Προς το περιεχόμενο

Αγορες απο amazon.co.uk -συμπληρωση φορμα παραγγελιας


atheras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια η ερωτηση μου μπορει να ακουστει λιγο χαζη αλλα την φορμα παραγγελιας του amazon.co.uk (ονοματεπωνυμο,διευθυνση,πολη κλπ)την συμπληρωνουμε με λατινικους ή ελληνικους χαρακτηρες;Την συμπληρωσα με ελληνικους και φανηκε να μην το δεχεται.Με λατινικους το δεχεται αλλα αναρωτιεμαι:τα ελληνικα ταχυδρομεια θα μοιρασουν δεμα που τα στοιχεια διευθυνσης θα ειναι με λατινικους χαρακτηρες;Και κατι ακομα:στο πεδιο postcode (αν θυμαμαι καλα...)βαζουμε ταχυδρ.κωδικο της πολης μας ή υπαρχει ενας ταχυδρ.κωδικος της χωρας μας για συναλλαγες με εξωτερικο;Εχει κανεις προσωπικη πειρα σχετικα, ωστε να με ενημερωσει;Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λατινικους το δεχεται αλλα αναρωτιεμαι:τα ελληνικα ταχυδρομεια θα μοιρασουν δεμα που τα στοιχεια διευθυνσης θα ειναι με λατινικους χαρακτηρες;

 

Βρε, Ευρώπη σε λέωωωωωωωωωωωωωωω. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναρωτιεμαι:τα ελληνικα ταχυδρομεια θα μοιρασουν δεμα που τα στοιχεια διευθυνσης θα ειναι με λατινικους χαρακτηρες;Και

κατι ακομα:στο πεδιο postcode (αν θυμαμαι καλα...)βαζουμε ταχυδρ.κωδικο της πολης μας ή υπαρχει ενας ταχυδρ.κωδικος της χωρας μας για συναλλαγες με εξωτερικο;Εχει κανεις προσωπικη πειρα σχετικα, ωστε να με ενημερωσει;Ευχαριστω

Φυσικά και θα μοιράσουν. Τόσος κόσμος ψωνίζει από αμαζον και γενικά λαμβάνει δέματα από το εξωτερικό.

 

Τον ΤΚ της περιοχής σου θα βάλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ηθελα να ρωτησω αν βγαλω prepaid(προπληρωμενη καρτα) θα μπορω να αγοραζω απο amazon.uk Και com?οι φωτο ειναι απο το uk και η μια δειχνει τους τροπους με τους οποιος μπορεις να αγορασεις και η αλλη στην συμπληρωση φορμας με ποιο τροπο θα πλυρωσεις αλλα δν λεει πουθενα για prepaid ενω κανονικα θα επρεπε αφου υπαρχει τετοιος τροπος...εκτος και αν ειναι το για prepaid επιλεγεις debi/credi!παρακαλω μια βοηθεια!

 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/594/89789080.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/851/91349079.png/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος και αν ειναι το για prepaid επιλεγεις debi/credi!παρακαλω μια βοηθεια!

Αυτό ακριβός αν έχει πάνω το σηματάκι της visa μετράει το νούμερο της σαν κανονική κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβός αν έχει πάνω το σηματάκι της visa μετράει το νούμερο της σαν κανονική κάρτα.

 

Εκεί που πρέπει να συμπληρώσεις το όνομα του κατόχου της προπληρωμένης τί βάζουμε όμως; Ζητούν να βάλουμε ότι ακριβώς αναφέρεται στην κάρτα, ωστόσο η προπληρωμένη (πχ της eurobank) δεν έχει όνομα κατόχου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα.Τον ιδιο προβληματισμο ειχα και εγω,τελικα εβαλα σαν ονομα τον αριθμο που γραφει σε εκεινο το πλαισιο και το δεχτηκε σαν ονομα κατοχου,Μιλαω για την προπληρωμενη της eurobank.Η παραγγελια μου προχωρησε κανονικα.Δοκιμασε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά στο όνομα πρέπει αν βάλεις ο,τι έβαλε η τράπεζά σου σαν όνομα στα λατινικά είναι κατά κανόνα αν έχεις αμφιβολίες τους παίρνεις τηλέφωνο και τους ρωτάς να σου το συλαβήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακυρο το προηγουμενο ποστ μου.Πριν λιγο μου ηρθε ειδοποιηση απο amazon που λεει πανω κατω (απο google translate προσπαθω να βγαλω ακρη)οτι υπαρχει προβλημα με την καρτα.Ισως να ειναι αυτο που λες με το ονομα.Θα δοκιμασω αυτο που λεει ο φιλος παραπανω και θα ενημερωσω.Παιδια οποιος μπορει ας βοηθησει.Ευχαριστω

 

εβαλα το ονοματεπωνυμο μου στα λατινικα εκει που λεει για τον κατοχο καρτας.Το amazon με ενημερωσε αμεσα οτι εγινε αλλαγη στοιχειων τα οποια και θα επεξεργαστει.Θα με ενημερωσουν με νεο μειλ αν ολα ειναι οκ.Οποτε περιμενω.Θα ενημερωσω και γω με τη σειρα μου εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.Σημερα μου ηρθε νεα ειδοποιηση απο amazon που λεει :

Greetings from Amazon.co.uk,

Your credit card payment for the above transaction could not be completed.

A card provider will often decline an attempt to charge a payment card if the name, expiry date, or postcode you entered at Amazon.co.uk does not exactly match their information.

Valid payment information must be received within 8 days, otherwise your order will be cancelled.

Once you have confirmed your payment details, please follow the link below to resubmit your payment.

We recommend you select an option to create a new payment method when prompted and enter the complete information for the payment method you wish to use

 

με λιγα λογια παλι η συναλλαγη μου δεν μπορει να προχωρησει.Στο ονομα κατοχου εβαλα το ονοματεπωνυμο μου με λατινικους χαρακτηρες,την ημερομηνια ληξης που γραφει στην καρτα και ταχυδρομικο κωδικα της περιοχης μου.Που στο καλο κανω λαθος;Και μια ερωτηση ακομα:29 λιρες Αγγλιας σε ποσα ευρω αντιστοιχουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλεσε την τραπεζα ρωτησε τι πρεπει να βαζεις εκει απο τη στιγμη που η καρτα σου δεν εχει ονομα.

http://www.xe.com/ucc/convert/?Amount=29&From=GBP&To=EUR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...