επανεργοποιηση τους για tablet χρηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το διόρθωσα το πρόβλημα που είχα. Η οικιακή ομάδα φταίει. ΠΟΤΕ μην κάνετε share τη βιβλιοθήκη του προφίλ σας (που έχει μέσα εικόνες, μουσική, λήψεις κλπ.) γιατί γίνεται μπέρδεμα με το AppData και σταματάνε όλες οι metro apps να δουλεύουν. Αυτό είναι επιβεβαιωμένο bug. Πολλές επανέρχονται με επανεγκατάσταση αλλά μερικές όχι. Σε αυτή την περίπτωση προτείνεται ένα refresh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...