Προς το περιεχόμενο

συνδεση κινητου με ενσυρματο internet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω προς , το παρόν, μια σύνδεση con x

και θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να συνδέσω και το κινητό μου με αυτό ,

και πως θα γίνει ,

μόνο που το δίκτυο δεν είναι ασύρματο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μας ποιο router έχεις για να σου πούμε αν ειναι ασύρματο οπότε και θα μπορέσει το κινητό σου να συνδεθεί με αυτο.

 

οχι δεν ειναι αλλα να σου πω ειναι

baudtec C802USB-A0 OTE ISDN/PSTN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι smartphone μπορεις. Αν οχι θα μπορεις μονο αν ειναι ξεκλειδωτο η εχει συγκεκριμενους τυπους κλειδωματος το ασυρματο δικτυο. Φυσικα το κινητο πρεπει να εχει wifi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

laptop εχω ενα acer με windows xp .

οταν λες ασυρματη καρτα ? εχω wi-fi στο laptop αν εννοεις αυτο

sorry κιολας αλλα δεν το κατεχω πολυ το αθλημα

 

το κινητο ειναι ενα samsung galaxy mini s5570 και εχει wi-fi

το ιντερνετ ειναι το προβλημα μου που δεν ειναι ασυρματο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To router σου ειναι αρεκτα αρχαιο δεν ξερω καν αν εχει wireless δυνατοτηα. Αν εχει θα το βρεις στις ρυθμισεις. Αλλιως παρε ενα καινουριο (σχεδον ολα εχουν wireless) κανε ασυρματη τη συνδεση σου και θα μπορεις να συνδεθεις απο το κινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν ειναι αλλα να σου πω ειναι

baudtec C802USB-A0 OTE ISDN/PSTN

Το modem που εχεις ΔΕΝ υποστηρίζει wireless σύνδεση.

 

laptop εχω ενα acer με windows xp .

οταν λες ασυρματη καρτα ? εχω wi-fi στο laptop αν εννοεις αυτο

sorry κιολας αλλα δεν το κατεχω πολυ το αθλημα

 

το κινητο ειναι ενα samsung galaxy mini s5570 και εχει wi-fi

το ιντερνετ ειναι το προβλημα μου που δεν ειναι ασυρματο

Αν είχες windows 7 θα μπορούσες με πατέντα με το πρόγραμμα connectifyme να δώσεις σύνδεση στο κινητό σου, μέσω του υπολογιστή σου. Το τελικό συμπέρασμα ειναι οτι για να έχεις wi-fi στο κινητό πρέπει να επενδύσεις σε αγορά νέου modem-router που έχει και wireless.

 

 

 

To router σου ειναι αρεκτα αρχαιο δεν ξερω καν αν εχει wireless δυνατοτηα. Αν εχει θα το βρεις στις ρυθμισεις. Αλλιως παρε ενα καινουριο (σχεδον ολα εχουν wireless) κανε ασυρματη τη συνδεση σου και θα μπορεις να συνδεθεις απο το κινητο.

Μια απορία. Αν δεν είσαι σίγουρος οτι κάποιο μηχάνημα έχει τη X λειτουργία, προτιμάς να αγοράσεις καινούργιο αντί να ψάξεις τα specifications;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το modem που εχεις ΔΕΝ υποστηρίζει wireless σύνδεση.

 

 

Αν είχες windows 7 θα μπορούσες με πατέντα με το πρόγραμμα connectifyme να δώσεις σύνδεση στο κινητό σου, μέσω του υπολογιστή σου. Το τελικό συμπέρασμα ειναι οτι για να έχεις wi-fi στο κινητό πρέπει να επενδύσεις σε αγορά νέου modem-router που έχει και wireless.

 

 

 

 

Μια απορία. Αν δεν είσαι σίγουρος οτι κάποιο μηχάνημα έχει τη X λειτουργία, προτιμάς να αγοράσεις καινούργιο αντί να ψάξεις τα specifications;

 

 

σ ευχαριστω για τις πληροφοριες , και επειδη σκεφτομαι να αλλαξω παροχο ιντερνετ 8α αλλαξω και modem , απλα δεν εχω χρονο και μεχρι να το κανω, ηθελα να δω αν μπορω να βολευτω για λιγο .

