Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Την εκδοση των 8 την οποια προς το παρον μπορεις να παρεις απο το dreamspark premium ή το Technet.

 

Λογικα απο εδω θα εννοεις. Ποια ειναι η καλυτερη εκδοση? Pro ή enterprise?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή έχουν σπάσει τα νεύρα μου μπορεί κάποιος να μου στείλει σε pm κάποιο Link για την FINAL έκδοση των 8 ? Θα υπάρχει για download απο την Microsoft αν δεν θελουμε να την πάρουμε σε DVD ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λογικα απο εδω θα εννοεις. Ποια ειναι η καλυτερη εκδοση? Pro ή enterprise?

Yep, απο το εδω και η αλλη εναλλακτικη ειναι το dreamspark (το οποιο ομως δεν περιεχει την enterprise).

Δεν υπαρχει "καλυτερη" εκδοση. Υπαρχει "καλυτερη για τις δικες σου αναγκες" :-)

Ριξε μια ματια στις διαφορες τους και εαν πιστευεις πως χρειαζεσαι τα extra features της enterprise, go for it.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο ενα μηνα συμβιωσης με τα 8 αν εκανα τωρα φορματ θα εβαζα τα 7

 

δεν ειδα καμια ουσιαστικη βελτιωση σε καθημερινη χρηση παντα κ επειδη οι εταιρειες δεν τα υποστηριζουν ακομα σωστα εχεις κ οπισθοδρομηση απο μεριας drivers κ συμβατου software,για το metro το μονο που εχω να πω ειναι οτι για αρχαριους ειναι καλο για τους υπολοιπους απλα εξτρα ταλαιπωρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26 του μηνός θα κυκλοφορήσουν επίσημα στην αγορά? πιστεύω ότι δεν θα εχουν καμμια σχεση με την release preview την οποια χρησιμοποιησα και γω για αρκτετο καιρο,

ειχα και γω τις αντιρρήσεις μου για τα 8 μεχρι που τα δοκιμασα και αλλαξα γνωμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στις 26 του μηνός θα κυκλοφορήσουν επίσημα στην αγορά? πιστεύω ότι δεν θα εχουν καμμια σχεση με την release preview την οποια χρησιμοποιησα και γω για αρκτετο καιρο,

Το ενα ειναι τελικο προιον και το αλλο οχι. Εαν η Release Preview σε ικανοποιησε, περνας στην Final χωρις δευτερη σκεψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ψαχνω για να κανω αναβαθμιση απο την release που εχω τωρα σε pro-enterprise. Αν καποιος ξερει απο που να τα κατεβασω ας αστειλει μηνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα Dell XPS 15z με Windows 7 Home 64bit Αγγλικά σε περίπτωση που κάνω Upgrade σε Windows 8 Pro θα μπορεί να γίνει η αναβάθμιση με την Ελληνική γλώσσα ή το upgrade θα γίνει στα Αγγλικά;

 

Όποιος ξέρει ας απαντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά δοκίμασε κανένας στα 8αρια να βάλει παιχνίδι από παιχνίδια xbox360 για να μασ πει ότι παίζει?

Αυτό ξέχασέ το (προς το παρόν τουλάχιστον)! Δεν πρόκειται να βάλεις το δισκάκι παιχνιδιού από το 360 στον υπολογιστή και να παίξεις. Απλά θα μπορείς να κατεβάσεις κάποια παιχνίδια (μέσω windows app store στην ουσία) και τα highscores, achievements κλπ να κατοχυρόνωνται στο xbox account σου.

Το πρώτο κύμα παιχνιδιών θα είναι το παρακάτω.

 

 

1.4 Elements II Special Edition

 

2.A World of Keflings

 

3.Adera: Episode 1

 

4.Adera: Episode 2

 

5.Adera: Episode 3

 

6.Angry Birds

 

7.Angry Birds Space

 

8.Big Buck Hunter Pro

 

9.BlazBlue Calamity Trigger

 

10.Collateral Damage

 

11.Crash Course GO

 

12.Cut the Rope

 

13.Disney Fairies

 

14.Dragon's Lair

 

15.Field & Stream Fishing

 

16.Fruit Ninja

 

17.Gravity Guy

 

18.Gunstringer: Dead Man Running

 

19.Hydro Thunder Hurricane

 

20.IloMilo

 

21.iStunt 2

 

22.Jetpack Joyride

 

23.Kinectimals Unleashed

 

24.Microsoft Mahjong

 

25.Microsoft Minesweeper

 

26.Microsoft Solitaire Collection

 

27.Monster Island

 

28.PAC-MAN Championship Edition DX

 

29.Pinball FX 2

 

30.Reckless Racing Ultimate

 

31.Rocket Riot 3D

 

32.Shark Dash

 

33.Shuffle Party

 

34.Skulls of the Shogun

 

35.Taptiles

 

36.Team Crossword

 

37.The Harvest HD

 

38.Toy Soldiers Cold War

 

39.Wordament

 

40.Zombies!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και γιατι? Λες να δημιουργησει προβληματα και να μην λειτουργουν καλα?

Δεν το εχω δοκιμασει προσωπικα. Φανταζομαι απλως πως καποιο σοβαρο λογο θα εχει η Microsoft για να μην θελει να γινει το συγκεκριμενο upgrade και να συνιστα clean install, ακομα και εαν φαινεται να ειναι τοσο απλο οσο η αλλαγη μιας γραμμης κειμενου σ' ενα ini αρχειο. Προσθεσε και το οτι δεν εχω ορεξη για πειραματισμους σε κατι τοσο βασικο οσο το λειτουργικο συστημα. Προφανως αποψη μου, εαν τυχον το κανεις, ριξε ενα update για την ιστορια, να δουμε πως συμπεριφερεται σε βαθος χρονου ο υπολογιστης σου :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και βγαινουν συντομα εχω και γω τις ερωτησουλες μου:

1)Εχω Dual Monitor Setup ΑΛΛΑ η 2η οθονη ειναι μικροτερη απο την 1η και σε ιντσες και σε αναλυση, για να μην φαινεται απαισια μπορω να βαλω την αρχικη οθονη να εμφανιζεται μονο στην 1η και η 2η οθονη να ενεργοποιηται πχ στην επιφανεια εργασιας?

2)Στις 26 θα βγει και η ελληνικη εκδοση ή θα περιμενουμε παραπανω?

3)Τα προγραμμα και τα παιχνιδια που ειναι στον D θα θελουν επανεγκατασταση ή θα παιζουν κανονικα?

4)Ενα παιχνιδι της Microsoft (To Rise of Nations Gold του 2004) θα λειτουργει? στα 7 παντος μια χαρα ηταν.

5)Ξερουμε αν ειναι πιο ελαφρια ή γρηγοροτερα απο τα 7?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...