Προς το περιεχόμενο

E-SHOP newsletter εως 29/9


greekparot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις μου ήρθε στο email μου το καινούριο newsletter:

 

http://www.e-shop.gr/newsletter/mail-110908.html

 

Ο σκληρός δίσκος στα 74€ με 1.5tb καλή περίπτωση φαίνεται, άλλα είναι 3.5"..

Στο σκρουτζ από τα 82.5€ ξεκινά η τιμή του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εμενα μου καθεται πολυ καλα η SAMSUNG 22' με τα 99€. νομιζω οτι ειναι πολυ καλα τα χρηματα για μια τετοια οθονη. βεβαια ειναι TFT και οχι LED, αλλα νομιζω αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου καθεται πολυ καλα η SAMSUNG 22' με τα 99€. νομιζω οτι ειναι πολυ καλα τα χρηματα για μια τετοια οθονη. βεβαια ειναι TFT και οχι LED, αλλα νομιζω αξιζει

 

 

αξιζει?και εμενα αυτο με χαλασε που δεν ειναι led αλλα και παλι το σκεφτομαι,εσεις παιδια τι λετε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξιζει?και εμενα αυτο με χαλασε που δεν ειναι led αλλα και παλι το σκεφτομαι,εσεις παιδια τι λετε??

 

Για μενα και μόνο που έχει κατανάλωση 45watt είναι αρκετο για να μην την παρω. Η philips που εχω, led όμως, στις ιδιες διαστασεις, σε λειτουργια καταναλωνει λιγοτερα απο 20. Τεραστια διαφορά :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα και μόνο που έχει κατανάλωση 45watt είναι αρκετο για να μην την παρω. Η philips που εχω, led όμως, στις ιδιες διαστασεις, σε λειτουργια καταναλωνει λιγοτερα απο 20. Τεραστια διαφορά :shock:

 

Έχεις κάνει τους υπολογισμούς σου δηλαδή και θεωρείς ότι όντως είναι τεράστια η διαφορά;

 

Με χαρά να τους ακούσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κάνει τους υπολογισμούς σου δηλαδή και θεωρείς ότι όντως είναι τεράστια η διαφορά;

 

Με χαρά να τους ακούσω.

Για πες τι ακριβως δεν καταλαβες;

Δες specs με <19.3

και εδω με 45

Η καταναλωση ειναι πανω απο το διπλασιο. Το πιασες τωρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάστορα έχεις υπολογίσει τη διαφορά σε ΧΡΗΜΑΤΑ σε ετήσια βάση ας πούμε ή απλά βλέπεις το 20 με το 45 και λες «αααααα είναι τεράστια η διαφορά»;

 

Κάνε έναν υπολογισμό πρώτα και το συζητάμε εκ των υστέρων.

 

Γιατί αν μου βγάλεις π.χ. 8€ διαφορά στους λογαριασμούς της ΔΕΗ το χρόνο, ε χέστηκα κιόλας, με το συμπάθειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάστορα έχεις υπολογίσει τη διαφορά σε ΧΡΗΜΑΤΑ σε ετήσια βάση ας πούμε ή απλά βλέπεις το 20 με το 45 και λες «αααααα είναι τεράστια η διαφορά»;

 

Κάνε έναν υπολογισμό πρώτα και το συζητάμε εκ των υστέρων.

 

Γιατί αν μου βγάλεις 8€ διαφορά στους λογαριασμούς της ΔΕΗ το χρόνο, ε χέστηκα κιόλας, με το συμπάθειο.

Δεν αναφερθηκες σε χρηματα πιο πανω. Οχι δεν το εχω υπολογισει. Αλλα σκεψου οτι οταν εγω γραφω τουλαχιστον 5 ωρες κωδικα την μερα και το βραδυ ισως παιξει και καμια ταινια στο μονιτορ ολα αυτα σε σχεδον καθημερινη βαση δηλαδη στανταρ καθημερινη λειτουργια 7 ωρες και την οθονη στα 99 και την φιλιπς στα 120 σταδιακα την διαφορα των 20 ευρω θα την εδινα στη δεη στο πολλαπλασιο γιατι θα ειχα πειρσσοτερη καταναλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως η ουσία όταν αναφερόμαστε σε κατανάλωση είναι πρώτα το χρηματικό κόστος και μετά οι περιβαλλοντικές επιπτώσεις.

Γι' αυτό το θεώρησα αυτονόητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάστορα έχεις υπολογίσει τη διαφορά σε ΧΡΗΜΑΤΑ σε ετήσια βάση ας πούμε ή απλά βλέπεις το 20 με το 45 και λες «αααααα είναι τεράστια η διαφορά»;

 

Κάνε έναν υπολογισμό πρώτα και το συζητάμε εκ των υστέρων.

 

Γιατί αν μου βγάλεις π.χ. 8€ διαφορά στους λογαριασμούς της ΔΕΗ το χρόνο, ε χέστηκα κιόλας, με το συμπάθειο.

Εσυ ρε ΜΑΣΤΟΡΑ δηλαδη μπορεις να μας πεις ποσα λεφτα θα γλυτωνει ο καθενας? Αλλος μπορει να την δουλευει 2-3 ωρες την μερα κ αλλος κανα 15ωρο...

Την γνωμη του ειπε ο αλλος, και συμφωνω, μακροπροθεσμα ειναι ενα επιπλεον κόστος. και αν θες εναν προχειρο υπολογισμο (χωρις να ξερω αν τους κανω σωστα) 15(ωρες) Χ 25 Watts X 30(μερες) = 11.25KwH....βαλε επι 0.11 την μεση τιμη της κιλοβατωρας ειναι 2.5 ευρω περιπου ανα λογαριασμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ ρε ΜΑΣΤΟΡΑ δηλαδη μπορεις να μας πεις ποσα λεφτα θα γλυτωνει ο καθενας? Αλλος μπορει να την δουλευει 2-3 ωρες την μερα κ αλλος κανα 15ωρο...

Την γνωμη του ειπε ο αλλος, και συμφωνω, μακροπροθεσμα ειναι ενα επιπλεον κόστος. και αν θες εναν προχειρο υπολογισμο (χωρις να ξερω αν τους κανω σωστα) 15(ωρες) Χ 25 Watts X 30(μερες) = 11.25KwH....βαλε επι 0.11 την μεση τιμη της κιλοβατωρας ειναι 2.5 ευρω περιπου ανα λογαριασμο.

Χριστός και απόστολοι 15 ωρες καθε μερα (30 μερες το μηνα, 365 μερες το χρόνο). βάλτου λιγο παραπάνω υπνο τα ΣΚ :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χριστός και απόστολοι 15 ωρες καθε μερα (30 μερες το μηνα, 365 μερες το χρόνο). βάλτου λιγο παραπάνω υπνο τα ΣΚ :mrgreen:

:devil:

Τα ΣΚ ειναι που θα κοιμαται λιγοτερο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμενη samsung εχει πολύ καλά reviews ενω η πιο φτηνή λed που μπορώ να βρω είναι αυτή

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.169609&sid=1

 

ωραίο design αλλά δεν έχει καθόλου καλές κριτικές. Μάλλον θα χτυπήσω την samsung.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...