μηπως μπορω να συνδεσω το λαπτοπ με το κινητο , να κανω ενα δικτυο ας πουμε , και να εχω και στα δυο ιντερνετ ? με καποιο καλωδιο ..??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία. Αν δεν είσαι σίγουρος οτι κάποιο μηχάνημα έχει τη X λειτουργία, προτιμάς να αγοράσεις καινούργιο αντί να ψάξεις τα specifications;

 

Δεν βρηκα τα specs στο ιντερνετ. Επισης ειπα να ψαξει στις ρυθμισεις για να δει αν εχει. Το ιδιο κανει.

 

σ ευχαριστω για τις πληροφοριες , και επειδη σκεφτομαι να αλλαξω παροχο ιντερνετ 8α αλλαξω και modem , απλα δεν εχω χρονο και μεχρι να το κανω, ηθελα να δω αν μπορω να βολευτω για λιγο .

μηπως μπορω να συνδεσω το λαπτοπ με το κινητο , να κανω ενα δικτυο ας πουμε , και να εχω και στα δυο ιντερνετ ? με καποιο καλωδιο ..??

 

Δε γινεται αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]Αν είχες windows 7 θα μπορούσες με πατέντα με το πρόγραμμα connectifyme να δώσεις σύνδεση στο κινητό σου[...]

Υπάρχει η δυνατότητα για δημιουργία Virtual Access Point στα Windows 7 προεγκατεστημένη. Δεν χρειάζεται ούτε κάποια πατέντα ούτε κάποιο πρόγραμμα τρίτου κατασκευαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει η δυνατότητα για δημιουργία Virtual Access Point στα Windows 7 προεγκατεστημένη. Δεν χρειάζεται ούτε κάποια πατέντα ούτε κάποιο πρόγραμμα τρίτου κατασκευαστή.

Σωστό και η δυνατότητα υπάρχει από τα vista, αλλά το cfme το κάνει πανεύκολο για τους χρήστες που δεν είναι άνετοι με ρυθμίσεις.

 

Δεν βρηκα τα specs στο ιντερνετ. Επισης ειπα να ψαξει στις ρυθμισεις για να δει αν εχει. Το ιδιο κανει.

Δεν κάνει το ίδιο. Αν η vondita ήξερε να σκαλίσει ρυθμίσεις ή να βρει τα specifications δεν θα ρωτούσε στο forum. Χρησιμη απάντηση/βοήθεια εκ μέρους σου θα ήταν να τις εξηγήσεις που θα βρει τις ρυθμίσεις ή να βρεις τα specifications και να απαντήσεις στο ερώτημα της.

 

 

σ ευχαριστω για τις πληροφοριες , και επειδη σκεφτομαι να αλλαξω παροχο ιντερνετ 8α αλλαξω και modem , απλα δεν εχω χρονο και μεχρι να το κανω, ηθελα να δω αν μπορω να βολευτω για λιγο .

μηπως μπορω να συνδεσω το λαπτοπ με το κινητο , να κανω ενα δικτυο ας πουμε , και να εχω και στα δυο ιντερνετ ? με καποιο καλωδιο ..??

Το κινητό σου δυστυχώς υποστηρίζει μόνο το αντίθετο, δηλαδή να δώσει νετ σε υπολογιστή. Με το καλώδιο μπορείς να μεταφέρεις ήχους,εικόνες, κλπ

 

Υπάρχει ειδικός λόγος που θες τόσο πολύ να συνδέσεις το κινητό σου στο νετ, εστω και μέσω καλωδίου; Έχει να κάνει με κάποια αναβάθμιση ή έχεις απλά την περιέργεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνει το ίδιο. Αν η vondita ήξερε να σκαλίσει ρυθμίσεις ή να βρει τα specifications δεν θα ρωτούσε στο forum. Χρησιμη απάντηση/βοήθεια εκ μέρους σου θα ήταν να τις εξηγήσεις που θα βρει τις ρυθμίσεις ή να βρεις τα specifications και να απαντήσεις στο ερώτημα της.

 

Εφοσον εχει το ρουτερ τοσα χρονια το πιο πιθανο και λογικο θα ηταν να ξερει πως να μπει στις ρυθμισεις. Αν δεν ηξερε πως, θα ρωτουσε. Αμα ρωτουσε για guide πως να δει αν εχει wireless το ρουτερ τοτε θα ελεγα απευθειας. Ασε που μας διαβεβαιωσε εξ αρχης οτι δεν εχει ασυρματο αρα δεν ρωτησε κατι τετοιο. Απλα μου διεφυγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...