Προς το περιεχόμενο

τι ειναι το τελοσ ενεργοποιησης και ποτε το πληρωνεις?


pitan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα παιδια εχει κοληση το μυαλο μου!

τι είναι το τελος ενεργοποιησης και ποτε το πληρωνεις?

εχω σταθερη τηλεφωνια οτε και θελω να αλαξω ετερια…(δεν ξερω σε ποια να παω)

με εχουν παρει τηλεφωνα από χολκαι μου φενετε καλη ιδεα, με συμφερει κιολας αν κανω την αιτηση ον λαιν γιατι θα εχω δωρεαντους πρωτους τρεις μηνες! Και η σιτα καλη μου φενετε αλλα δεν ξερω αν εχει μονο τηλεφωνια γιατι προς το παρον η περιοχη μου δεν υποστιρηζει συνδεση ει ντι ες ελ! (με την νεα χρονια θα εχουμε και τοτε θα αλαξω μονο το πακετο!!!

το παγιο του οτε θα εξακολουθω να το πληρωνω? η θα εχω καποια επυβαρυνση διακοπης?

 

 

 

ευχαριστω εκ τον πρωτερον!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν φυγεις απο ΟΤΕ δεν θα ξαναπληρωσεις σε αυτον τιποτα .Θα σου επιστρεψουν και τυχον προπληρωμενο παγιο.

Λες οτι η περιοχη σου δεν υποστηριζει adsl .Προσεξε το καλα αυτο και ρωτα τον παροχο που θα διαλεξεις.

Το τελος ενεργοποιησης ειναι κατι σαν αυτο που πληρωσες στον ΟΤΕ οταν εκανες την αρχικη συνδεση.Κυμαινεται καπου στα 50 ευρω αλλα καποιοι το κανουν δωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχεις adsl? χμμμ. όπως είπε ο Γιάννης, πρόσεξέ το, ρώτα αν είναι όλες τις εταιρίες τι παίζει με την περιοχή σου και μετά κανένα γείτονα να δεις τι ταχύτητες έχει αυτός.

καλό πακετο είναι το τελευταίο που έχει βγάλει η forthnet (http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10010179) που αν προπληρώσεις τη συνδρομή σου, γλιτώνεις καποιους μήνες.

για αρχή όμως, μάθε ποια εταιρία παίζει(και αν παίζει) στη περιοχή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα να αποφύγεις τη hol στην παρούσα φάση γιατί το δίκτυό της αντιμετοπίζει διάφορα προβλήματα τον τελευταίο καιρό τουλάχιστον στην περιοχή της αθήνας που ξέρω. Εσύ σε ποια περιοχή είσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ευχαριστω ολους παρα πολυ! σε ενα χωριο τισ κατερινης μενω και δεν εχει adsl ολο το χωριο....! μεχρι στιγμης εχουν περασει καλοδια στουσ δρομους , τωρα δεν ξερω ποτε θα αναπτυχθει η περιοχη!! προσ το παρον θελω να κανω μονο τηλεφωνικη συνδεση! ιντερνετ δοθλευω το ασυρματο τις cosmote... on the go! μεχρι να εχοθμε adsl ... υπομονη θα γινει κ αυτο! μαλλον hol telephony gr θα κανω με 23, 60 τον μηνα....και αργοτερα double play gr me 34.00 τον μηνα! ελπιζω να ειναι καλη επιλογη! το τελοσ ενεργοποιησησ το πληρωνεις στην αρχη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου έλεγα να αποφύγεις hol και cyta

καθώς τα δίκτυα τους έχουν πολλά προβλήματα ειδικά για

την hol εάν κάνεις μια αναζήτηση στο forum θα το διαπιστώσεις και

μόνος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου έλεγα να αποφύγεις hol και cyta

καθώς τα δίκτυα τους έχουν πολλά προβλήματα ειδικά για

την hol εάν κάνεις μια αναζήτηση στο forum θα το διαπιστώσεις και

μόνος σου.

 

Εγω με cyta ειμαι μια χαρα...Ολα ειναι θεμα πολλων παραμετρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα όλα είναι θέμα πολλών παραμέτρων που στην περίπτωση την δική μου δεν βγήκε καμία παράμετρος

σταθερότητα δικτύου, ποιότητα τηλεφώνου, τεχνική υποστήριξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαζουνε γιαννη....ειδη εχω κανει την αιτηση!! τηανκσ

 

 

εχμ... το οτι δεχτηκαν την αιτηση δεν σημαινει απαρατητα οτι ολα θα πανε καλα ...

γενικα για να απαλλαγεις πληρως απ τον οτε πρεπει στο τηλεφωνικο κεντρο που υπαγεσε να υπαρχει εξοπλισμος του παροχου ..

 

εγω παντως εχω επιφυλαξεις και περιμενουμε ενημερωση για την εκβαση της υποθεσης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου έλεγα να αποφύγεις hol και cyta

καθώς τα δίκτυα τους έχουν πολλά προβλήματα ειδικά για

την hol εάν κάνεις μια αναζήτηση στο forum θα το διαπιστώσεις και

μόνος σου.

Και εγω εχω cyta και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος στην αρχη ειχα προβλημα με την εσωτερικη μ καλωδιωση και ηρθαν 2 φορες τεχνικοι χωρις να πληρωσω δεκαρα που αν ειχα forthnet αν ηταν δικη μ υπαιτιοτητα θα με ειχαν χρεωσει 60 ευρω για την επισκεψη. τωρα που αλλακσα καλωδιο utp ολα τελεια και η ποιοτητα κλησης ειναι τελεια παρολο που λενε voip = χαλια. εχω μιλισει και απο forthnet ενος φιλου η ποιοτητα κλησης που εχω στην cyta ειναι σαφως καλυτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...