Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ TV δορυφορικά στις αρχές Οκτωβρίου


djtheofanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 351
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Και μόνο στο συγκεκριμένο κανάλι το παρατηρείς;

 

Σε τι απόσταση απ' την τηλεόραση και τον αποκωδικοποιητή μιλάς στο τηλέφωνο;

σε αποσταση περιπου 2-2.5 μετρα

 

 

Εγω το δοκιμασα και ειμαι ακριβως διπλα στον αποκωδικοποιητη χωρις κανενα προβλημα.

ε τοτε μαλον κατι συμβενει με τον εξοπλισμο μου.θα τους παρω τηλεφωνο εχουμε μερες να τα πουμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά με πήρε τηλ μια κοπέλα από 13888 για να ενεργοποιήσω το οτε τν.Το σκεφτόμουν να πω την αλήθεια πριν με πάρει αυτή τηλέφωνο.Αν κάνω την παραγγελία απο το 13888 ο αποκωδικοποιητής θα έρθει με κούριερ?και αν ναι η χρέωση θα είναι δωρεάν?

 

Πιάτο έχω για την εγκατάσταση οπότε δεν θα χρειαστώ τεχνικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κούριερ θα έρθει,δεν θα χρεωθείς κάτι.Μέσα θα έχει το συμβόλαιο.Αν βάλεις,και όταν με το καλό έρθει ο αποκωδικοποιητής,στόχευσε τον δορυφόρο,σύνδεσε τον ΚΑΟΝ,παίρνεις τηλ. στο 13888 για ενεργοποίηση και με το που μιλήσεις με εκπρόσωπο,το πολύ σε 3 λεπτά θα έχεις εικόνα.

ΥΓ:Σου έκαναν κάποια προσφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστώ για την απάντησή σου!

όχι δεν μου έκανε προσφορά περιμένω να με ξανακαλέσει για κάνω την αίτηση.Μου είπε βέβαια ότι υπάρχει προσφορά 19,90 το μήνα, την γνωστή δηλαδή σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστώ για την απάντησή σου!

όχι δεν μου έκανε προσφορά περιμένω να με ξανακαλέσει για κάνω την αίτηση.Μου είπε βέβαια ότι υπάρχει προσφορά 19,90 το μήνα, την γνωστή δηλαδή σε όλους.

Αν όντως θες να βάλεις,δε χρειάζεται να περιμένεις να σε πάρει κάποιος τηλέφωνο.Δεν σου έκαναν κάποια προσωπική προσφορά.Πάρε κατευθείαν στο 13888 και κάνε αίτηση.

 

Εχω nova και θελω να παω σε otetv. Χρειαζεται αλλαγη στο κατοπτρο ή ειναι plug 'n play ο νεος αποκωδικοποιητης?

Μετακίνηση πιάτου θα κάνεις.Ο όρος plug & play είναι γενικός.Τι εννοείς;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω εστω καταφερνω να γυρισω το κατοπτρο στη θεση που πρεπει, η καλωδιωση που φτανει τωρα, μεχρι την τηλεοραση ειναι ιδια στη συνδεσμολογια με τον αποκωδικοποιητη που εχω τωρα? Και κατα ποσο ευκολο ειναι να φτιαξω μονος μου το κατοπτρο? Το λεω μηπως και γλιτωσω το 50αρικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιον δορυφόρο είναι το οτε tv ; 

 

Eutelsat 9A στις 9 μοίρες Ανατολικά.

 

Εννοω εστω καταφερνω να γυρισω το κατοπτρο στη θεση που πρεπει, η καλωδιωση που φτανει τωρα, μεχρι την τηλεοραση ειναι ιδια στη συνδεσμολογια με τον αποκωδικοποιητη που εχω τωρα? Και κατα ποσο ευκολο ειναι να φτιαξω μονος μου το κατοπτρο? Το λεω μηπως και γλιτωσω το 50αρικο...

 

Η όλη καλωδίωση είναι η ίδια.Με το πιάτο της νόβα θα έχεις πρόβλημα σε αυτόν τον δορυφόρο για μένα θέλει 80άρι.

Τώρα για να προσπαθήσεις μόνος σου αν δεν έχεις ξανα δοκιμάσει ή που θα βρεις τον δορυφόρο αμέσως ή που δεν θα τον βρεις καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...