Προς το περιεχόμενο

Μπιλιάρδο


Skia11

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, phanispal είπε

Πλέον είναι σχεδόν αδύνατο να το χάσει ο Ronnie, θα γραφτεί ιστορία σήμερα.

Γραφτηκε φιλε και μεγαλη συγκινηση για το τυπο που τον παρακολουθουμε κατι λιγοτερο απο 30 χρονια.

Η μεγαλυτερη ιδιοφυια που περασε απο το αθλημα.

3 λεπτά πριν, phanispal είπε

Πλέον δε νομίζω ότι έχει μείνει κάτι που μπορεί να χρησιμοποιήσει κάποιος για να ισχυριστεί ότι ο Hendry ή κάποιος άλλος (γελάμε εδώ) είναι καλύτερος.

Ο άνθρωπος είναι παράδειγμα προς μίμηση και εκτός snooker, προσέχει τον εαυτό του, τη διατροφή του, αθλείται, λατρεύει το τρέξιμο, και όλο αυτό τον έχει βοηθήσει να καταρρίψει το χρόνο και να είναι καλύτερος από νεότερους.

Εντάξει, έχει και ολόκληρο team γύρω του που άλλοι ίσως δεν έχουν αλλά αυτό δε νομίζω ότι μειώνει την αξία του.

Αν δεν ειχε περασει οσα περασε(και περναει) με τον πατερα του με την καταθλιψη και το αλκοολ θα ειχε το λιγοτερο τα διπλα απ'οσα εχει σημερα.

Δεν κανω καμια συγκριση με τον Hendry και με κανεναν αλλο.Ειναι μια κατηγορια μονος του.

Εννοειται οτι και ο Hendry ειναι απο τους κορυφαιους που επαιξαν το αθλημα αλλα ο Ronnie ειναι κατι αλλο.Κατι τελειως διαφορετικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στη μετάδοση άκουσα ότι και ο ίδιος ο Χέντρι έχει παραδεχτεί ότι ο Ρόνι είναι ο μεγαλύτερος ever στο άθλημα.

Οπότε η συζήτηση από κάθε άποψη θεωρείται λήξασα επί του συγκεκριμένου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Addicted_21 είπε

Στη μετάδοση άκουσα ότι και ο ίδιος ο Χέντρι έχει παραδεχτεί ότι ο Ρόνι είναι ο μεγαλύτερος ever στο άθλημα.

Οπότε η συζήτηση από κάθε άποψη θεωρείται λήξασα επί του συγκεκριμένου.

Ναι εχει πολλα χρονια που το εχει αναφερει ο Hendry.

Οχι μονο ο Hendry γενικοτερα δεν υπαρχει παιχτης που να εχει πει το αντιθετο.

Ολοι βεβαια μιλουσαν για πολλα χρονια οτιμονο και μονο και μονο που εχει 7 ο Hendry ειναι ο καλυτερος.

Δεν συγκρινεται ο Ronnie με τον Hendry.Δεν συγκρινεται με κανεναν βασικα.Οχι σημερα αλλα απο την ημερα που ξεκινησε.Και δεν μιλαω σαν fan του Ronnie.Οι καλυτεροι παιχτες που περασαν απο το αθλημα το εχουν πει.Παλιοι και νεοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, ο Hendry το έχει πει εδώ και χρόνια, αλλά πιστεύω ότι εν μέρει το έχει πει για τις εντυπώσεις, όπως και ο Ρόνι έχει πει π.χ. για τον Higgins ή για άλλους ότι είναι καλύτεροι.

Κατά βάθος πιστεύω ότι τουλάχιστον μέχρι σήμερα αισθανόταν περήφανος που έστω αυτό το ρεκόρ δεν είχε ισοφαριστεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, phanispal είπε

Κατά βάθος πιστεύω ότι τουλάχιστον μέχρι σήμερα αισθανόταν περήφανος που έστω αυτό το ρεκόρ δεν είχε ισοφαριστεί.

Εννοειται μιλαμε για εναν απο τους κορυφαιους.Μεσα στο top 5 σιγουρα.Τεραστιος παιχτης.

Απλα δεν μπορω εγω τουλαχιστον να μπω σε συγκριση.Και δεν το κανω για ενα λογο.Οταν Ronnie επιανε η πιανει την στεκα ξεκιναει κατι μαγικο.Ο τροπος που σκεφτεται ο τροπος που κινειται ο τροπος που βλεπει το τραπεζι και τις μπαλες και ο τροπος που παιζει ειναι απο αλλον πλανητη.Σκετη διανοια.Σκετη μαγεια.

Εχω διαβασει εχω δει κι εχω ακουσει χιλιαδες ανθρωπους κι αναλυσεις για τον τροπο που παιζει.Ειναι απο αλλο ανεκδοτο ο τυπος.

Ειναι ολοι οι υπολοιποι κι αυτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ναι, πρέπει να κοιμήθηκαν αρκετοί από ένα σημείο και μετά.

Εν τω μεταξύ θα ήθελα κάποια στιγμή να μπορέσω να πάω σε ένα Παγκόσμιο, έστω για ένα match ας πούμε, αλλά μετά σκέφτομαι να πέσω σε έστω έναν απ' αυτούς, τι θα κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα σε όλους παιδιά,

Καταρχάς τεράστια νοσταλγία το νήμα. Είμαι αισίως 33 και έπαιζα αμερικανικό από τα 16-25 πολλές ώρες σε bank of games center (στην Πάντειο δίπλα για όσους θυμούνται), μετά mister 100 και champions Νέα Σμύρνη. Τα τελευταία χρόνια που έπαιζα συμμετείχα και σε κάποια τουρνουά κλπ, μόνο 9μπαλο από τα 22 και μετά. Στα 25 σταμάτησα τελείως, μάλιστα η στέκα μου έμεινε κληρονομιά στο mister που από ότι είδα τώρα μεταφέρθηκε Καλλιθέα :)

Επειδη με τη γυναίκα μου πλέον παμε 1 φορά την εβδομάδα να χτυπήσει καμία μπάλα και να κάνω ότι θυμάμαι ξαναμπήκε το μικρόβιο. Επειδή έχω χάσει την επαφή με μαγαζιά, υπάρχει κάποιο σοβαρό μαγαζί που να μη μαζεύει πιτσιρίκια με ματσολιες να αρχίσω να ξαναπαιζω με παιδιά που το βλέπουν πιο σοβαρά; Θέλω να μπω στη διαδικασία και σιγά σιγά να ξαναμπώ και σε κάνα μικρό τουρνουά μαγαζιού.

Μενω Άλιμο όποτε ιδανικά θα έλεγα νότια προάστια, έχω δει ότι ίσως μόνο το champion στη Νέα Σμύρνη έχει ξεμείνει σε αξιοπρεπές επίπεδο, τα αλλά σοβαρά πχ hall of fame είναι αρκετά μακριά, βέβαια για 1 φορά την εβδομάδα κλπ δεν θα είχα θέμα να πηγαίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κι εγώ μένω Άγιο Δημήτριο, παρόλο που τα τελευταία χρόνια ούτως ή άλλως δεν παίζω, δε νομίζω ότι υπάρχει σοβαρή λέσχη, τουλάχιστον εδώ γύρω, πέρα απ' το Champion.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...