Προς το περιεχόμενο

Samsung vs Hp vs Άλλου φορητού <500€


Nightfall_2003

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θετικα: Καλη κατασκευη και καλα χαρακτηριστικα σε νορμαλ τιμη.

Μειον: Εχει το ιδιο service με την acer.

Επισης η οθονη ενος samsung που ειχα ηταν πολυ κουραστικη. Δεν ξερω αν θα ισχυει και για το συγκεκριμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπες κ εγώ αυτά τα θετικά είδα. Επίσης σαν θετικό βλέπω κ τα δυο χρόνια pick up and return. Αλλά από την άλλη το θέμα οθόνης είναι αρκετά σοβαρό. Αν είναι να σηκώνεσαι με πονοκέφαλο, άσ' το καλύτερα. Απορώ όμως πως μια εταιρία σαν την samsung δεν τα καταφέρνει σε αυτό τον τομέα (οθόνης). Στις τηλεοράσεις της είναι δύναμη.

 

Τελικά με βλέπω στο παρακάτω που από ότι διάβασα από αρκετούς χρήστες εδώ μέσα, έχουν μείνει ευχαριστημένοι:

http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200017042

 

 

Από ότι καταλαβαίνω είναι παραεισαγωγή που σημαίνει ότι θα χρειαστώ ένα μαραφετάκι για την μπρίζα και ότι έχει αγγλικό πληκτρολόγιο (2-3 πλήκτρα είναι που αλλάζουν ή κάνω λάθος?). Σωστά τα λέω γενικώς κ ειδικώς? Οριζοντίως και καθέτως? :-D

 

Επίσης στο pc1 έχει ένα χρόνο εγγυήσης, λογικά από την μαμά hp, εν αντιθέση τα 2 χρόνια από το e-shop που όπως λέτε χαροπαλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παραεισαγωγη ειναι αλλα η σειρα probook δινει 1 χρονο διεθνη εγγυηση.

Επισης το eshop δινει ουσιαστικα 1 χρονο εγγυηση αντιπροσωπειας + 1 χρονο δικια του εγγυηση.

Ναι θα χρειαστεις αναπτορα ή απλα ενα τετοιο: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.751390

Αν και το eshop (απο οτι ειχα διαβασει απο αλλα παιδια) δινει μαζι ενα τετοιο καλωδιο με την αγορα του λαπτοπ.

Το πληκτρολογιο ιδιο πρεπει να ειναι αλλα δεν θα εχει ελληνικους χαρακτηρες επανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για τους ελληνικούς χαρακτήρες πάνω στα πλήκτρα, ούτε με τα αγγλικά windows.

Aντάπτορας ευκολα αγοράζεται.

Το θέμα της εγγύησης είναι μόνο

 

Διαβάζοντας αυτό το ποστ http://www.insomnia.gr/topic/409520-hp-probook-4530s/page__view__findpost__p__4067485 κατάλαβα ότι επρόκειτο καθαρά για εγγύηση του e-shop (k την δική σου απάντηση είδα μερικές σελίδες πιο πίσω αλλά και αυτή το "ΛΟΓΙΚΑ" περιείχε B) )

 

Αύριο θα πάρω τηλ. να ρωτήσω κ αν ισχύει αυτό που έγραψες πιο πάνω για την εγγύηση το έχω κλείσει επιτότου.

 

Nα 'σαι καλά Αντρίκο για τις πληροφορίες :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη σκεφτομουν να παρω το 4330s (το αντιστοιχο 13αρι) ειχα καλεσει την προηγουμενη εβδομαδα και μου ειπαν πως ισχυει κανονικα διεθνη εγγυηση.

Αλλα καλου κακου καλεσε αυριο την Hp και ρωτησε τους.

Αντε γιατι το κοριτσι θα σου εχει παραπονα! :P :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεώτερα από το μέτωπο....

 

1) πέρνω τηλ την hp και με συνδέουν με συνεργάτη τους (!!!!)... Ε, μετά από μια μεγάλη σχετικά συζήτηση γιατί από ότι κατάλαβα δεν ήταν και ειδήμων μου λέει ότι λογικά ισχύει ο ένας χρόνος hp αλλά για καλό κ κακό με παροτρύνει να μιλήσω και με το e-shop (ούτε ο ίδιος δεν κατάλαβε γιατί η hp με σύνδεσε σε αυτον!!!).

 

2) Περνάω από το παράρτημα της Καβάλας του e-shop κ μου λέει ο υπάλληλος 1 hp + 1 e-shop

 

Δεν ένιωσα όμως κ 100% σίγουρος οπότε αποφάσισα να μιλήσω με τα κεντρικά τους στην Αθήνα.

 

3) Πέρνω τηλ το τμήμα πωλήσεων (θα έκανα κ την αγορά παράλληλα αν ίσχυε αυτό το 1+1) κ μου λένε ότι είναι 2 χρόνια e-shop αλλά για καλό κ κακό να μιλήσω KAI με το service.

 

4) Πέρνω τηλ το σέρβις ακούω και εκεί ότι είναι ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ 2 χρόνια e-shop.

 

 

E τώρα πάλι είμαι σε αναμονή, δεν ξέρω αν θα πρέπει να το ρισκάρω ή όχι... Πφφφφ...

 

 

Υπάρχει καμμία άλλη ΚΑΛΗ λύση γύρω στο 500άρικο? Έχω δει αρκετά αλλά το ένα δεν έχει καλή εμφάνιση (πχ το dellaki που είχε ο κώτσος στα 499), το άλλο θα έρθει σε 15-20 μέρες και αν (πχ toshiba c660), το άλλο έχει χάλια σέρβις, κτλ κτλ.

(Ι3 ή Ι5, προορίζεται για την κοπέλα μου γι αυτό θέλω να έχει καλή εγγύηση ώστε να έχω το κεφάλι μου ήσυχο :P, αριθμ. πληκτρολ., οffice-serferisma-ταινίες κύρια χρήση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...