Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σαν επιλογη οντως δεν την βρηκα. Παρ ολα αυτα ενεργοποιησα τα Eλληνικα στο non-Unicode (Region στο Control Panel) και με Alt+Shift γινεται κανονικα η αλλαγη του πληκτρολογιου.

 

 

Ν`άσε καλά Gi0 μετά θα το δοκιμάσω,γιατί τώρα γράφω από τα W7, Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε VMware Workstation 8 που έχει τον Player 4, λένε ότι παίζουν κανονικά πάντως.

 

Σαν standalone που είναι και free , δεν έχει βγει ακόμα πάντως ο Player 4.

 

Όποιος δεν βαριέται πάντως μπορεί να κατεβάσει την 30days trial του Workstation 8 εδώ https://www.vmware.com/tryvmware/?p=vmware-workstation8&lp=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όποιος δεν βαριέται πάντως μπορεί να κατεβάσει την 30days trial του Workstation 8 εδώ https://www.vmware.c...rkstation8&lp=1

Και ας χτυπαω εγω καθε λιγο και λιγακι το "Check for software updates Now" στην 7.1.4. H απαντηση, "Τhere are no software updates available at this time"rolleyes.gif

Thanx guido για το tip!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και ας χτυπαω εγω καθε λιγο και λιγακι το "Check for software updates Now" στην 7.1.4. H απαντηση, "Τhere are no software updates available at this time"rolleyes.gif

Αν και λογικά θα βγει κάποια ειδοποίηση για την καινούργια έκδοση μέσα από το software updates, το upgrade κοστολογείται 77 ευρώ.

Λέω να περιμένω να βγάλουν τον player 4, πριν αρχίσω να σκέφτομαι το upgrade.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα περασα και εγω στο πι-σι σε dual boot με τα 7,κανενα προβλημα στην εγκατασταση,αλλα δεν βρισκω την γραμμη εντολων που υπαρχει στο start στα 7,επισης για να κλεισει το pc θελει ατελειωτη ωρα.

που ειναι η γραμμη εντολων ρε παιδια!

 

OK,βρηκα ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα περασα και εγω στο πι-σι σε dual boot με τα 7,κανενα προβλημα στην εγκατασταση,αλλα δεν βρισκω την γραμμη εντολων που υπαρχει στο start στα 7,επισης για να κλεισει το pc θελει ατελειωτη ωρα.

που ειναι η γραμμη εντολων ρε παιδια!

 

OK,βρηκα ακρη.

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα μέχρι που έβαλα το παλιό Start.

 

Στην πρώτη σελίδα θα βρεις πως βάζουμε το παλιό καλό Start.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή σας μέρα

Εγώ θέλω να φτιάξω ένα tile shutdown στην έναρξη με τις οδηγίες του παρακάτω σαιτ,το προσπάθησα αλλά δεν τα κατάφερα, όποιο από τα παιδιά το καταφέρει ας μου πει το πως να το κάνω και εγώ.

Ευχαριστώ.

 

http://www.wesurfweb.com/how-to-create-shutdown-tile-in-windows-8-start-screen.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω μια απορια. αν βαλω αυτην την εκδοση των windows 8 και τα αφησω. θα κανουν updates μεχρι να βγει η τελικη εκδοση? ή μετα θα πρεπει να περασω απο την αρχη την τελικη εκδοση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή σας μέρα

Εγώ θέλω να φτιάξω ένα tile shutdown στην έναρξη με τις οδηγίες του παρακάτω σαιτ,το προσπάθησα αλλά δεν τα κατάφερα, όποιο από τα παιδιά το καταφέρει ας μου πει το πως να το κάνω και εγώ.

Ευχαριστώ.

 

http://www.wesurfweb...art-screen.html

το δοκιμασα,το περασα,παλι δεν κλεινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ akis_supernatural

 

Η συγκεκριμένη έκδοση δεν θα έχει καμία σχέση με την τελική, η τωρινή έκδοση είναι preview, ίσα ίσα για να δεις τι παίζει.

 

Έχει κουτσουρεμένη Registry, bugs κλπ τα οποία δεν θα υπάρχουν στην τελική έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

κάνε και ένα feedback αν δοκιμάσεις να τα περάσεις ;)

Mικρο feedback

Το vmware workstation 8 is the way to go προς το παρον. Χωρις ιχνος προβληματος, εγκατασταση με "Windows 7 x64" ("install later" για οσους το δοκιμασουν, γιατι μαλλον καποιο προβλημα παιζει με την unattended)και ολα λειτουργουν ρολοι. Σε αντιθεση με το virtual box, με κυριοτερα προβληματα το αναγκαστικο fullscreen στην κυρια οθονη και την μη υποστηριξη των αναλυσεων της βασικης οθονης μου.

Λογικα ομως τα μικρο προβληματα του virtualbox, μια και δεν γινονται κανονικη εγκατασταση τα guest tools προς το παρον. Υποθετω πως στη vmware την ειχαν στην αναμονη την 8 μεχρι να βγει η preview των 8 (..πολλα 8αρια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δοκιμασα,το περασα,παλι δεν κλεινει.

 

 

Εν τέλη το έφτιαξα το tile shutdown του άλλαξα και εικονίδιο και το έβαλα στο start να είναι το πρώτο tile shutdown το δοκίμασα και κλείνει,επίσης το έκανα και pin στην μπάρα και με ένα κλικ κλείνει χωρίς να πάω στο start,το μόνο που δεν έχει επιλογή για restart,για αυτούς που βαριούνται τα πολλά κλικαρισματα το συνιστώ. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...