Προς το περιεχόμενο

100.000 ευρώ το χρόνο θα πληρώνει το facebook τον Ελληνα - διάνοια!


ipal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και οτι καποιος απο μας μπορει να πετυχει το αδυνατον.

 

 

καλα κοψε κατι... :rolleyes:

κανεις λες και ειναι τρομερα δυσκολο...σε πληροφορω οτι το harvard παιρνει ενα 7% των αιτησεων εναντι 10% που λεει το facebook και ξερω αρκετα ατομα γνωστα να εχουν σπουδασει εκει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 222
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλα κοψε κατι... :rolleyes:

κανεις λες και ειναι τρομερα δυσκολο...σε πληροφορω οτι το harvard παιρνει ενα 7% των αιτησεων εναντι 10% που λεει το facebook και ξερω αρκετα ατομα γνωστα να εχουν σπουδασει εκει :P

 

O δικος μου κυκλος ειμαστε ολοι χαζοι, κανεις δεν εχει σπουδασει στο Harvard, αντε και στο ταπεινο Cambridge :P

 

Ουτε ξερω κανεναν να δουλευει σε κανενα μεγαθηριο πχ facebook, Microsoft.. σιγουρα ομως ειναι κατορθωμα να σε παρουν και με τοσο μεγαλο μισθο.

 

Μηπως πρεπει να αλλαξω φιλους? :devil: :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως πρεπει να αλλαξω φιλους? :devil: :P

 

 

αυτο ειναι το μονο σιγουρο :devil:

 

οσο για τον μισθο αγαπητη δες ποσο πληρωνει για τη θεση του software engineer το facebook

 

http://www.glassdoor.com/Salary/Facebook-Software-Engineer-Salaries-E40772_D_KO9,26.htm

 

 

αυτο μας βγαζει σχεδον τον μισθο του τυπου. αρα δεν αποτελει κατορθωμα η επιτευξη αυτου του μισθου. απλα τον προσελαβαν ως software engineer :-) :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O δικος μου κυκλος ειμαστε ολοι χαζοι, κανεις δεν εχει σπουδασει στο Harvard, αντε και στο ταπεινο Cambridge :P

 

Ουτε ξερω κανεναν να δουλευει σε κανενα μεγαθηριο πχ facebook

 

Γιατι δε κανεις Friend τον George Kar του αρ8ρου? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο μη δει την ειδηση ο ΓΑΠ και του επιβαλλει 23% φορολογια :P

 

 

βασικα θα εχει θεμα με το στρατο αλλα εχει λεφτα να πληρωσει το προστιμο :P

ασε δε και το χειροτερο...χωρις στρατο δε θα γινει ποτε αντρας :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον εχει τωρα στο ΜΕGA, απο οτι ειπε τελειοσε το Ελληνικο Πανεπιστημιο με 9.22 βαθμολογια και οσους καλουν απο το facebook για συνεντευξη στην Αμερικη παιρνουν το 10%.

 

Ποτε ρε παιδια προλαβε και στα 23 σπουδασε και μετα μεταπτυχιακο στο Cambridge?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις πως γραφετε το ονομα του παιδιου στα αγγλικα η αν εχει βρει καπου το εμαιλ του η facebook; Και εγω απο Μυτιληνη ειμαι και μενω πολυ κοντα στο Σαν Φρανσισκο και θελω να του στειλω μηνυμα. Πρεπει να ειχαμε κανει και παρεα ενα καλοκαιρι πριν πολλα χρονια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις μαθευτει ποσα πηρε, ο μισθος του, θα τον κυνηγανε οι γυναικες μετα :devil:

 

Το σιγουρο ειναι οτι (αν μεινει εδω) θα τον κυνηγα ο υπ. οικονομικων. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις πως γραφετε το ονομα του παιδιου στα αγγλικα η αν εχει βρει καπου το εμαιλ του η facebook; Και εγω απο Μυτιληνη ειμαι και μενω πολυ κοντα στο Σαν Φρανσισκο και θελω να του στειλω μηνυμα. Πρεπει να ειχαμε κανει και παρεα ενα καλοκαιρι πριν πολλα χρονια!

 

fb: George Kar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη,αλλα στο Facebook τι ακριβως θα κανει και θα παιρνει 100κ το χρονο ως πρωτο μισθο;; και επρεπε να περασει απο 15 συνεντευξεις και 15 σταδια για να τον δεχτουν;

ουτε στην ΝΑΣΑ δεν κανουν ετσι,οταν χρειαζεται να προσλαβουν καποιον υπαλληλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε ρε παιδια προλαβε και στα 23 σπουδασε και μετα μεταπτυχιακο στο Cambridge?

 

έλα ντέ? :mellow:

ένα χρόνο είναι το μεταπτυχιακό κει πέρα? οκ έβγαλε τη σχολη με 9.22. σοου γουατ. :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε ρε παιδια προλαβε και στα 23 σπουδασε και μετα μεταπτυχιακο στο Cambridge?

 

 

τι ποτε? 4 χρονια η σχολη 22 και 1 το μαστερ 23.... :rolleyes:

 

συγνωμη,αλλα στο Facebook τι ακριβως θα κανει και θα παιρνει 100κ το χρονο ως πρωτο μισθο;; και επρεπε να περασει απο 15 συνεντευξεις και 15 σταδια για να τον δεχτουν;

ουτε στην ΝΑΣΑ δεν κανουν ετσι,οταν χρειαζεται να προσλαβουν καποιον υπαλληλο.

 

 

κοιτα ξερω for a fact οτι για προσληψη στην google περνας απο 5-6 συνεντευξεις. αρχικα ειναι τηλεφωνικες και αν περασεις μετα σε καλουν απο κοντα. σου κανουν ερωτησεις αλλα σου βαζουν και τεστακια. ετυχε καποιος που γνωριζω να κανει αιτηση στο παραρτημα της google στο λονδινο.

 

τωρα για το τι θα κανει αυτος στο facebook εδωσα εγω πριν ενα λινκ για το μισθο του software engineer ως παραδειγμα και τα χρηματα της θεσης ειναι καπου εκει στα 100k

 

http://www.glassdoor.com/Salary/Facebook-Software-Engineer-Salaries-E40772_D_KO9,26.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα για το τι θα κανει αυτος στο facebook εδωσα εγω πριν ενα λινκ για το μισθο του software engineer ως παραδειγμα και τα χρηματα της θεσης ειναι καπου εκει στα 100k

 

το max ειναι τοσο. εχει και με $44k. & υπαρχει και εφορια αρκετα τσουχτερη εκει...

και εγω ξερω ατομο πηγε στην Αpple USA απο Αγγλια και ΔΕΝ τον πηραν μετα το face2face.

τελος παντων δεν ειναι σαν τον hacker, θα δουμε τι παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...